---
title: "MOVE1 AS (813275902): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MOVE1 AS i Stavanger hadde 1,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/813275902-move1-as"
---

# MOVE1 AS

Undervisning innenfor idrett og rekreasjon · Stavanger

- Org.nr: 813 275 902
- Telefon: 952 72 225
- Styreleder: Mona Borgstrøm

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,1 mill. kr (+22,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 135 640 kr (Margin 12,4 %)
- Etablert: 2014

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 22,4 % (meget god). Opp fra −0,4 % i 2024
- Likviditet: 1,22 (tilfredsstillende). Ned fra 1,82 i 2024
- Soliditet: 64,1 % (meget god). Opp fra 59,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 46,1 % | −0,4 % | 22,4 % |
| Driftsmargin | 14,9 % | 8,7 % | 34,0 % | −0,8 % | 12,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 34,4 % | 89,7 % | −0,9 % | 36,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,53 | 1,62 | 2,64 | 1,82 | 1,22 |
| Soliditet | 34,8 % | 38,1 % | 62,1 % | 59,3 % | 64,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,9 | 1,6 | 0,6 | 0,7 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 705 | 680 | 733 | 894 | 1 097 |
| Driftsresultat | 105 | 59 | 249 | −7 | 136 |
| Årsresultat | 81 | 46 | 198 | −5 | 124 |
| Driftsmargin | 14,9 % | 8,7 % | 34 % | −0,8 % | 12,4 % |
| Sum gjeld | 273 | 309 | 237 | 263 | 284 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 901 | 962 |
| Finansresultat | - | - | - | 3 | 25 |
| Resultat før skatt | 104 | 58 | 260 | −4 | 161 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 168 | 445 |
| Omløpsmidler | 419 | 501 | 626 | 478 | 346 |
| Sum eiendeler | 419 | 501 | 626 | 646 | 791 |
| Egenkapital | 146 | 191 | 389 | 384 | 508 |
| Kortsiktig gjeld | 273 | 309 | 237 | 263 | 284 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Mona Borgstrøm: Styrets leder
- Arne Borgstrøm: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Gjerdeveien 61B, 4027 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.510 Undervisning innenfor idrett og rekreasjon
- Etablert: 14.02.2014
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Størrelse: Nr. 323 av 961 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Instruktør og kursvirksomhet samt aktivitet knyttet til innhenting av sponsormidler.

## Kunngjøringer

- 30.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000629165&sokeverdi=813275902&spraak=nb)
- 26.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000629134&sokeverdi=813275902&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HOT YOGA STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/925787566-hot-yoga-stavanger-as) | Stavanger | - | 1,21 mill. kr | +8,1 % |
| [STAVANGER PERFORMANCE CENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/930767492-stavanger-performance-center-as) | Stavanger | - | 844 324 kr | - |
| [YOGAYOGA AS](https://www.norscout.com/no/company/996728331-yogayoga-as) | Stavanger | - | 1,57 mill. kr | +17,8 % |
| [YLIJOKI YOGA AS](https://www.norscout.com/no/company/928674037-ylijoki-yoga-as) | Stavanger | - | 836 296 kr | - |
| [SKI- OG SKOGSOPPLEVELSER AS](https://www.norscout.com/no/company/924412321-ski-og-skogsopplevelser-as) | Stavanger | - | 1,83 mill. kr | +18 % |
| [MYBOOST AS](https://www.norscout.com/no/company/921000308-myboost-as) | Stavanger | - | 807 327 kr | - |
| [GO TRENING TJENSVOLL AS](https://www.norscout.com/no/company/931162829-go-trening-tjensvoll-as) | Stavanger | - | 2,01 mill. kr | +12,4 % |
| [BETTER ENERGY AS](https://www.norscout.com/no/company/894272082-better-energy-as) | Stavanger | - | 730 658 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 31.07.2026.
