---
title: "NORD TROMS MASKIN OG ANLEGG DRIFT AS (816501342): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NORD TROMS MASKIN OG ANLEGG DRIFT AS i Kvænangen hadde 18,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 16 ansatte. Daglig leder er Geir-Arild Pedersen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/816501342-nord-troms-maskin-og-anlegg-drift-as"
---

# NORD TROMS MASKIN OG ANLEGG DRIFT AS

Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Kvænangen · Etablert 2015

- Org.nr: 816 501 342
- Telefon: 913 63 539
- E-post: ntma9162@gmail.com
- Nettsted: [ntma.no](https://ntma.no)
- Daglig leder: Geir-Arild Pedersen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 18,4 mill. kr (−11,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −561 204 kr (Margin −3,0 %)
- Ansatte: 16 (Ned fra 19 i november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 19
- januar 2026: 20
- mai 2026: 21
- juni 2026: 17
- oktober 2026: 16

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −12,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −2,8 % i 2024
- Likviditet: 1,28 (tilfredsstillende). Ned fra 1,67 i 2024
- Soliditet: 25,9 % (god). Ned fra 41,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 51,2 % | −0,2 % | −2,8 % | −12,8 % |
| Driftsmargin | 0,2 % | 11,4 % | 0,0 % | −0,5 % | −3,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 161,5 % | −0,5 % | −6,4 % | −38,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,76 | 1,76 | 1,87 | 1,67 | 1,28 |
| Soliditet | 14,4 % | 43,3 % | 46,5 % | 41,8 % | 25,9 % |
| Gjeldsgrad | 5,9 | 1,3 | 1,1 | 1,4 | 2,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 12 629 | 15 301 | 20 947 | 20 850 | 18 441 |
| Driftsresultat | 22 | 1 744 | −8 | −111 | −561 |
| Årsresultat | 17 | 1 357 | −9 | −85 | −438 |
| Driftsmargin | 0,2 % | 11,4 % | 0,0 % | −0,5 % | −3,0 % |
| Sum gjeld | 2 366 | 2 303 | 2 009 | 2 316 | 3 508 |
| Sum driftskostnader | - | - | 20 955 | 20 961 | 19 002 |
| Finansresultat | - | - | −1 | 2 | 2 |
| Resultat før skatt | 21 | 1 740 | −9 | −109 | −560 |
| Anleggsmidler | 973 | 2 | 9 | 111 | 247 |
| Omløpsmidler | 1 792 | 4 057 | 3 748 | 3 867 | 4 486 |
| Sum eiendeler | 2 765 | 4 059 | 3 756 | 3 978 | 4 733 |
| Egenkapital | 399 | 1 756 | 1 748 | 1 662 | 1 225 |
| Kortsiktig gjeld | 2 366 | 2 303 | 2 009 | 2 316 | 3 508 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Geir-Arild Pedersen: Daglig leder og styremedlem
- Oddbjørn Pedersen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Kvænangsbotnveien 158, 9162 Sørstraumen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 08.120 Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
- Etablert: 08.12.2015
- Tidligere navn: GRUVA PUB AS (2016 til 2020)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2016
- Revisor: [ES REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/997820266-es-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [DM CONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/981110943-dm-consult-as)
- Størrelse: Nr. 67 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av pukk og grus, generell anleggsvirksomhet, utleie av personell

## Kunngjøringer

- 08.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000672020&sokeverdi=816501342&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [REIPÅ KNUSERI AS](https://www.norscout.com/no/company/831682442-reipa-knuseri-as) | Meløy | 16 | 35 mill. kr | −41,4 % |
| [BRØDRENE HAUGEN MASKIN OG GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/919925604-brodrene-haugen-maskin-og-grus-as) | Nord-Fron | 16 | 16 mill. kr | +0,5 % |
| [SVELVIKSAND AS](https://www.norscout.com/no/company/916464614-svelviksand-as) | Asker | 16 | 54,3 mill. kr | +4,5 % |
| [BULLDOZER MASKINLAG PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/976091701-bulldozer-maskinlag-produksjon-as) | Sortland | 15 | 52,6 mill. kr | +24,7 % |
| [HAMAR PUKK OG GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/882316092-hamar-pukk-og-grus-as) | Hamar | 16 | 108 mill. kr | +22,3 % |
| [FEIRING AS](https://www.norscout.com/no/company/919777885-feiring-as) | Lørenskog | 15 | 27 mill. kr | −22,7 % |
| [AGDER STEIN & GRUNNARBEID AS](https://www.norscout.com/no/company/897569582-agder-stein-grunnarbeid-as) | Froland | 17 | 16,4 mill. kr | −9,9 % |
| [BERGNESET PUKK & GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/997612760-bergneset-pukk-grus-as) | Balsfjord | 14 | 79,7 mill. kr | +93,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
