---
title: "SH MONTASJETEKNIKK AS (818669372): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SH MONTASJETEKNIKK AS i Nes hadde 5,62 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Stian Hildeng. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/818669372-sh-montasjeteknikk-as"
---

# SH MONTASJETEKNIKK AS

Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Nes

- Org.nr: 818 669 372
- Daglig leder: Stian Hildeng (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,62 mill. kr (+53,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,33 mill. kr (Margin 23,7 %)
- Etablert: 2017

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 71,0 % (meget god). Opp fra −64,4 % i 2024
- Likviditet: 0,70 (svak). Opp fra 0,21 i 2024
- Soliditet: 11,6 % (tilfredsstillende). Opp fra −51,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 44,3 % | −19,7 % | −64,4 % | 71,0 % |
| Driftsmargin | −1,3 % | 22,9 % | −17,2 % | −46,9 % | 23,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −47,6 % | −9 109,1 % | - |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,63 | 0,21 | 0,70 |
| Soliditet | 56,0 % | 55,6 % | 31,7 % | −51,7 % | 11,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,8 | 2,2 | - | 7,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 711 | 6 716 | 4 514 | 3 660 | 5 622 |
| Driftsresultat | −50 | 1 535 | −776 | −1 716 | 1 332 |
| Årsresultat | −43 | 1 150 | −852 | −2 084 | 1 226 |
| Driftsmargin | −1,3 % | 22,9 % | −17,2 % | −46,9 % | 23,7 % |
| Sum gjeld | 1 072 | 2 008 | 2 297 | 2 990 | 1 576 |
| Sum driftskostnader | 3 761 | 5 181 | 5 290 | 5 376 | 4 290 |
| Finansresultat | −4 | −36 | −76 | −368 | −106 |
| Resultat før skatt | - | - | −852 | −2 084 | 1 226 |
| Anleggsmidler | 522 | 1 376 | 2 223 | 1 579 | 1 176 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 139 | 393 | 607 |
| Sum eiendeler | 2 440 | 4 525 | 3 361 | 1 971 | 1 783 |
| Egenkapital | 1 367 | 2 517 | 1 065 | −1 019 | 207 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 699 | 1 908 | 862 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 598 | 1 083 | - |

## Ledelse og styre

- Stian Hildeng: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Nedre Hagaveg 867, 1929 Auli
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellers
- Etablert: 21.02.2017
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2017
- Revisor: [ROBERT LER REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/992322241-robert-ler-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [LØRENSKOG REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/913191560-lorenskog-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 989 av 1 772 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av renholdsmaskiner, kjemi og diverse utstyr, service og montering av renholdsmaskiner og industrielle maskiner. Renhold av bygninger utvendig, renhold innvendig for privat og næring.

## Kunngjøringer

- 23.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000134620&sokeverdi=818669372&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NORCON NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/996744744-norcon-norway-as) | Nes | - | 1,8 mill. kr | - |
| [ISOF AS](https://www.norscout.com/no/company/997534042-isof-as) | Nes | - | 1,2 mill. kr | −11,1 % |
| [LEDENA AS](https://www.norscout.com/no/company/916589123-ledena-as) | Nes | - | 310 662 kr | - |
| [JOVOO SCANDINAVIA AS](https://www.norscout.com/no/company/937446608-jovoo-scandinavia-as) | Nes | - | - | - |
| [ROX AS](https://www.norscout.com/no/company/826419482-rox-as) | Nes | - | 5,68 mill. kr | −81,4 % |
| [TEKE INTERNATIONAL AS](https://www.norscout.com/no/company/930868744-teke-international-as) | Nes | - | 5,08 mill. kr | −2,3 % |
| [JOTO INVESTMENTS AS](https://www.norscout.com/no/company/927253631-joto-investments-as) | Nes | - | 5,7 mill. kr | +61,7 % |
| [AASGAARD AS](https://www.norscout.com/no/company/964836930-aasgaard-as) | Nes | - | 4,69 mill. kr | −9,0 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
