---
title: "HARDING GROUP AS (818149352): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HARDING GROUP AS i Ullensvang hadde 38,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 41 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/818149352-harding-group-as"
---

# HARDING GROUP AS

Drift av hoteller · Ullensvang · Etablert 2016

- Org.nr: 818 149 352
- Nettsted: [tyssedalhotel.no](https://tyssedalhotel.no)
- Styreleder: Sebastian Garstecki

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 38,2 mill. kr (+3,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,14 mill. kr (Margin 5,6 %)
- Ansatte: 41 (Ned fra 43 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 41
- oktober 2025: 45
- november 2025: 44
- desember 2025: 43
- februar 2026: 30
- april 2026: 31
- mai 2026: 32
- juli 2026: 33
- august 2026: 37
- september 2026: 38
- oktober 2026: 41

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,3 % (tilfredsstillende). Ned fra 33,3 % i 2024
- Likviditet: 2,54 (meget god). Opp fra 2,09 i 2024
- Soliditet: 54,9 % (meget god). Opp fra 48,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 63,3 % | 41,6 % | 33,3 % | 7,3 % |
| Driftsmargin | 11,5 % | 24,1 % | 24,2 % | 25,2 % | 5,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 121,0 % | 89,9 % | 68,5 % | 9,7 % |
| Likviditetsgrad | - | 2,65 | 2,45 | 2,09 | 2,54 |
| Soliditet | 34,4 % | 63,7 % | 38,6 % | 48,8 % | 54,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,9 | 0,6 | 1,6 | 1,0 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 921 | 15 253 | 26 182 | 36 867 | 38 167 |
| Driftsresultat | 1 138 | 3 671 | 6 338 | 9 308 | 2 142 |
| Årsresultat | 842 | 2 909 | 4 884 | 6 802 | 1 315 |
| Driftsmargin | 11,5 % | 24,1 % | 24,2 % | 25,2 % | 5,6 % |
| Sum gjeld | 3 063 | 2 570 | 14 921 | 17 001 | 15 023 |
| Sum driftskostnader | 8 783 | - | 19 844 | 27 559 | - |
| Finansresultat | −20 | - | −85 | −548 | - |
| Resultat før skatt | - | 3 698 | 6 253 | 8 760 | 1 673 |
| Anleggsmidler | 82 | 862 | 16 413 | 20 809 | 21 731 |
| Omløpsmidler | - | 6 219 | 7 904 | 12 389 | 11 578 |
| Sum eiendeler | 4 665 | 7 081 | 24 317 | 33 198 | 33 308 |
| Egenkapital | 1 603 | 4 511 | 9 395 | 16 197 | 18 285 |
| Kortsiktig gjeld | - | 2 348 | 3 221 | 5 929 | 4 552 |
| Langsiktig gjeld | - | 222 | 11 700 | 11 072 | 10 472 |

## Ledelse og styre

- Sebastian Garstecki: Styrets leder
- Lukasz Tokarski: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Gamle Oddaveg 3, 5770 Tyssedal
- Postadresse: Postboks 45, 1312 Slependen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 55.100 Drift av hoteller
- Etablert: 28.11.2016
- Tidligere navn: TYSSEDAL HOTELL - TROLLTUNGA AS (2016 til 2023); NFH 161102 AS (2016)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2017
- Avdelinger: 2 i Tyssedal
- Revisor: [VELLE REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/992985135-velle-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 252 av 1 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av hotell samt virksomhet som naturlig faller sammen med dette.

## Siste endringer

- 03.02.2026: Styret endret
- 03.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 05.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000662254&sokeverdi=818149352&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000504995&sokeverdi=818149352&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 17.04.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 1,5 mill. kr
- 17.04.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 1,5 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HOTEL ULLENSVANG AS](https://www.norscout.com/no/company/985826609-hotel-ullensvang-as) | Ullensvang | 85 | 115 mill. kr | +6,7 % |
| [HORDATUN DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/993181757-hordatun-drift-as) | Ullensvang | 35 | 11,4 mill. kr | +22,6 % |
| [KINSARVIK HOTELLDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/924480521-kinsarvik-hotelldrift-as) | Ullensvang | 31 | 10,8 mill. kr | −70,9 % |
| [UTNE HOTELL DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/984704445-utne-hotell-drift-as) | Ullensvang | 22 | 7,46 mill. kr | −7,9 % |
| [GEMINIX AS](https://www.norscout.com/no/company/932481197-geminix-as) | Ullensvang | 18 | 17,3 mill. kr | - |
| [TROLLTUNGA HOTEL AS](https://www.norscout.com/no/company/989438859-trolltunga-hotel-as) | Ullensvang | 16 | 23,3 mill. kr | +5,0 % |
| [ULLENSVANG GJESTEHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/988340278-ullensvang-gjesteheim-as) | Ullensvang | 10 | 5,03 mill. kr | +9,1 % |
| [HARDANGER HOUSE DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/922383871-hardanger-house-drift-as) | Ullensvang | 8 | 2,8 mill. kr | −18,5 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
