---
title: "KVARØY OPPDRETTSERVICE AS (814366162): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "KVARØY OPPDRETTSERVICE AS i Lurøy hadde 40,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 15 ansatte. Daglig leder er Per-Arne Grindskar. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/814366162-kvaroy-oppdrettservice-as"
---

# KVARØY OPPDRETTSERVICE AS

Tjenester tilknyttet fiske, fangst og akvakultur · Lurøy · Etablert 2014

- Org.nr: 814 366 162
- Telefon: 75 09 19 50
- E-post: ho@kvaroy.no
- Daglig leder: Per-Arne Grindskar

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 40,5 mill. kr (+31,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,95 mill. kr (Margin 14,7 %)
- Ansatte: 15 (Opp fra 13 i november 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 14
- november 2025: 13
- februar 2026: 16
- mai 2026: 17
- juni 2026: 16
- september 2026: 15

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,6 % (tilfredsstillende). Opp fra 0,0 % i 2024
- Likviditet: 0,61 (svak). Ned fra 0,83 i 2024
- Soliditet: 9,8 % (svak). Opp fra 6,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −8,9 % | 1,3 % | 0,0 % | 7,6 % |
| Driftsmargin | −17,8 % | −31,8 % | 4,0 % | 0,1 % | 14,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −71,0 % | −17,7 % | −66,1 % | 33,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,69 | 1,47 | 1,25 | 0,83 | 0,61 |
| Soliditet | 20,2 % | 12,4 % | 10,7 % | 6,0 % | 9,8 % |
| Gjeldsgrad | 4,0 | 7,0 | 8,3 | 15,7 | 9,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 23 968 | 21 865 | 31 648 | 30 879 | 40 515 |
| Driftsresultat | −4 269 | −6 946 | 1 251 | 28 | 5 953 |
| Årsresultat | −3 699 | −9 430 | −1 936 | −4 965 | 2 051 |
| Driftsmargin | −17,8 % | −31,8 % | 4,0 % | 0,1 % | 14,7 % |
| Sum gjeld | 48 174 | 83 954 | 83 193 | 78 924 | 65 516 |
| Sum driftskostnader | - | - | 30 397 | 30 851 | 34 562 |
| Finansresultat | - | - | −3 187 | −4 993 | −3 902 |
| Resultat før skatt | −4 740 | −8 558 | −1 936 | −4 965 | 2 051 |
| Anleggsmidler | 48 916 | 80 032 | 72 384 | 68 909 | 65 588 |
| Omløpsmidler | 11 446 | 15 856 | 20 807 | 15 048 | 7 011 |
| Sum eiendeler | 60 362 | 95 888 | 93 190 | 83 957 | 72 599 |
| Egenkapital | 12 188 | 11 934 | 9 998 | 5 033 | 7 084 |
| Kortsiktig gjeld | 6 761 | 10 758 | 16 583 | 18 154 | 11 560 |
| Langsiktig gjeld | 41 413 | 73 195 | 66 610 | 60 769 | 53 955 |

## Ledelse og styre

- Per-Arne Grindskar: Daglig leder
- Alf Gøran Knutsen: Styrets leder
- Gjermund Olsen: Styremedlem
- Rune Mikalsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kvarøy, 8743 Indre Kvarøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.300 Tjenester tilknyttet fiske, fangst og akvakultur
- Etablert: 13.10.2014
- Tidligere navn: HELGELAND OPPDRETTSERVICE AS (2014 til 2020)
- Aksjekapital: 11 934 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2015
- Revisor: [HELGELAND REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/823130422-helgeland-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [EDVARDSEN ØKONOMISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/927389754-edvardsen-okonomiservice-as)
- Størrelse: Nr. 56 av 256 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Servicevirksomhet for havbruksnæringen og annen næringsvirksomhet som måtte ha behov for tjenestene som kunne tilbys.

## Kunngjøringer

- 11.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000530838&sokeverdi=814366162&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NOVA SEA AQUASERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/913849817-nova-sea-aquaservice-as) | Lurøy | 28 | 72,7 mill. kr | +29 % |
| [NOVA MASTER AS](https://www.norscout.com/no/company/922253552-nova-master-as) | Lurøy | 10 | 33,7 mill. kr | +13,3 % |
| [SLENESET AQUA SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/920637795-sleneset-aqua-service-as) | Lurøy | 47 | 39,5 mill. kr | +33,9 % |
| [UTROR AS](https://www.norscout.com/no/company/928680568-utror-as) | Lurøy | 8 | 83 947 kr | - |
| [LOVUNDLAKS AS](https://www.norscout.com/no/company/940333067-lovundlaks-as) | Lurøy | 68 | 261 mill. kr | +18,6 % |
| [HELGELAND AQUA SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/926808001-helgeland-aqua-service-as) | Lurøy | - | 42,7 mill. kr | +27,6 % |
| [NOVA SEA AS](https://www.norscout.com/no/company/937766688-nova-sea-as) | Lurøy | - | - | - |
| [LURØYVEIDING AS](https://www.norscout.com/no/company/974379066-luroyveiding-as) | Lurøy | 22 | 135 mill. kr | +32,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
