---
title: "SARA LOUISE AS (817832652): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SARA LOUISE AS i Lyngen hadde 764 757 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Terje Paul Sverre Moltubakk. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/817832652-sara-louise-as"
---

# SARA LOUISE AS

Fiske og fangst i sjø · Lyngen

- Org.nr: 817 832 652
- Daglig leder: Terje Paul Sverre Moltubakk (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 764 757 kr (+60,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 188 099 kr (Margin 24,6 %)
- Etablert: 2016

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,6 % (god). Opp fra −5,8 % i 2024
- Likviditet: 1,62 (god). Ned fra 3,09 i 2024
- Soliditet: −32,7 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −36,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 18,8 % | −5,8 % | 11,6 % |
| Driftsmargin | −82,3 % | −103,6 % | 34,6 % | −24,2 % | 24,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,22 | 0,42 | 2,38 | 3,09 | 1,62 |
| Soliditet | −5,1 % | −26,1 % | −18,3 % | −36,3 % | −32,7 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 547 | 422 | 1 170 | 476 | 765 |
| Driftsresultat | −450 | −437 | 405 | −115 | 188 |
| Årsresultat | −519 | −458 | 231 | −248 | 82 |
| Driftsmargin | −82,3 % | −103,6 % | 34,6 % | −24,2 % | 24,6 % |
| Sum gjeld | 3 012 | 2 919 | 2 416 | 2 332 | 2 188 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 591 | 577 |
| Finansresultat | - | - | - | −133 | −106 |
| Resultat før skatt | −519 | −458 | 231 | −248 | 82 |
| Anleggsmidler | 2 535 | 2 086 | 1 804 | 1 651 | 1 463 |
| Omløpsmidler | 330 | 227 | 238 | 59 | 186 |
| Sum eiendeler | 2 865 | 2 314 | 2 042 | 1 710 | 1 649 |
| Egenkapital | −147 | −605 | −374 | −622 | −539 |
| Kortsiktig gjeld | 1 471 | 535 | 100 | 19 | 115 |
| Langsiktig gjeld | 1 542 | 2 384 | 2 316 | 2 313 | 2 073 |

## Ledelse og styre

- Terje Paul Sverre Moltubakk: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Arnengveien 35, 9068 Nord-Lenangen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.110 Fiske og fangst i sjø
- Etablert: 20.09.2016
- Aksjekapital: 1 600 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2017
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/851987142-sparebank-1-regnskapshuset-nord-norge-as)
- Størrelse: Nr. 1 542 av 2 105 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Fiske og fangst, samt alt som hører inn under dette, herunder deltakelse i andre selskaper med samme eller lignende formål.

## Kunngjøringer

- 25.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000206622&sokeverdi=817832652&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [DREFTI AS](https://www.norscout.com/no/company/928845974-drefti-as) | Lyngen | - | 788 540 kr | - |
| [FS FISK AS](https://www.norscout.com/no/company/923316175-fs-fisk-as) | Lyngen | - | 630 376 kr | - |
| [OMM KYSTFISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/928911381-omm-kystfiske-as) | Lyngen | - | 2,8 mill. kr | +7,9 % |
| [JL MARINE AS](https://www.norscout.com/no/company/922277214-jl-marine-as) | Lyngen | - | 607 123 kr | - |
| [FAGERVOLL KYSTFISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/918777857-fagervoll-kystfiske-as) | Lyngen | - | 4,04 mill. kr | +102,4 % |
| [ØRAFISK AS](https://www.norscout.com/no/company/987853581-orafisk-as) | Lyngen | - | 507 707 kr | - |
| [NORD-LENANGEN KYSTFISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/934547942-nord-lenangen-kystfiske-as) | Lyngen | - | 4,29 mill. kr | - |
| [FERMIN FISK AS](https://www.norscout.com/no/company/927416034-fermin-fisk-as) | Lyngen | - | 59 635 kr | −94,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
