---
title: "FJELLSIKRING SØR AS (813828332): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FJELLSIKRING SØR AS i Kvinesdal hadde 23 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 24 ansatte. Daglig leder er Jan Gunnar Rennestraum. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/813828332-fjellsikring-sor-as"
---

# FJELLSIKRING SØR AS

Spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med anleggsarbeid · Kvinesdal · Etablert 2014

- Org.nr: 813 828 332
- Nettsted: [xn--fjellsikringsr-2qb.no](https://xn--fjellsikringsr-2qb.no)
- Daglig leder: Jan Gunnar Rennestraum

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 23 mill. kr (+86,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 448 756 kr (Margin 2,0 %)
- Ansatte: 24 (Opp fra 13 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 11
- oktober 2025: 12
- november 2025: 13
- desember 2025: 15
- januar 2026: 16
- april 2026: 20
- mai 2026: 29
- juni 2026: 33
- juli 2026: 35
- september 2026: 24

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,22 (tilfredsstillende). Ned fra 1,51 i 2024
- Soliditet: 25,6 % (god). Ned fra 38,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 23,9 % | 4,2 % | 18,2 % | - |
| Driftsmargin | 20,5 % | 12,7 % | 1,6 % | 7,0 % | 2,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 11,7 % | 50,6 % | 17,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,26 | 1,51 | 1,22 |
| Soliditet | 70,2 % | 47,0 % | 29,1 % | 38,4 % | 25,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 1,1 | 2,4 | 1,6 | 2,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 271 | 4 205 | 9 165 | 12 323 | 22 990 |
| Driftsresultat | 877 | 533 | 143 | 858 | 449 |
| Årsresultat | 679 | 413 | 107 | 639 | 87 |
| Driftsmargin | 20,5 % | 12,7 % | 1,6 % | 7,0 % | 2,0 % |
| Sum gjeld | 580 | 1 331 | 3 134 | 3 088 | 5 847 |
| Sum driftskostnader | 3 394 | 3 672 | 9 021 | 11 465 | 22 542 |
| Finansresultat | −6 | −3 | 1 | −47 | −101 |
| Resultat før skatt | - | - | 144 | 811 | 348 |
| Anleggsmidler | 375 | 484 | 472 | 1 067 | 1 174 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 947 | 3 943 | 6 683 |
| Sum eiendeler | 1 945 | 2 508 | 4 419 | 5 011 | 7 857 |
| Egenkapital | 1 364 | 1 178 | 1 285 | 1 923 | 2 010 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 134 | 2 610 | 5 490 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 478 | 358 |

## Ledelse og styre

- Jan Gunnar Rennestraum: Daglig leder
- Eivind Rødland: Styrets leder
- Martin Eftestøl: Styremedlem
- Kevin Knabenes: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Øyesletta 16, 4484 Øyestranda
- Postadresse: Industrivegen 9, 4484 Øyestranda
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.500 Spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med anleggsarbeid
- Etablert: 15.05.2014
- Aksjekapital: 150 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2014
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [FLYD AS](https://www.norscout.com/no/company/933662934-flyd-as)
- Størrelse: Nr. 30 av 94 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Fjellsikring med alt hva naturlig hører inn under dette. Selskapet kan også delta i annen virksomhet.

## Siste endringer

- 07.08.2026: Ny postadresse

## Kunngjøringer

- 15.10.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000801353&sokeverdi=813828332&spraak=nb)
- 07.08.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000670480&sokeverdi=813828332&spraak=nb)
- 04.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000772683&sokeverdi=813828332&spraak=nb)
- 07.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000682076&sokeverdi=813828332&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NILS KLOSTER AS](https://www.norscout.com/no/company/931687336-nils-kloster-as) | Kvinesdal | 26 | 45,5 mill. kr | +2,6 % |
| [NETLANDSNES ANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/996737802-netlandsnes-anlegg-as) | Kvinesdal | 14 | 26,1 mill. kr | +21,7 % |
| [HELICON AS](https://www.norscout.com/no/company/996816079-helicon-as) | Kvinesdal | 27 | 57,2 mill. kr | +14,9 % |
| [ANTON I. HUNSBEDT AS](https://www.norscout.com/no/company/989459392-anton-i-hunsbedt-as) | Kvinesdal | 7 | 11,1 mill. kr | +0,2 % |
| [E BETONGGULV AS](https://www.norscout.com/no/company/999048994-e-betonggulv-as) | Kvinesdal | 29 | 101 mill. kr | +130,8 % |
| [RG MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/922954739-rg-maskin-as) | Kvinesdal | 6 | 11 mill. kr | −6,1 % |
| [LH ANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/922038872-lh-anlegg-as) | Kvinesdal | 33 | 89,1 mill. kr | +14,1 % |
| [HUNSBEDT RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/979787359-hunsbedt-ror-as) | Kvinesdal | 5 | 9,79 mill. kr | −4,7 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.10.2026.
