---
title: "RAFAGLASS AS (812081012): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RAFAGLASS AS i Tromsø hadde 251 203 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Svein Arild Rafaelsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/812081012-rafaglass-as"
---

# RAFAGLASS AS

Maler- og glassarbeid · Tromsø

- Org.nr: 812 081 012
- Daglig leder: Svein Arild Rafaelsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 251 203 kr (+41 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 41 933 kr (Margin 16,7 %)
- Etablert: 2013

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 32,8 % (meget god). Opp fra −6,3 % i 2024
- Likviditet: 1,58 (god). Opp fra 1,12 i 2024
- Soliditet: 36,7 % (god). Opp fra 10,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −6,3 % | 32,8 % |
| Driftsmargin | 16,4 % | −4,0 % | 16,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −46,6 % | 129,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,22 | 1,12 | 1,58 |
| Soliditet | 18,1 % | 10,9 % | 36,7 % |
| Gjeldsgrad | 4,5 | 8,2 | 1,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 197 | 178 | 251 |
| Driftsresultat | 32 | −7 | 42 |
| Årsresultat | 32 | −7 | 40 |
| Driftsmargin | 16,4 % | −4,0 % | 16,7 % |
| Sum gjeld | 90 | 101 | 90 |
| Sum driftskostnader | 165 | 185 | 209 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | 32 | −7 | 42 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 110 | 113 | 143 |
| Sum eiendeler | 110 | 113 | 143 |
| Egenkapital | 20 | 12 | 52 |
| Kortsiktig gjeld | 90 | 101 | 90 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Svein Arild Rafaelsen: Daglig leder og styrets leder
- Anita Jonsson: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Ørnevegen 9, 9015 Tromsø
- Postadresse: Flintvegen 4, 9022 Krokelvdalen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.340 Maler- og glassarbeid
- Etablert: 24.05.2013
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2013
- Størrelse: Nr. 1 267 av 1 371 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Montering av glass og fasader til bygninger.

## Kunngjøringer

- 14.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000545022&sokeverdi=812081012&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MELIA MALING & OPPUSSING AS](https://www.norscout.com/no/company/833763792-melia-maling-oppussing-as) | Tromsø | - | 790 293 kr | - |
| [MALERSENTRALEN TROMSØ AS](https://www.norscout.com/no/company/928187837-malersentralen-tromso-as) | Tromsø | - | 0 kr | - |
| [NORD MALING AS](https://www.norscout.com/no/company/925512389-nord-maling-as) | Tromsø | - | 1,31 mill. kr | −14,8 % |
| [ISO INVESTERING AS](https://www.norscout.com/no/company/836734882-iso-investering-as) | Tromsø | - | - | - |
| [TOR-ARNE NILSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/980305481-tor-arne-nilsen-as) | Tromsø | - | 1,43 mill. kr | −20 % |
| [VALHEIM BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/837003792-valheim-bygg-as) | Tromsø | - | - | - |
| [TROND LIND AS](https://www.norscout.com/no/company/975996263-trond-lind-as) | Tromsø | - | 2,27 mill. kr | +19,7 % |
| [GLASS STAR AS](https://www.norscout.com/no/company/838305342-glass-star-as) | Tromsø | - | - | - |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Tromsø](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/tromso)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.07.2026.
