---
title: "N. MUNKHAUGEN HOLDING AS (815783352): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "N. MUNKHAUGEN HOLDING AS i Melhus hadde 7,08 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Heidi Selvaag. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/815783352-n-munkhaugen-holding-as"
---

# N. MUNKHAUGEN HOLDING AS

Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted · Melhus

- Org.nr: 815 783 352
- Daglig leder: Heidi Selvaag

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 7,08 mill. kr (+18,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −2,48 mill. kr (Margin −35,1 %)
- Etablert: 2015

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,8 % (meget god). Opp fra 11,2 % i 2024
- Likviditet: 94,23 (meget god). Ned fra 167,72 i 2024
- Soliditet: 93,9 % (meget god). Ned fra 99,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 84,0 % | 36,2 % | 11,2 % | 16,8 % |
| Driftsmargin | −65,2 % | 28,7 % | −85,3 % | −93,4 % | −35,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 11,3 % | 16,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | - | 167,72 | 94,23 |
| Soliditet | 97,0 % | 99,5 % | 99,0 % | 99,5 % | 93,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 521 | 3 267 | 4 934 | 5 959 | 7 084 |
| Driftsresultat | −992 | 939 | −4 210 | −5 568 | −2 484 |
| Årsresultat | 9 361 | 44 740 | 23 864 | 6 945 | 9 968 |
| Driftsmargin | −65,2 % | 28,7 % | −85,3 % | −93,4 % | −35,1 % |
| Sum gjeld | 1 093 | 342 | 626 | 297 | 3 743 |
| Sum driftskostnader | 2 513 | 2 328 | 9 144 | 11 527 | 9 569 |
| Finansresultat | 10 203 | 43 910 | 28 074 | 12 513 | 12 452 |
| Resultat før skatt | - | - | - | 6 945 | 9 968 |
| Anleggsmidler | 10 799 | 8 935 | 12 214 | 11 932 | 19 823 |
| Omløpsmidler | - | - | - | 49 766 | 41 790 |
| Sum eiendeler | 36 988 | 69 852 | 61 983 | 61 699 | 61 613 |
| Egenkapital | 35 895 | 69 510 | 61 357 | 61 402 | 57 870 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | - | 297 | 443 |
| Langsiktig gjeld | - | - | - | 0 | 3 300 |

## Ledelse og styre

- Heidi Selvaag: Daglig leder
- Nils Johan Munkhaugen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Åsvegen 90, 7224 Melhus
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.190 Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted
- Etablert: 15.05.2015
- Aksjekapital: 125 820 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 15.08.2023
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 55 av 403 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Hestesport, kjøp og salg av hester samt tjenester knyttet til hestesport, i tillegg til investeringsvirksomhet herunder kjøp, salg og utleie av fast eiendom samt investering i aksjer, verdipapirer og fondsandeler og annen virksomhet beslektet med dette.

## Siste endringer

- 28.08.2026: Revisor endret
- 26.05.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 28.08.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000718869&sokeverdi=815783352&spraak=nb)
- 30.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000629193&sokeverdi=815783352&spraak=nb)
- 26.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000629152&sokeverdi=815783352&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STALL ØYSAND AS](https://www.norscout.com/no/company/971193867-stall-oysand-as) | Melhus | - | 2,59 mill. kr | −8,6 % |
| [VLW RACING AS](https://www.norscout.com/no/company/922257833-vlw-racing-as) | Melhus | - | 2,34 mill. kr | +42 % |
| [VMM AS](https://www.norscout.com/no/company/934564472-vmm-as) | Melhus | - | 324 000 kr | - |
| [RINGEN MOTORSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/931698230-ringen-motorsport-as) | Melhus | - | 32 000 kr | - |
| [N. MUNKHAUGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/914310881-n-munkhaugen-as) | Melhus | - | 12 773 kr | - |
| [TEBE SPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/988131709-tebe-sport-as) | Melhus | 11 | 40,7 mill. kr | +60,8 % |
| [MAXFORM AS](https://www.norscout.com/no/company/997993462-maxform-as) | Melhus | - | 2,31 mill. kr | +19,5 % |
| [FORTEM GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/925719331-fortem-gruppen-as) | Melhus | - | 1,12 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
