---
title: "FØNIX CC STADION AS (815592042): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FØNIX CC STADION AS i Hamar hadde 17,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 79 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/815592042-fonix-cc-stadion-as"
---

# FØNIX CC STADION AS

Treningssentervirksomhet · Hamar · Etablert 2015

- Org.nr: 815 592 042
- Nettsted: [ektetreningsglede.no](https://ektetreningsglede.no)
- Styreleder: Ståle Storrø

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 17,4 mill. kr (+6,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −512 767 kr (Margin −3,0 %)
- Ansatte: 79 (Opp fra 73 i november 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 70
- november 2025: 73
- februar 2026: 75
- april 2026: 76
- juli 2026: 79
- august 2026: 80
- oktober 2026: 79

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −1,4 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −2,1 % i 2024
- Likviditet: 1,09 (tilfredsstillende). Ned fra 1,45 i 2024
- Soliditet: 45,5 % (meget god). Ned fra 48,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | −2,1 % | −1,4 % |
| Driftsmargin | −20,8 % | 17,5 % | 20,4 % | −3,0 % | −3,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 330,1 % | −4,4 % | −3,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,62 | 1,45 | 1,09 |
| Soliditet | −73,8 % | −11,5 % | 48,6 % | 48,1 % | 45,5 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 1,1 | 1,1 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 273 | 15 373 | 18 160 | 16 314 | 17 366 |
| Driftsresultat | −2 132 | 2 688 | 3 705 | −488 | −513 |
| Årsresultat | −2 131 | 2 688 | 3 603 | −127 | −84 |
| Driftsmargin | −20,8 % | 17,5 % | 20,4 % | −3,0 % | −3,0 % |
| Sum gjeld | 7 933 | 6 606 | 3 088 | 3 017 | 3 249 |
| Sum driftskostnader | 12 404 | 12 685 | 14 456 | 16 802 | 17 879 |
| Finansresultat | 1 | 0 | 0 | 360 | 429 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 704 | −127 | −84 |
| Anleggsmidler | 514 | 1 183 | 1 024 | 1 440 | 2 408 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 988 | 4 373 | 3 553 |
| Sum eiendeler | 4 565 | 5 926 | 6 012 | 5 813 | 5 961 |
| Egenkapital | −3 367 | −679 | 2 923 | 2 796 | 2 712 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 088 | 3 017 | 3 249 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Ståle Storrø: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Vangsvegen 62, 2317 Hamar
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.130 Treningssentervirksomhet
- Etablert: 15.05.2015
- Aksjekapital: 3 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2016
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [NORSK REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/934605527-norsk-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 45 av 854 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av treningssenter og alt som naturlig hører inn under dette. Dette gjelder blant annet kjøp og salg av treningsutstyr, konsulenttimer og salg-, oppkjøp av andre bedrifter. Selskapets formål omfatter også kjøp og salg av aksjer.

## Kunngjøringer

- 08.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000672014&sokeverdi=815592042&spraak=nb)
- 03.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000860975&sokeverdi=815592042&spraak=nb)
- 04.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000666382&sokeverdi=815592042&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ESPERN AS](https://www.norscout.com/no/company/985278482-espern-as) | Hamar | 57 | 24,6 mill. kr | +6,7 % |
| [FØNIX HAMAR VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/829028492-fonix-hamar-vest-as) | Hamar | - | 2,97 mill. kr | −15,5 % |
| [STORHAMAR CROSSFIT AS](https://www.norscout.com/no/company/931498371-storhamar-crossfit-as) | Hamar | - | 1,71 mill. kr | +1,8 % |
| [ESPERN EXPRESS LILLEHAMMER AS](https://www.norscout.com/no/company/926194100-espern-express-lillehammer-as) | Hamar | - | 1,37 mill. kr | +6,8 % |
| [XT HAMAR AS](https://www.norscout.com/no/company/930793612-xt-hamar-as) | Hamar | - | 768 335 kr | - |
| [FITNESSPOINT BRENNERIROA LØTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/936252613-fitnesspoint-brenneriroa-loten-as) | Hamar | - | 164 201 kr | - |
| [HROMALIC HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/831358092-hromalic-holding-as) | Hamar | - | 0 kr | - |
| [FØNIX STORHAMAR AS](https://www.norscout.com/no/company/895272272-fonix-storhamar-as) | Hamar | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
