---
title: "PCS CONSTRUCTION NORWAY AS (814962172): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PCS CONSTRUCTION NORWAY AS i Vestnes hadde 271 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 628 ansatte. Daglig leder er Jøran Lufall. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/814962172-pcs-construction-norway-as"
---

# PCS CONSTRUCTION NORWAY AS

Overflatebehandling av metaller · Vestnes · Etablert 2015

- Org.nr: 814 962 172
- Telefon: 971 71 998
- E-post: firmapost@pcsas.no
- Nettsted: [pcsgroup.no](https://www.pcsgroup.no)
- Daglig leder: Jøran Lufall

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 271 mill. kr (+15,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 16 mill. kr (Margin 5,9 %)
- Ansatte: 628 (Opp fra 431 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 407
- oktober 2025: 408
- november 2025: 427
- desember 2025: 431
- januar 2026: 424
- februar 2026: 437
- mars 2026: 448
- april 2026: 493
- mai 2026: 532
- juni 2026: 557
- juli 2026: 522
- august 2026: 525
- september 2026: 555
- oktober 2026: 628

### Per sted

- Tomrefjord: 296 ansatte
- Gursken: 123 ansatte
- Stavanger: 86 ansatte · 2 avdelinger
- Kristiansand S: 44 ansatte
- Leirvik i Sogn: 41 ansatte
- Stokke: 26 ansatte
- Aukra: 10 ansatte
- Fitjar: Ingen oppgitt
- Follese: Ingen oppgitt
- Rissa: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 26,4 % (meget god). Ned fra 26,6 % i 2024
- Likviditet: 1,23 (tilfredsstillende). Opp fra 1,13 i 2024
- Soliditet: 21,8 % (god). Opp fra 18,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −3,3 % | 13,5 % | 26,6 % | 26,4 % |
| Driftsmargin | 0,0 % | −0,8 % | 3,4 % | 6,1 % | 5,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −139,3 % | 141,7 % | 149,2 % | 125,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,07 | 0,88 | 0,95 | 1,13 | 1,23 |
| Soliditet | 8,2 % | 2,5 % | 15,4 % | 18,3 % | 21,8 % |
| Gjeldsgrad | 11,2 | 39,5 | 5,5 | 4,5 | 3,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 115 307 | 223 301 | 199 574 | 234 214 | 271 220 |
| Driftsresultat | 4 | −1 747 | 6 811 | 14 249 | 15 952 |
| Årsresultat | −60 | 3 496 | 4 625 | 10 661 | 12 030 |
| Driftsmargin | 0,0 % | −0,8 % | 3,4 % | 6,1 % | 5,9 % |
| Sum gjeld | 34 923 | 58 980 | 37 832 | 51 159 | 48 314 |
| Sum driftskostnader | - | - | 192 763 | 219 964 | 255 269 |
| Finansresultat | - | - | −871 | −581 | −313 |
| Resultat før skatt | −75 | −3 217 | 5 940 | 13 669 | 15 638 |
| Anleggsmidler | 735 | 9 472 | 9 491 | 5 542 | 4 890 |
| Omløpsmidler | 37 313 | 51 003 | 35 230 | 57 055 | 56 892 |
| Sum eiendeler | 38 048 | 60 475 | 44 721 | 62 597 | 61 782 |
| Egenkapital | 3 125 | 1 495 | 6 889 | 11 438 | 13 468 |
| Kortsiktig gjeld | 34 923 | 57 887 | 36 950 | 50 667 | 46 129 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 1 093 | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Jøran Lufall: Daglig leder
- Sayed Ryno Yaseen: Styrets leder
- Torgeir Giske: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Tomrelia 3, 6393 Tomrefjord
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.510 Overflatebehandling av metaller
- Etablert: 23.01.2015
- Tidligere navn: PCS PERSONELL AS (2017 til 2020); NOA AS (2015 til 2017)
- Aksjekapital: 900 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2015
- Konsern: Del av et konsern
- Revisor: [MOA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/991456147-moa-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 2 av 114 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bearbeiding av metaller og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

## Kunngjøringer

- 30.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000453329&sokeverdi=814962172&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NCI MARINE AS](https://www.norscout.com/no/company/915286402-nci-marine-as) | Vestnes | 48 | 24,2 mill. kr | −23,8 % |
| [PCS AS](https://www.norscout.com/no/company/935241421-pcs-as) | Vestnes | - | 1 mill. kr | - |
| [BAUTA MARITIME AS](https://www.norscout.com/no/company/921881088-bauta-maritime-as) | Vestnes | 385 | 394 mill. kr | −8,4 % |
| [BAUTA GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/993498548-bauta-group-as) | Vestnes | 32 | 107 mill. kr | +72,2 % |
| [SALTHAMMER TRESFJORD AS](https://www.norscout.com/no/company/965020888-salthammer-tresfjord-as) | Vestnes | 8 | 15,1 mill. kr | +17,8 % |
| [E CHRISTENSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/960075641-e-christensen-as) | Vestnes | 7 | 5,13 mill. kr | +3,0 % |
| [EN-TO IDEUTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/953476444-en-to-ideutvikling-as) | Vestnes | - | 1,05 mill. kr | 0,0 % |
| [REHUA AS](https://www.norscout.com/no/company/977044014-rehua-as) | Vestnes | - | 540 000 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
