---
title: "LARS KROKEN AS (813615452): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LARS KROKEN AS i Rauma hadde 16 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Svein Egil Kroken. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/813615452-lars-kroken-as"
---

# LARS KROKEN AS

Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · Rauma

Heleid av [LARS KROKEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/958860943-lars-kroken-holding-as)

- Org.nr: 813 615 452
- Telefon: 71 22 06 60
- Daglig leder: Svein Egil Kroken (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 16 mill. kr (−70,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 801 000 kr (Margin 5,0 %)
- Etablert: 1976

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,9 % (svak). Ned fra 9,3 % i 2024
- Likviditet: 14,58 (meget god). Opp fra 7,31 i 2024
- Soliditet: 74,1 % (meget god). Ned fra 78,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,7 % | 5,9 % | 9,3 % | 5,9 % |
| Driftsmargin | 3,8 % | 2,9 % | 5,0 % | 6,3 % | 5,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 3,1 % | 7,3 % | 11,3 % | 6,8 % |
| Likviditetsgrad | 10,68 | 7,11 | 6,56 | 7,31 | 14,58 |
| Soliditet | 69,4 % | 69,2 % | 73,8 % | 78,7 % | 74,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 56 863 | 52 813 | 54 879 | 54 927 | 15 976 |
| Driftsresultat | 2 181 | 1 531 | 2 766 | 3 459 | 801 |
| Årsresultat | 1 406 | 945 | 2 286 | 3 715 | 2 232 |
| Driftsmargin | 3,8 % | 2,9 % | 5,0 % | 6,3 % | 5,0 % |
| Sum gjeld | 17 321 | 17 494 | 14 407 | 11 688 | 12 475 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 51 468 | - |
| Finansresultat | - | - | - | 1 263 | - |
| Resultat før skatt | 1 811 | 1 213 | 2 932 | 4 722 | 2 703 |
| Anleggsmidler | 22 541 | 21 411 | 20 587 | 19 020 | 6 996 |
| Omløpsmidler | 34 113 | 35 361 | 34 383 | 35 947 | 41 189 |
| Sum eiendeler | 56 654 | 56 772 | 54 970 | 54 967 | 48 186 |
| Egenkapital | 39 332 | 39 278 | 40 563 | 43 278 | 35 710 |
| Kortsiktig gjeld | 3 194 | 4 976 | 5 244 | 4 918 | 2 825 |
| Langsiktig gjeld | 14 127 | 12 518 | 9 162 | 6 770 | 9 651 |

## Konsern

2 selskaper.

- [LARS KROKEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/958860943-lars-kroken-holding-as) (Morselskap)
  - LARS KROKEN AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Svein Egil Kroken: Daglig leder og styrets leder
- Leif Kroken: Styremedlem
- Bjørn Steinar Kroken: Styremedlem
- Mette Nygård: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Esso Øran, 6300 Åndalsnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.300 Detaljhandel med drivstoff til motorvogner
- Etablert: 27.03.1976
- Aksjekapital: 213 760 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1976
- Avdelinger: 2 i Åndalsnes
- Revisor: [REVISORGRUPPEN ÅNDALSNES AS](https://www.norscout.com/no/company/998556805-revisorgruppen-andalsnes-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 204 av 716 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel, restaurantvirksomhet, transportvirksomhet og servicevirksomhet i bilbransjen, samt alt som står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 13.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000689072&sokeverdi=813615452&spraak=nb)
- 23.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000616967&sokeverdi=813615452&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MÅNDALEN SERVICESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/947847481-mandalen-servicesenter-as) | Rauma | 11 | 5,98 mill. kr | +6,2 % |
| [NILS HEGGEM AS](https://www.norscout.com/no/company/818144032-nils-heggem-as) | Rauma | - | 0 kr | - |
| [NH BILSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/918264795-nh-bilsenter-as) | Rauma | 28 | 72,1 mill. kr | −4,2 % |
| [LARS KROKEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/958860943-lars-kroken-holding-as) | Rauma | - | 0 kr | - |
| [KJØKKENDRIFT NO 1 RAUMA AS](https://www.norscout.com/no/company/917579709-kjokkendrift-no-1-rauma-as) | Rauma | 5 | 3,92 mill. kr | +15,7 % |
| [TALSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/916974167-talstad-as) | Rauma | - | 10,5 mill. kr | +8,9 % |
| [KROKEN GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/924654872-kroken-gruppen-as) | Rauma | 5 | 8,49 mill. kr | +7,5 % |
| [VOLLAN 4 AS](https://www.norscout.com/no/company/990242976-vollan-4-as) | Rauma | - | 5,42 mill. kr | +131,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.08.2026.
