---
title: "FERNLØF AS (812719882): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FERNLØF AS i Sarpsborg hadde 20,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Daglig leder er Lars Gøran Fernløf. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/812719882-fernlof-as"
---

# FERNLØF AS

Byggeteknisk konsulentvirksomhet · Sarpsborg · Etablert 2013

- Org.nr: 812 719 882
- Telefon: 977 79 749
- Daglig leder: Lars Gøran Fernløf (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 20,2 mill. kr (+12,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 4,19 mill. kr (Margin 20,8 %)
- Ansatte: 11

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 37,3 % (meget god). Opp fra 22,3 % i 2024
- Likviditet: 1,35 (tilfredsstillende). Samme som i 2024
- Soliditet: 35,6 % (god). Opp fra 29,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 20,5 % | 24,5 % | 22,3 % | 37,3 % |
| Driftsmargin | 9,6 % | 12,2 % | 14,2 % | 12,3 % | 20,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 49,8 % | 57,0 % | 63,6 % | 113,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,43 | 1,62 | 1,57 | 1,35 | 1,35 |
| Soliditet | 37,1 % | 45,7 % | 40,9 % | 29,7 % | 35,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,7 | 1,2 | 1,4 | 2,4 | 1,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 21 414 | 14 068 | 14 879 | 17 971 | 20 181 |
| Driftsresultat | 2 052 | 1 717 | 2 119 | 2 210 | 4 195 |
| Årsresultat | 1 557 | 1 343 | 1 699 | 1 838 | 3 468 |
| Driftsmargin | 9,6 % | 12,2 % | 14,2 % | 12,3 % | 20,8 % |
| Sum gjeld | 5 584 | 4 311 | 5 836 | 7 975 | 7 848 |
| Sum driftskostnader | - | - | 12 760 | 15 761 | 15 987 |
| Finansresultat | - | - | 68 | 146 | 186 |
| Resultat før skatt | 2 054 | 1 724 | 2 186 | 2 356 | 4 380 |
| Anleggsmidler | 912 | 959 | 722 | 596 | 1 589 |
| Omløpsmidler | 7 964 | 6 987 | 9 148 | 10 751 | 10 598 |
| Sum eiendeler | 8 876 | 7 947 | 9 870 | 11 347 | 12 188 |
| Egenkapital | 3 292 | 3 635 | 4 034 | 3 372 | 4 340 |
| Kortsiktig gjeld | 5 584 | 4 311 | 5 836 | 7 975 | 7 848 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Lars Gøran Fernløf: Daglig leder og styremedlem
- Morten Fernløf: Styrets leder
- Inger Lise Fernløf: Styremedlem
- Mads Fernløf: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Tuneveien 89, 1712 Grålum
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.121 Byggeteknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 01.11.2013
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2013
- Revisor: [CENTER REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/916788517-center-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 189 av 2 608 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Prosjektledelse, prosjektadministrasjon samt rådgivende ingeniørtjenester.

## Siste endringer

- 27.03.2026: Daglig leder endret
- 11.02.2026: Antall ansatte endret til 11

## Kunngjøringer

- 15.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000177720&sokeverdi=812719882&spraak=nb)
- 27.03.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000146707&sokeverdi=812719882&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [INGENIØRFIRMAET SVENDSEN & CO AS](https://www.norscout.com/no/company/975950530-ingeniorfirmaet-svendsen-co-as) | Sarpsborg | 12 | 20,4 mill. kr | −4,7 % |
| [BRIGHT RÅDGIVENDE INGENIØRER BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/881208792-bright-radgivende-ingeniorer-bygg-as) | Sarpsborg | 10 | 20,5 mill. kr | +1,5 % |
| [PAS INGENIØRER AS](https://www.norscout.com/no/company/988599417-pas-ingeniorer-as) | Sarpsborg | 15 | 29,9 mill. kr | +21,7 % |
| [LUVA PROSJEKT AS](https://www.norscout.com/no/company/916747039-luva-prosjekt-as) | Sarpsborg | 9 | 7,9 mill. kr | −7,3 % |
| [PLUSCONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/925615544-plusconsult-as) | Sarpsborg | 7 | 8,62 mill. kr | +62,5 % |
| [AGNALT & HOLMEN AS](https://www.norscout.com/no/company/927291657-agnalt-holmen-as) | Sarpsborg | 6 | 16,6 mill. kr | +46,4 % |
| [FLINTH AS](https://www.norscout.com/no/company/933269558-flinth-as) | Sarpsborg | 6 | 10,9 mill. kr | - |
| [WALLENTIN AS](https://www.norscout.com/no/company/916072600-wallentin-as) | Sarpsborg | 6 | 4,07 mill. kr | +5,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
