---
title: "ERIK TANCHE NILSSEN AS (819075832): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ERIK TANCHE NILSSEN AS i Skien hadde 368 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 126 ansatte. Daglig leder er Erik Tanche Nilssen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/819075832-erik-tanche-nilssen-as"
---

# ERIK TANCHE NILSSEN AS

Engroshandel med andre husholdningsvarer · Skien · Etablert 1968

- Org.nr: 819 075 832
- Telefon: 35 90 40 00
- E-post: erik@etn.no
- Nettsted: [etn.no](https://www.etn.no)
- Daglig leder: Erik Tanche Nilssen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 368 mill. kr (−0,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,68 mill. kr (Margin −0,5 %)
- Ansatte: 126 (Opp fra 119 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 120
- oktober 2025: 119
- november 2025: 121
- desember 2025: 119
- januar 2026: 121
- mars 2026: 123
- april 2026: 124
- mai 2026: 121
- juli 2026: 125
- september 2026: 130
- oktober 2026: 126

### Per sted

- Skien: 126 ansatte · 3 avdelinger
- Oslo: Ingen oppgitt
- Porsgrunn: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 2,11 (meget god). Ned fra 2,25 i 2024
- Soliditet: 60,7 % (meget god). Opp fra 58,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,5 % | 1,5 % | 2,3 % | - |
| Driftsmargin | 8,4 % | 2,6 % | 0,2 % | 0,6 % | −0,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 7,7 % | 1,7 % | 2,9 % | −1,6 % |
| Likviditetsgrad | - | 2,75 | 2,71 | 2,25 | 2,11 |
| Soliditet | 65,4 % | 70,8 % | 69,5 % | 58,1 % | 60,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,4 | 0,4 | 0,7 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 400 495 | 364 531 | 377 231 | 368 663 | 367 855 |
| Driftsresultat | 33 538 | 9 500 | 787 | 2 079 | −1 685 |
| Årsresultat | 26 020 | 7 556 | 1 622 | 2 263 | −1 375 |
| Driftsmargin | 8,4 % | 2,6 % | 0,2 % | 0,6 % | −0,5 % |
| Sum gjeld | 69 083 | 54 873 | 57 953 | 65 447 | 56 418 |
| Sum driftskostnader | 366 957 | - | 376 444 | 366 583 | 369 539 |
| Finansresultat | 271 | - | 1 509 | 1 135 | 290 |
| Resultat før skatt | - | 10 113 | 2 296 | 3 215 | −1 394 |
| Anleggsmidler | 35 800 | 37 060 | 33 253 | 40 108 | 39 360 |
| Omløpsmidler | - | 151 074 | 157 019 | 115 984 | 104 327 |
| Sum eiendeler | 199 588 | 188 134 | 190 273 | 156 091 | 143 687 |
| Egenkapital | 130 506 | 133 262 | 132 319 | 90 644 | 87 269 |
| Kortsiktig gjeld | - | 54 873 | 57 953 | 51 645 | 49 517 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 13 803 | - |

## Ledelse og styre

- Erik Tanche Nilssen: Daglig leder
- Jan Terje Olsen: Styrets leder
- Andreas Billington: Styremedlem
- Lise Andrea Nossen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Hagebyvegen 26, 3734 Skien
- Postadresse: Postboks 2560, 3702 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.490 Engroshandel med andre husholdningsvarer
- Etablert: 04.11.1968
- Aksjekapital: 17 600 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1970
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 15 av 986 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og handel, direkte eller gjennom deltagelse i andre foretagender, samt finansiering av disse.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 05.10.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000780836&sokeverdi=819075832&spraak=nb)
- 05.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000773326&sokeverdi=819075832&spraak=nb)
- 24.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000711629&sokeverdi=819075832&spraak=nb)
- 05.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000675855&sokeverdi=819075832&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FALKUM SPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/915676731-falkum-sport-as) | Skien | 5 | 5,67 mill. kr | −0,8 % |
| [VESTFOLD TELEMARK PROFILERING AS](https://www.norscout.com/no/company/922212724-vestfold-telemark-profilering-as) | Skien | - | 6,42 mill. kr | +27,7 % |
| [TOP-SPORT NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/928162389-top-sport-norge-as) | Skien | - | 981 013 kr | - |
| [BAR-ZONE AS](https://www.norscout.com/no/company/918375589-bar-zone-as) | Skien | - | 582 830 kr | - |
| [A. JENSEN IMPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/920250270-a-jensen-import-as) | Skien | - | 191 492 kr | - |
| [BOBBLEHEADS NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/916719779-bobbleheads-norge-as) | Skien | - | 1 945 kr | - |
| [ERIK TANCHE NILSSEN INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989050508-erik-tanche-nilssen-invest-as) | Skien | - | 0 kr | - |
| [ROBERTO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/914087686-roberto-holding-as) | Skien | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
