---
title: "NES BIOENERGI AS (818813082): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NES BIOENERGI AS i Nes hadde 1,43 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Frode André Fallet. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/818813082-nes-bioenergi-as"
---

# NES BIOENERGI AS

Vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning · Nes

- Org.nr: 818 813 082
- Telefon: 415 79 502
- E-post: frode_fallet@hotmail.com
- Daglig leder: Frode André Fallet (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,43 mill. kr (−4,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 328 324 kr (Margin 22,9 %)
- Etablert: 2017

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,17 (tilfredsstillende). Opp fra 1,03 i 2024
- Soliditet: 6,7 % (svak). Ned fra 8,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 4,1 % | - |
| Driftsmargin | 34,0 % | 33,9 % | 21,3 % | 15,1 % | 22,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 97,9 % | 2,7 % | −26,0 % | 3,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,99 | 4,01 | 1,04 | 1,03 | 1,17 |
| Soliditet | 4,1 % | 9,4 % | 9,1 % | 8,0 % | 6,7 % |
| Gjeldsgrad | 23,2 | 9,6 | 9,9 | 11,5 | 13,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 223 | 1 776 | 1 634 | 1 505 | 1 434 |
| Driftsresultat | 416 | 602 | 348 | 228 | 328 |
| Årsresultat | 229 | 286 | 9 | −99 | −86 |
| Driftsmargin | 34 % | 33,9 % | 21,3 % | 15,1 % | 22,9 % |
| Sum gjeld | 5 390 | 4 975 | 5 236 | 4 912 | 4 762 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 1 277 | 1 106 |
| Finansresultat | - | - | - | −352 | −315 |
| Resultat før skatt | 290 | 367 | 14 | −124 | 14 |
| Anleggsmidler | 4 230 | 3 726 | 4 853 | 4 572 | 4 291 |
| Omløpsmidler | 1 392 | 1 767 | 911 | 768 | 813 |
| Sum eiendeler | 5 622 | 5 494 | 5 763 | 5 340 | 5 104 |
| Egenkapital | 232 | 518 | 527 | 428 | 342 |
| Kortsiktig gjeld | 699 | 441 | 877 | 745 | 696 |
| Langsiktig gjeld | 4 690 | 4 535 | 4 360 | 4 166 | 4 067 |

## Ledelse og styre

- Frode André Fallet: Daglig leder og styremedlem
- Petter Fallet: Styrets leder
- Torill Fallet: Styremedlem
- Jon Einar Holum: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Blakervegen 116, 2150 Årnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 35.300 Vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning
- Etablert: 08.03.2017
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2017
- Regnskapsfører: [ORMSTAD REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/919154713-ormstad-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 130 av 170 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selskapets virksomhet er primært innen bioenergi- og biomasseproduksjon og beslektet virksomhet. Selskapet kan også når det er formålstjenlig, investere i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 23.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000415953&sokeverdi=818813082&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 24.06.2019: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 6,12 mill. kr
- 24.06.2019: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 6,12 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ROMERIKE BIOGASSANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/936106978-romerike-biogassanlegg-as) | Nes | 13 | 0 kr | - |
| [KRAFTVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/990694516-kraftverk-as) | Nes | - | 906 154 kr | - |
| [GLOMMA KRAFTPRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/987287608-glomma-kraftproduksjon-as) | Nes | 15 | 751 mill. kr | +38,4 % |
| [THOR ENERGY AS](https://www.norscout.com/no/company/992247096-thor-energy-as) | Nes | - | 600 000 kr | - |
| [SITE ENERGI AS](https://www.norscout.com/no/company/929191536-site-energi-as) | Stavanger | - | 1,48 mill. kr | +11,8 % |
| [VARMEUTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/998920248-varmeutvikling-as) | Hurdal | - | 1,39 mill. kr | −62,1 % |
| [ASHEIMTUNET VARME AS](https://www.norscout.com/no/company/923193065-asheimtunet-varme-as) | Randaberg | - | 1,51 mill. kr | +36,9 % |
| [VINGELEN NÆRVARME AS](https://www.norscout.com/no/company/888483632-vingelen-naervarme-as) | Tynset | - | 1,32 mill. kr | +6,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 24.06.2026.
