---
title: "STANGE PUKK AS (816961602): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STANGE PUKK AS i Stange hadde 42,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 18 ansatte. Daglig leder er Erik Wollebæk. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/816961602-stange-pukk-as"
---

# STANGE PUKK AS

Bryting av dekorstein, kalkstein, gips, skifer og annen stein · Stange · Etablert 2016

- Org.nr: 816 961 602
- Nettsted: [schgruppen.no](https://schgruppen.no)
- Daglig leder: Erik Wollebæk (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 42,6 mill. kr (−19,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −320 748 kr (Margin −0,8 %)
- Ansatte: 18 (Opp fra 12 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 12
- februar 2026: 13
- juli 2026: 16
- september 2026: 17
- oktober 2026: 18

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −1,0 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 18,9 % i 2024
- Likviditet: 1,49 (tilfredsstillende). Opp fra 1,27 i 2024
- Soliditet: 29,6 % (god). Opp fra 22,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −8,3 % | −65,5 % | 18,9 % | −1,0 % |
| Driftsmargin | −13,1 % | −3,6 % | −31,6 % | 8,3 % | −0,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −173,0 % | - | - | −9,3 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,83 | 0,61 | 1,27 | 1,49 |
| Soliditet | 8,8 % | 0,9 % | −65,7 % | 22,6 % | 29,6 % |
| Gjeldsgrad | 10,4 | 110,8 | - | 3,4 | 2,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 26 666 | 41 296 | 30 651 | 53 045 | 42 607 |
| Driftsresultat | −3 495 | −1 490 | −9 674 | 4 387 | −321 |
| Årsresultat | −3 510 | −1 656 | −9 858 | 4 036 | −652 |
| Driftsmargin | −13,1 % | −3,6 % | −31,6 % | 8,3 % | −0,8 % |
| Sum gjeld | 18 501 | 14 338 | 24 533 | 25 039 | 15 834 |
| Sum driftskostnader | 30 161 | - | 40 325 | 48 657 | 42 928 |
| Finansresultat | −15 | - | −184 | −352 | −331 |
| Resultat før skatt | - | −1 656 | −9 858 | 4 036 | −652 |
| Anleggsmidler | 5 422 | 4 422 | 4 146 | 3 580 | 2 855 |
| Omløpsmidler | - | 10 045 | 10 658 | 28 766 | 19 634 |
| Sum eiendeler | 20 287 | 14 467 | 14 804 | 32 346 | 22 489 |
| Egenkapital | 1 786 | 129 | −9 729 | 7 307 | 6 655 |
| Kortsiktig gjeld | - | 12 080 | 17 466 | 22 622 | 13 162 |
| Langsiktig gjeld | - | 2 258 | 7 067 | 2 417 | 2 672 |

## Ledelse og styre

- Erik Wollebæk: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Uthusvegen 5, 2335 Stange
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 08.110 Bryting av dekorstein, kalkstein, gips, skifer og annen stein
- Etablert: 12.02.2016
- Aksjekapital: 3 751 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2016
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [EAGER INNLANDET AS](https://www.norscout.com/no/company/926403729-eager-innlandet-as)
- Størrelse: Nr. 23 av 166 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon av pukk og grus fra naturstein og grustak, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000598909&sokeverdi=816961602&spraak=nb)
- 09.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000781557&sokeverdi=816961602&spraak=nb)
- 10.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000568124&sokeverdi=816961602&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SÆTERMYRBERGET MASSETAK AS](https://www.norscout.com/no/company/916750846-saetermyrberget-massetak-as) | Stange | - | 901 346 kr | −30,8 % |
| [HEDMARK GRUS OG PUKKPRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/919649410-hedmark-grus-og-pukkproduksjon-as) | Stange | - | - | - |
| [LANGNES MARMORBRUDD AS](https://www.norscout.com/no/company/927985225-langnes-marmorbrudd-as) | Hustadvika | 19 | 39,7 mill. kr | +2,2 % |
| [KVANTUM AS](https://www.norscout.com/no/company/998808073-kvantum-as) | Gulen | 17 | 165 mill. kr | +28,9 % |
| [ALTA SKIFERPRODUKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/984589492-alta-skiferprodukter-as) | Alta | 23 | 4,47 mill. kr | −17,5 % |
| [ISOLA SKIFER ROGNE AS](https://www.norscout.com/no/company/929551192-isola-skifer-rogne-as) | Øystre Slidre | 16 | 31,8 mill. kr | +55,7 % |
| [DWTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/985601607-dwteknikk-as) | Halden | 23 | 8 mill. kr | - |
| [NORWEGIAN EDELSPLITT AS](https://www.norscout.com/no/company/961496314-norwegian-edelsplitt-as) | Eigersund | 15 | 57,8 mill. kr | −5,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
