---
title: "RØRLEGGERVAKTA AS (813075822): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RØRLEGGERVAKTA AS i Oslo hadde 21,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 15 ansatte. Daglig leder er Jan Urdal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/813075822-rorleggervakta-as"
---

# RØRLEGGERVAKTA AS

Rørleggerarbeid · Oslo · Etablert 1977

- Org.nr: 813 075 822
- Telefon: 23 12 65 50
- E-post: post@roerleggervakta.no
- Daglig leder: Jan Urdal (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 21,2 mill. kr (+5,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −747 049 kr (Margin −3,5 %)
- Ansatte: 15

## Ansatte

- september 2025: 13
- oktober 2025: 15

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −7,3 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −2,4 % i 2024
- Likviditet: 1,39 (tilfredsstillende). Ned fra 1,50 i 2024
- Soliditet: 59,9 % (meget god). Ned fra 64,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,3 % | 14,6 % | −2,4 % | −7,3 % |
| Driftsmargin | 6,8 % | 2,6 % | 6,7 % | −1,9 % | −3,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 11,4 % | 26,1 % | −4,4 % | −11,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,08 | 1,31 | 1,49 | 1,50 | 1,39 |
| Soliditet | 52,6 % | 55,3 % | 54,7 % | 64,6 % | 59,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,8 | 0,8 | 0,5 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 23 253 | 22 187 | 23 425 | 20 102 | 21 190 |
| Driftsresultat | 1 574 | 580 | 1 570 | −381 | −747 |
| Årsresultat | 1 261 | 524 | 1 295 | −213 | −571 |
| Driftsmargin | 6,8 % | 2,6 % | 6,7 % | −1,9 % | −3,5 % |
| Sum gjeld | 5 069 | 4 808 | 5 508 | 3 535 | 3 927 |
| Sum driftskostnader | - | - | 21 855 | 20 482 | 21 937 |
| Finansresultat | - | - | 74 | 91 | 22 |
| Resultat før skatt | 1 611 | 660 | 1 644 | −290 | −725 |
| Anleggsmidler | 5 316 | 5 197 | 4 527 | 4 673 | 4 323 |
| Omløpsmidler | 5 388 | 5 570 | 7 634 | 5 303 | 5 475 |
| Sum eiendeler | 10 704 | 10 767 | 12 161 | 9 976 | 9 797 |
| Egenkapital | 5 635 | 5 959 | 6 653 | 6 441 | 5 870 |
| Kortsiktig gjeld | 4 979 | 4 251 | 5 109 | 3 535 | 3 927 |
| Langsiktig gjeld | 90 | 558 | 399 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Jan Urdal: Daglig leder og styremedlem
- Ken Urdal: Styrets leder
- Steffen Strand: Styremedlem
- Trond Arve Skistad: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Tvetenveien 164, 0671 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.221 Rørleggerarbeid
- Etablert: 08.11.1977
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1978
- Revisor: [SLM REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/972412112-slm-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [VVS FINANS AS](https://www.norscout.com/no/company/950836792-vvs-finans-as)
- Størrelse: Nr. 370 av 2 656 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive rørleggerhåndverk og salg i forbindelse med denne virksomhet.

## Siste endringer

- 14.04.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 06.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000500603&sokeverdi=813075822&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RØRTEKNIKK VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/974281023-rorteknikk-vvs-as) | Oslo | 15 | 25,3 mill. kr | −3,3 % |
| [RØR GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/924759593-ror-gruppen-as) | Oslo | 15 | 17 mill. kr | +92,2 % |
| [SØSTRENE AMUNDSEN RØRLEGGERBEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/992719133-sostrene-amundsen-rorleggerbedrift-as) | Oslo | 15 | 27 mill. kr | +0,7 % |
| [TK RØRTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/997990897-tk-rorteknikk-as) | Oslo | 14 | 28 mill. kr | +30,2 % |
| [PROLINE NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/991147047-proline-norge-as) | Oslo | 15 | 29,4 mill. kr | −1,7 % |
| [NORDRE AKER RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/993535192-nordre-aker-ror-as) | Oslo | 14 | 26,5 mill. kr | +8,6 % |
| [NORE VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/815075692-nore-vvs-as) | Oslo | 15 | 33,4 mill. kr | +0,5 % |
| [MANGLERUD RØRLEGGERBEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/990400970-manglerud-rorleggerbedrift-as) | Oslo | 14 | 25,6 mill. kr | −23,8 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Rørleggerfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/rorleggerfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
