---
title: "VILLA 22 AS (814240592): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VILLA 22 AS i Stavanger hadde 34 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 60 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/814240592-villa-22-as"
---

# VILLA 22 AS

Drift av restauranter · Stavanger · Etablert 2014

- Org.nr: 814 240 592
- Nettsted: [villa22.no](https://villa22.no)
- Styreleder: Leif Birger Hovland

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 34 mill. kr (+1,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,95 mill. kr (Margin 8,7 %)
- Ansatte: 60 (Opp fra 36 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 34
- oktober 2025: 33
- november 2025: 40
- desember 2025: 36
- januar 2026: 38
- februar 2026: 34
- mars 2026: 33
- april 2026: 34
- mai 2026: 37
- juni 2026: 43
- juli 2026: 47
- august 2026: 51
- september 2026: 53
- oktober 2026: 60

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 25,9 % (meget god). Opp fra 17,9 % i 2024
- Likviditet: 0,70 (svak). Ned fra 0,85 i 2024
- Soliditet: 25,9 % (god). Ned fra 32,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,4 % | 21,0 % | 17,9 % | 25,9 % |
| Driftsmargin | 8,1 % | 2,1 % | 8,0 % | 6,0 % | 8,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 13,3 % | 82,6 % | 63,5 % | 87,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,74 | 1,27 | 0,67 | 0,85 | 0,70 |
| Soliditet | 28,2 % | 25,5 % | 20,3 % | 32,0 % | 25,9 % |
| Gjeldsgrad | 2,5 | 2,9 | 3,9 | 2,1 | 2,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 22 929 | 31 930 | 33 253 | 33 505 | 34 031 |
| Driftsresultat | 1 856 | 663 | 2 652 | 2 006 | 2 949 |
| Årsresultat | 1 294 | 364 | 1 954 | 1 335 | 2 310 |
| Driftsmargin | 8,1 % | 2,1 % | 8,0 % | 6,0 % | 8,7 % |
| Sum gjeld | 8 496 | 10 836 | 9 277 | 7 851 | 8 578 |
| Sum driftskostnader | - | - | 30 601 | 31 500 | 31 082 |
| Finansresultat | - | - | −147 | −83 | −20 |
| Resultat før skatt | 1 659 | 467 | 2 505 | 1 922 | 2 929 |
| Anleggsmidler | 9 009 | 8 065 | 6 837 | 6 839 | 5 537 |
| Omløpsmidler | 2 827 | 6 476 | 4 798 | 4 705 | 6 043 |
| Sum eiendeler | 11 836 | 14 541 | 11 635 | 11 544 | 11 580 |
| Egenkapital | 3 340 | 3 704 | 2 358 | 3 693 | 3 002 |
| Kortsiktig gjeld | 3 816 | 5 119 | 7 214 | 5 539 | 8 578 |
| Langsiktig gjeld | 4 680 | 5 717 | 2 062 | 2 312 | - |

## Ledelse og styre

- Leif Birger Hovland: Styrets leder
- Morten Alstadsæther: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Skagenkaien 9, 4006 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 16.09.2014
- Aksjekapital: 2 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2014
- Revisor: [KALLESTEN REVISJON OG REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/951499072-kallesten-revisjon-og-regnskap-as)
- Regnskapsfører: [IREGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/997808339-iregnskap-as)
- Størrelse: Nr. 239 av 6 232 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive restaurantvirksomhet og hva dermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 03.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000598877&sokeverdi=814240592&spraak=nb)
- 05.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000537352&sokeverdi=814240592&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 17.01.2022: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 3 mill. kr
- 17.01.2022: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 3 mill. kr
- 07.04.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 5,5 mill. kr
- 07.04.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 5,5 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ROMSØES CONDITORI AS](https://www.norscout.com/no/company/980367789-romsoes-conditori-as) | Stavanger | 61 | 22,1 mill. kr | +2,4 % |
| [AS NB BAR](https://www.norscout.com/no/company/933672743-as-nb-bar) | Stavanger | 60 | 12,7 mill. kr | - |
| [MATMAGASINET AS](https://www.norscout.com/no/company/990706573-matmagasinet-as) | Stavanger | 62 | 37,7 mill. kr | +8,0 % |
| [MAESTRO F & B AS](https://www.norscout.com/no/company/996188205-maestro-f-b-as) | Stavanger | 59 | 38,2 mill. kr | +21,2 % |
| [BRASILIA STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/934418441-brasilia-stavanger-as) | Stavanger | 66 | 22,8 mill. kr | - |
| [SUMO HALL TOLL AS](https://www.norscout.com/no/company/922720312-sumo-hall-toll-as) | Stavanger | 57 | 41,8 mill. kr | −0,9 % |
| [RY ØST AS](https://www.norscout.com/no/company/932950634-ry-ost-as) | Stavanger | 69 | 5,63 mill. kr | +8,3 % |
| [PHILEAS FOGG STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/979667337-phileas-fogg-stavanger-as) | Stavanger | 51 | 22 mill. kr | +4,1 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
