---
title: "SAFEROAD B. BERNTSEN AS (810547472): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SAFEROAD B. BERNTSEN AS i Ringerike hadde 278 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 34 ansatte. Daglig leder er Tom Isaksen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/810547472-saferoad-b-berntsen-as"
---

# SAFEROAD B. BERNTSEN AS

Produksjon av metallkonstruksjoner og deler · Ringerike · Etablert 1940

- Org.nr: 810 547 472
- Telefon: 32 10 97 70
- Nettsted: [bberntsen.no](https://www.bberntsen.no)
- Daglig leder: Tom Isaksen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 278 mill. kr (−3,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 65,5 mill. kr (Margin 23,5 %)
- Ansatte: 34

## Ansatte

- januar 2026: 32
- april 2026: 32
- juni 2026: 34

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,04 (tilfredsstillende). Samme som i 2024
- Soliditet: 10,7 % (tilfredsstillende). Opp fra 10,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 51,9 % | 68,7 % | - |
| Driftsmargin | 18,1 % | 21,4 % | 21,7 % | 24,3 % | 23,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 569,7 % | 543,2 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,08 | 1,06 | 1,04 | 1,04 |
| Soliditet | - | - | 13,1 % | 10,2 % | 10,7 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 6,6 | 8,8 | 8,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 146 833 | 238 263 | 207 769 | 287 087 | 278 220 |
| Driftsresultat | 26 573 | 51 052 | 45 095 | 69 674 | 65 501 |
| Årsresultat | 20 667 | 39 405 | 35 532 | 55 813 | 53 071 |
| Driftsmargin | 18,1 % | 21,4 % | 21,7 % | 24,3 % | 23,5 % |
| Sum gjeld | - | 76 237 | 83 307 | 110 075 | 104 377 |
| Sum driftskostnader | 120 260 | - | 162 674 | 217 413 | 212 719 |
| Finansresultat | 619 | - | 460 | 1 883 | 2 541 |
| Resultat før skatt | - | 50 521 | 45 555 | 71 557 | 68 042 |
| Anleggsmidler | - | 6 278 | 7 527 | 8 225 | 8 680 |
| Omløpsmidler | - | 82 671 | 88 334 | 114 414 | 108 183 |
| Sum eiendeler | - | 88 949 | 95 861 | 122 639 | 116 863 |
| Egenkapital | - | - | 12 554 | 12 565 | 12 486 |
| Kortsiktig gjeld | - | 76 237 | 83 307 | 110 075 | 104 377 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Tom Isaksen: Daglig leder
- Kjetil Nesset: Styrets leder
- Bente Strømsodd: Styremedlem
- Andreas Røren: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Hensmoveien 43, 3516 Hønefoss
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.110 Produksjon av metallkonstruksjoner og deler
- Etablert: 29.02.1940
- Tidligere navn: BRØDR BERNTSEN AS (1995 til 2026)
- Aksjekapital: 10 017 300 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1970
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Størrelse: Nr. 11 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Mekanisk verksted, fabrikkdrift og handel, herunder delta i andre selskap med lignende virksomhet, samt eie aksjer og fast eiendom.

## Siste endringer

- 06.02.2026: Navn endret

## Kunngjøringer

- 16.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000557617&sokeverdi=810547472&spraak=nb)
- 06.02.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000045500&sokeverdi=810547472&spraak=nb)
- 06.02.2026: [Foretaksnavn](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000045499&sokeverdi=810547472&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ITO PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/963017251-ito-produksjon-as) | Ringerike | 25 | 26,9 mill. kr | −0,9 % |
| [P60 DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/979476078-p60-drift-as) | Ringerike | 17 | 21,9 mill. kr | −13,3 % |
| [STEELLOGIC AS](https://www.norscout.com/no/company/936772978-steellogic-as) | Ringerike | 8 | - | - |
| [HIMAS AS](https://www.norscout.com/no/company/924557877-himas-as) | Ringerike | 5 | 2,6 mill. kr | +18,7 % |
| [MT INDUSTRISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/927365170-mt-industriservice-as) | Ringerike | - | 5,72 mill. kr | +5,4 % |
| [EGGEMOEN HELI PAINT AS](https://www.norscout.com/no/company/930582956-eggemoen-heli-paint-as) | Ringerike | - | 4,89 mill. kr | −1,7 % |
| [RINGERIKE MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/931694634-ringerike-maskinering-as) | Ringerike | - | 3,06 mill. kr | - |
| [HOLTH REP. & METALL AS](https://www.norscout.com/no/company/998735432-holth-rep-metall-as) | Ringerike | - | 2,5 mill. kr | −0,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.07.2026.
