---
title: "VILLANGER TRAFIKKSKOLE AS (811992712): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VILLANGER TRAFIKKSKOLE AS i Alver hadde 21,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 15 ansatte. Daglig leder er Håvard Villanger. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/811992712-villanger-trafikkskole-as"
---

# VILLANGER TRAFIKKSKOLE AS

Undervisning ved godkjente trafikkskoler · Alver · Etablert 2013

- Org.nr: 811 992 712
- E-post: villanger@hotmail.no
- Nettsted: [villangertrafikkskole.no](https://villangertrafikkskole.no)
- Daglig leder: Håvard Villanger (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 21,6 mill. kr (−0,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,3 mill. kr (Margin 6,0 %)
- Ansatte: 15 (Ned fra 16 i desember 2025)

## Ansatte

- november 2025: 17
- desember 2025: 16
- januar 2026: 15
- februar 2026: 14
- juni 2026: 15
- juli 2026: 18
- september 2026: 17
- oktober 2026: 15

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,1 % (tilfredsstillende). Ned fra 10,4 % i 2024
- Likviditet: 1,09 (tilfredsstillende). Opp fra 0,85 i 2024
- Soliditet: 30,9 % (god). Opp fra 27,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 18,9 % | 18,8 % | 10,4 % | 8,1 % |
| Driftsmargin | 13,0 % | 14,0 % | 13,8 % | 7,8 % | 6,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 26,3 % | 16,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,67 | 0,88 | 0,72 | 0,85 | 1,09 |
| Soliditet | - | - | 23,6 % | 27,3 % | 30,9 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 3,2 | 2,7 | 2,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 18 288 | 21 043 | 22 782 | 21 738 | 21 636 |
| Driftsresultat | 2 377 | 2 956 | 3 144 | 1 689 | 1 302 |
| Årsresultat | 1 609 | 2 005 | 2 008 | 896 | 642 |
| Driftsmargin | 13 % | 14 % | 13,8 % | 7,8 % | 6,0 % |
| Sum gjeld | 12 603 | 13 060 | 12 713 | 12 848 | 12 228 |
| Sum driftskostnader | - | - | 19 638 | 20 050 | 20 334 |
| Finansresultat | - | - | −598 | −540 | −481 |
| Resultat før skatt | 2 035 | 2 567 | 2 547 | 1 149 | 821 |
| Anleggsmidler | 11 358 | 12 591 | 12 637 | 13 491 | 12 651 |
| Omløpsmidler | 3 156 | 4 385 | 4 001 | 4 177 | 5 040 |
| Sum eiendeler | 14 514 | 16 976 | 16 638 | 17 668 | 17 691 |
| Egenkapital | - | - | 3 924 | 4 820 | 5 462 |
| Kortsiktig gjeld | 4 719 | 5 000 | 5 536 | 4 901 | 4 626 |
| Langsiktig gjeld | 7 884 | 8 060 | 7 178 | 7 946 | 7 602 |

## Ledelse og styre

- Håvard Villanger: Daglig leder og styrets leder
- Jarle Villanger: Styremedlem
- Else Villanger: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Kvernhushaugane 12, 5914 Isdalstø
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.531 Undervisning ved godkjente trafikkskoler
- Etablert: 13.05.2013
- Tidligere navn: VILLANGER KJØRESKULE AS (2013 til 2018)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 29 av 681 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive med trafikkopplæring, herunder kjøretimer, trafikale kurs, trafikksikkerhet og annen opplæring som naturlig faller inn under trafikkskole sine krav til førerprøver.

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000635053&sokeverdi=811992712&spraak=nb)
- 22.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000752345&sokeverdi=811992712&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000504877&sokeverdi=811992712&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FESTE TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/919470356-feste-trafikkskole-as) | Alver | 8 | 10,7 mill. kr | +2,8 % |
| [HOPLAND TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/933416003-hopland-trafikkskole-as) | Alver | - | 2,92 mill. kr | +187,3 % |
| [RB BIL & MC SKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/931788159-rb-bil-mc-skole-as) | Alver | - | 2,79 mill. kr | +61,7 % |
| [AKTIV TRAFIKKOPPLÆRING AS](https://www.norscout.com/no/company/976024958-aktiv-trafikkopplaering-as) | Alver | - | 1,26 mill. kr | - |
| [ALVER TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/936392601-alver-trafikkskole-as) | Alver | - | 22 550 kr | - |
| [FESTE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/919109998-feste-holding-as) | Alver | - | 0 kr | - |
| [VILLANGER HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/921541473-villanger-holding-as) | Alver | - | - | - |
| [HUNDVIN NATURBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/931179837-hundvin-naturbarnehage-as) | Alver | 18 | 7,45 mill. kr | +6,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
