---
title: "BØRSEMAKER WEAR AS (813738902): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BØRSEMAKER WEAR AS i Larvik hadde 53,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Daglig leder er Hans Kristian Wear. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/813738902-borsemaker-wear-as"
---

# BØRSEMAKER WEAR AS

Produksjon av våpen og ammunisjon · Larvik · Etablert 2014

- Org.nr: 813 738 902
- Telefon: 916 94 203
- Nettsted: [bmwear.no](https://bmwear.no)
- Daglig leder: Hans Kristian Wear (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 53,3 mill. kr (+17,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,25 mill. kr (Margin 4,2 %)
- Ansatte: 11 (Opp fra 9 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 9
- mars 2026: 8
- april 2026: 9
- august 2026: 11

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 2,43 (meget god). Opp fra 2,36 i 2024
- Soliditet: 9,5 % (svak). Ned fra 60,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 19,9 % | 20,8 % | 20,9 % | - |
| Driftsmargin | 7,6 % | 6,6 % | 7,4 % | 8,2 % | 4,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 49,0 % | 45,4 % | 36,3 % | 32,8 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,62 | 1,87 | 2,36 | 2,43 |
| Soliditet | 34,5 % | 40,2 % | 48,3 % | 60,1 % | 9,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,9 | 1,5 | 1,1 | 0,7 | 9,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 24 557 | 39 136 | 44 344 | 45 332 | 53 278 |
| Driftsresultat | 1 869 | 2 588 | 3 299 | 3 699 | 2 245 |
| Årsresultat | 1 354 | 1 880 | 2 450 | 2 744 | 1 677 |
| Driftsmargin | 7,6 % | 6,6 % | 7,4 % | 8,2 % | 4,2 % |
| Sum gjeld | 7 562 | 8 717 | 8 905 | 7 330 | 19 353 |
| Sum driftskostnader | 22 687 | - | 41 045 | 41 634 | 51 033 |
| Finansresultat | −133 | - | −83 | −181 | −99 |
| Resultat før skatt | - | 2 411 | 3 216 | 3 518 | 2 146 |
| Anleggsmidler | 305 | 484 | 582 | 1 073 | 2 724 |
| Omløpsmidler | - | 14 092 | 16 632 | 17 308 | 18 658 |
| Sum eiendeler | 11 539 | 14 575 | 17 213 | 18 382 | 21 382 |
| Egenkapital | 3 978 | 5 858 | 8 308 | 11 052 | 2 029 |
| Kortsiktig gjeld | - | 8 717 | 8 905 | 7 330 | 7 684 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Hans Kristian Wear: Daglig leder og styrets leder
- Ruth Elise Wear: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Lågendalsveien 2765, 3277 Steinsholt
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.300 Produksjon av våpen og ammunisjon
- Etablert: 20.05.2014
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2014
- Revisor: [REVISJONSFIRMAET HOTVEDT & CO AS](https://www.norscout.com/no/company/988041378-revisjonsfirmaet-hotvedt-co-as)
- Regnskapsfører: PILAR REGNSKAP SA
- Størrelse: Nr. 7 av 17 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Børsemaker og handel med våpen, jakt- og sportsartikler.

## Siste endringer

- 26.06.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 11.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000530833&sokeverdi=813738902&spraak=nb)
- 13.09.2025: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000739610&sokeverdi=813738902&spraak=nb)
- 27.08.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000717201&sokeverdi=813738902&spraak=nb)
- 27.08.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000717202&sokeverdi=813738902&spraak=nb)
- 27.08.2025: [Gjennomføring av fisjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000717200&sokeverdi=813738902&spraak=nb)
- 12.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000573899&sokeverdi=813738902&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000516044&sokeverdi=813738902&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Fisjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000504736&sokeverdi=813738902&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NOVIT AS](https://www.norscout.com/no/company/913442989-novit-as) | Larvik | - | - | - |
| [APS ALUMINIUM PROFIL SYSTEMER AS](https://www.norscout.com/no/company/979968469-aps-aluminium-profil-systemer-as) | Larvik | 12 | 27,3 mill. kr | +7,4 % |
| [VESTFOLD SANDBLÅSING AS](https://www.norscout.com/no/company/990913609-vestfold-sandblasing-as) | Larvik | 11 | 16,1 mill. kr | +19,6 % |
| [ALUMINIUM FASADER AS](https://www.norscout.com/no/company/975980596-aluminium-fasader-as) | Larvik | 12 | 29 mill. kr | +7,1 % |
| [WELMAX PIPE WELDING AS](https://www.norscout.com/no/company/921399650-welmax-pipe-welding-as) | Larvik | 8 | 21 mill. kr | −50,4 % |
| [OVERFLATETJENESTER AS](https://www.norscout.com/no/company/921130309-overflatetjenester-as) | Larvik | 16 | 15,6 mill. kr | −29,9 % |
| [SØRLANDSSTIGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/983036309-sorlandsstigen-as) | Larvik | - | 16,4 mill. kr | −13,4 % |
| [PCS PULVERLAKK AS](https://www.norscout.com/no/company/950034017-pcs-pulverlakk-as) | Larvik | 17 | 32,6 mill. kr | +0,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
