---
title: "FOLLEBU BRUK AS (811747912): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FOLLEBU BRUK AS i Gausdal hadde 41,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Bjørn Haakon Braadland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/811747912-follebu-bruk-as"
---

# FOLLEBU BRUK AS

Produksjon av kornvarer · Gausdal · Etablert 1976

- Org.nr: 811 747 912
- Telefon: 61220330
- Daglig leder: Bjørn Haakon Braadland (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 41,6 mill. kr (+10,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,77 mill. kr (Margin 13,9 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 26,3 % (meget god). Opp fra 18,2 % i 2024
- Likviditet: 2,68 (meget god). Ned fra 3,35 i 2024
- Soliditet: 51,9 % (meget god). Ned fra 76,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 29,1 % | 9,5 % | 18,2 % | 26,3 % |
| Driftsmargin | 2,0 % | 12,8 % | 4,7 % | 9,1 % | 13,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 36,4 % | 12,3 % | 24,5 % | 41,5 % |
| Likviditetsgrad | 3,64 | 3,46 | 2,51 | 3,35 | 2,68 |
| Soliditet | 81,5 % | 78,5 % | 69,7 % | 76,5 % | 51,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 32 122 | 36 781 | 35 998 | 37 708 | 41 593 |
| Driftsresultat | 637 | 4 714 | 1 683 | 3 427 | 5 772 |
| Årsresultat | 486 | 3 681 | 1 334 | 2 805 | 4 678 |
| Driftsmargin | 2,0 % | 12,8 % | 4,7 % | 9,1 % | 13,9 % |
| Sum gjeld | 2 603 | 3 982 | 5 762 | 4 944 | 11 904 |
| Sum driftskostnader | - | - | 34 315 | 34 281 | 35 821 |
| Finansresultat | - | - | 24 | 165 | 228 |
| Resultat før skatt | 624 | 4 719 | 1 707 | 3 592 | 6 000 |
| Anleggsmidler | 5 014 | 4 712 | 4 542 | 4 446 | 4 150 |
| Omløpsmidler | 9 027 | 13 787 | 14 471 | 16 555 | 20 621 |
| Sum eiendeler | 14 040 | 18 499 | 19 014 | 21 001 | 24 772 |
| Egenkapital | 11 437 | 14 518 | 13 252 | 16 057 | 12 868 |
| Kortsiktig gjeld | 2 482 | 3 982 | 5 762 | 4 944 | 7 692 |
| Langsiktig gjeld | 121 | 0 | 0 | 0 | 4 212 |

## Ledelse og styre

- Bjørn Haakon Braadland: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: 2656 Follebu
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.610 Produksjon av kornvarer
- Etablert: 02.01.1976
- Aksjekapital: 156 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1976
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 FORRETNINGSPARTNER ØSTLANDET AS](https://www.norscout.com/no/company/967661643-sparebank-1-forretningspartner-ostlandet-as)
- Størrelse: Nr. 14 av 26 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Mølledrift, samt ved aksjetegning eller på annen måte å delta i sammenslutninger med samme formål.

## Siste endringer

- 15.07.2026: Antall ansatte endret til 5

## Kunngjøringer

- 01.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000464851&sokeverdi=811747912&spraak=nb)
- 11.10.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000784293&sokeverdi=811747912&spraak=nb)
- 11.10.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000784294&sokeverdi=811747912&spraak=nb)
- 15.08.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000698865&sokeverdi=811747912&spraak=nb)
- 15.08.2025: [Nedsettelse av kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000698864&sokeverdi=811747912&spraak=nb)
- 30.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000646138&sokeverdi=811747912&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MAFO AS](https://www.norscout.com/no/company/981508858-mafo-as) | Gausdal | 7 | 13,1 mill. kr | −8,2 % |
| [GAUSDAL MAT AS](https://www.norscout.com/no/company/994070649-gausdal-mat-as) | Gausdal | - | 12,1 mill. kr | +9,4 % |
| [REKEDAL PØLSEFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/955027167-rekedal-polsefabrikk-as) | Gausdal | 11 | 49,8 mill. kr | −3,0 % |
| [JOTUNHEIM FISK AS](https://www.norscout.com/no/company/934920791-jotunheim-fisk-as) | Gausdal | - | 1,32 mill. kr | - |
| [E. REKEDAL HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989178784-e-rekedal-holding-as) | Gausdal | - | 0 kr | - |
| [MØLLEHUSET AS](https://www.norscout.com/no/company/968410199-mollehuset-as) | Osterøy | 6 | 4,71 mill. kr | +29,1 % |
| [VINSTRA BRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/980663515-vinstra-bruk-as) | Nord-Fron | 5 | 38,5 mill. kr | +9,5 % |
| [MY BAKERY AS](https://www.norscout.com/no/company/987471131-my-bakery-as) | Lillestrøm | 6 | 175 mill. kr | +9,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.07.2026.
