---
title: "YX GEITHUS AS (819626642): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "YX GEITHUS AS i Modum hadde 27,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 25 ansatte. Daglig leder er Mona Formodalen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/819626642-yx-geithus-as"
---

# YX GEITHUS AS

Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · Modum · Etablert 2017

- Org.nr: 819 626 642
- Nettsted: [yx.no](https://yx.no)
- Daglig leder: Mona Formodalen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 27,8 mill. kr (+17,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,51 mill. kr (Margin 5,4 %)
- Ansatte: 25 (Opp fra 20 i november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 20
- januar 2026: 18
- februar 2026: 19
- mars 2026: 20
- mai 2026: 22
- juni 2026: 24
- september 2026: 26
- oktober 2026: 25

### Per sted

- Geithus: 25 ansatte
- Hokksund: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,65 (god). Opp fra 1,44 i 2024
- Soliditet: 48,7 % (meget god). Opp fra 44,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −24,4 % | 14,9 % | 19,4 % | - |
| Driftsmargin | 3,5 % | −5,1 % | 3,4 % | 4,1 % | 5,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 52,0 % | - |
| Likviditetsgrad | 1,12 | 1,06 | 1,23 | 1,44 | 1,65 |
| Soliditet | - | - | 29,4 % | 44,2 % | 48,7 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 2,4 | 1,3 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 24 133 | 25 028 | 23 206 | 23 575 | 27 758 |
| Driftsresultat | 851 | −1 276 | 778 | 968 | 1 512 |
| Årsresultat | 660 | −999 | 601 | 734 | 1 188 |
| Driftsmargin | 3,5 % | −5,1 % | 3,4 % | 4,1 % | 5,4 % |
| Sum gjeld | 3 833 | 4 710 | 3 572 | 2 805 | 3 595 |
| Sum driftskostnader | - | - | 22 428 | 22 608 | 26 247 |
| Finansresultat | - | - | 2 | −2 | 11 |
| Resultat før skatt | 848 | −1 279 | 780 | 966 | - |
| Anleggsmidler | 515 | 604 | 675 | 979 | 1 065 |
| Omløpsmidler | 4 284 | 4 993 | 4 386 | 4 049 | 5 941 |
| Sum eiendeler | 4 799 | 5 597 | 5 060 | 5 028 | 7 006 |
| Egenkapital | - | - | 1 489 | 2 223 | 3 411 |
| Kortsiktig gjeld | 3 833 | 4 710 | 3 572 | 2 805 | 3 595 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Mona Formodalen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Stalsbergveien 1, 3360 Geithus
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.300 Detaljhandel med drivstoff til motorvogner
- Etablert: 25.08.2017
- Tidligere navn: FORMODALEN DRIFT AS (2017 til 2018)
- Aksjekapital: 38 300 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2017
- Revisor: [RE-VISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/913998081-re-visjon-as)
- Regnskapsfører: [GP ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/982508029-gp-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 114 av 717 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av bensinstasjon og det som naturlig hører sammen med dette. I tillegg tjenester relatert til kroppspleie og fysisk velvære.

## Kunngjøringer

- 22.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000409125&sokeverdi=819626642&spraak=nb)
- 05.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000537415&sokeverdi=819626642&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LABOREM INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/916028288-laborem-invest-as) | Modum | 18 | 15,2 mill. kr | +21,7 % |
| [MODUM AUTO SENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/977298601-modum-auto-senter-as) | Modum | 15 | 10,4 mill. kr | +6,7 % |
| [FORMODALEN EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/921706286-formodalen-eiendom-as) | Modum | - | 2,16 mill. kr | −4,9 % |
| [FORMODALEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/919626569-formodalen-holding-as) | Modum | - | - | - |
| [HENÅA GARTNERI AS](https://www.norscout.com/no/company/932261030-henaa-gartneri-as) | Modum | 21 | 2,47 mill. kr | - |
| [M.P RENNA AS](https://www.norscout.com/no/company/931122649-m-p-renna-as) | Modum | 17 | 57,4 mill. kr | +6,2 % |
| [STIJN ADRIAANSE AS](https://www.norscout.com/no/company/836952642-stijn-adriaanse-as) | Modum | 15 | - | - |
| [MODUM BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/957242588-modum-bygg-as) | Modum | 11 | 19,2 mill. kr | −0,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
