---
title: "ULLANDHAUG INVEST AS (816207452): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ULLANDHAUG INVEST AS i Time hadde 7,23 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Jostein Hauge. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/816207452-ullandhaug-invest-as"
---

# ULLANDHAUG INVEST AS

Produksjon av komponenter til hydraulisk og pneumatisk utstyr · Time · Etablert 1918

Morselskap for 9 selskaper

- Org.nr: 816 207 452
- Telefon: 51 96 36 60
- Daglig leder: Jostein Hauge

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 7,23 mill. kr (+20,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −2,94 mill. kr (Margin −40,6 %)
- Ansatte: 6
- Konsernets driftsinntekter 2025: 298 mill. kr (+9,5 % fra 2024)

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,5 % (svak). Ned fra 5,7 % i 2024
- Likviditet: 0,73 (svak). Ned fra 0,83 i 2024
- Soliditet: 11,7 % (tilfredsstillende). Opp fra 10,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,0 % | 4,5 % | 5,7 % | 2,5 % |
| Driftsmargin | −52,8 % | −8,3 % | −54,5 % | −53,2 % | −40,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −8,8 % | −38,2 % | −39,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,79 | 0,83 | 0,73 |
| Soliditet | 22,3 % | 21,4 % | 21,9 % | 10,1 % | 11,7 % |
| Gjeldsgrad | 3,5 | 3,7 | 3,6 | 9,0 | 7,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 369 | 3 555 | 4 397 | 6 018 | 7 234 |
| Driftsresultat | −1 779 | −297 | −2 394 | −3 202 | −2 937 |
| Årsresultat | −3 220 | 1 875 | 1 547 | −4 029 | −1 710 |
| Driftsmargin | −52,8 % | −8,3 % | −54,5 % | −53,2 % | −40,6 % |
| Sum gjeld | 45 272 | 54 692 | 58 412 | 110 819 | 80 425 |
| Sum driftskostnader | 5 147 | 3 852 | 6 791 | 9 220 | 10 171 |
| Finansresultat | −1 442 | 332 | 1 020 | −2 299 | −1 661 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 374 | −5 500 | −4 598 |
| Anleggsmidler | 46 413 | 50 272 | 51 138 | 41 898 | 41 630 |
| Omløpsmidler | - | - | 23 686 | 81 303 | 49 467 |
| Sum eiendeler | 58 260 | 69 555 | 74 823 | 123 201 | 91 097 |
| Egenkapital | 12 989 | 14 864 | 16 411 | 12 382 | 10 672 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 30 071 | 97 708 | 68 125 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 28 342 | 13 110 | 12 300 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 248 410 | 272 319 | 298 303 |
| Driftsresultat | 29 372 | 17 160 | 19 168 |
| Årsresultat | 15 109 | 2 090 | 5 492 |
| Driftsmargin | 11,8 % | 6,3 % | 6,4 % |
| Sum gjeld | 243 185 | 261 028 | 256 095 |
| Sum driftskostnader | 219 038 | 255 159 | 279 134 |
| Finansresultat | −14 092 | −15 414 | −16 030 |
| Resultat før skatt | 15 280 | 1 746 | 3 138 |
| Anleggsmidler | 150 055 | 155 183 | 163 203 |
| Omløpsmidler | 172 980 | 186 851 | 178 288 |
| Sum eiendeler | 323 035 | 342 033 | 341 491 |
| Egenkapital | 79 850 | 81 005 | 85 396 |
| Kortsiktig gjeld | 122 470 | 118 978 | 105 461 |
| Langsiktig gjeld | 120 716 | 142 050 | 150 634 |

## Konsern

10 selskaper.

- ULLANDHAUG INVEST AS (Denne bedriften)
  - [BONDURA TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/941396585-bondura-technology-as) (8 ansatte)
  - [KIRKEGATEN 9 AS](https://www.norscout.com/no/company/980289605-kirkegaten-9-as)
  - [NORDLYSVEIEN EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/976862546-nordlysveien-eiendom-as)
  - [SERIGSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/881897172-serigstad-as) (16 ansatte)
    - SERIGSTAD CR S.R.O. (Utenlandsk)
  - [UI DEPRO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/930051896-ui-depro-holding-as) (94 %)
    - [DEPRO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/913779894-depro-holding-as) (90 %)
      - [DEPRO AS](https://www.norscout.com/no/company/987794607-depro-as) (64 ansatte)
      - [DEPRO EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/913016173-depro-eiendom-as)

## Ledelse og styre

- Jostein Hauge: Daglig leder
- Kjell Olav Hauge: Styrets leder
- Erling Olai Hauge: Styremedlem
- Erik Olai Hauge: Styremedlem
- Stina Haugland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Nordlysvegen 5, 4340 Bryne
- Postadresse: Postboks 98, 4349 Bryne
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 28.120 Produksjon av komponenter til hydraulisk og pneumatisk utstyr
- Etablert: 12.06.1918
- Tidligere navn: STAVANGER KNEIPPBRØDFABRIK AS (1995 til 2000)
- Aksjekapital: 2 699 900 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1999
- Revisor: [ERGA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/980024679-erga-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 22 av 31 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon, handel og utleie, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, samt handel i valuta og finansielle instrumenter.

## Siste endringer

- 13.09.2025: Antall ansatte endret til 6

## Kunngjøringer

- 22.07.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000583014&sokeverdi=816207452&spraak=nb)
- 21.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000287187&sokeverdi=816207452&spraak=nb)
- 19.01.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000019967&sokeverdi=816207452&spraak=nb)
- 30.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000809975&sokeverdi=816207452&spraak=nb)
- 02.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000659256&sokeverdi=816207452&spraak=nb)
- 03.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000528145&sokeverdi=816207452&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [DEPRO AS](https://www.norscout.com/no/company/987794607-depro-as) | Time | 64 | 224 mill. kr | +11,3 % |
| [DEPRO EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/913016173-depro-eiendom-as) | Time | - | 10,4 mill. kr | +3,8 % |
| [DEPRO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/913779894-depro-holding-as) | Time | - | - | - |
| [UI DEPRO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/930051896-ui-depro-holding-as) | Time | - | - | - |
| [JB WELL SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/996292398-jb-well-solutions-as) | Time | 9 | 36,6 mill. kr | −11 % |
| [VELO ROBOTICS AS](https://www.norscout.com/no/company/929550617-velo-robotics-as) | Time | 5 | 25,8 mill. kr | +33,8 % |
| [S. RISA AS](https://www.norscout.com/no/company/988934852-s-risa-as) | Time | 13 | 48,1 mill. kr | −13 % |
| [SERIGSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/881897172-serigstad-as) | Time | 16 | 44,3 mill. kr | +13,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 22.05.2026.
