---
title: "GLENNAS PRODUKTER AS (819874212): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GLENNAS PRODUKTER AS i Midt-Telemark hadde 805 417 kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Rune Glenna. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/819874212-glennas-produkter-as"
---

# GLENNAS PRODUKTER AS

Produksjon av tekstiler til teknisk og industriell bruk · Midt-Telemark · Etablert 2017

- Org.nr: 819 874 212
- Daglig leder: Rune Glenna (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 805 417 kr (+58,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 74 570 kr (Margin 9,3 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,1 % (tilfredsstillende). Opp fra −0,3 % i 2024
- Likviditet: 0,84 (svak). Ned fra 1,23 i 2024
- Soliditet: 18,2 % (god). Opp fra 15,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 1,4 % | 2,4 % | −0,3 % | 6,1 % |
| Driftsmargin | 9,3 % | 2,9 % | 8,1 % | −0,8 % | 9,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −5,1 % | −7,8 % | −27,0 % | 9,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,27 | 1,23 | 1,13 | 1,23 | 0,84 |
| Soliditet | 19,7 % | 20,4 % | 20,3 % | 15,7 % | 18,2 % |
| Gjeldsgrad | 4,1 | 3,9 | 3,9 | 5,4 | 4,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 724 | 628 | 378 | 510 | 805 |
| Driftsresultat | 67 | 18 | 30 | −4 | 75 |
| Årsresultat | 32 | −11 | −16 | −54 | 19 |
| Driftsmargin | 9,3 % | 2,9 % | 8,1 % | −0,8 % | 9,3 % |
| Sum gjeld | 1 147 | 1 052 | 993 | 1 068 | 980 |
| Sum driftskostnader | - | - | 347 | 514 | 731 |
| Finansresultat | - | - | −51 | −57 | −55 |
| Resultat før skatt | 41 | −14 | −20 | −61 | 19 |
| Anleggsmidler | 1 037 | 1 014 | 992 | 1 012 | 985 |
| Omløpsmidler | 391 | 307 | 255 | 255 | 214 |
| Sum eiendeler | 1 428 | 1 321 | 1 246 | 1 267 | 1 198 |
| Egenkapital | 281 | 269 | 254 | 199 | 218 |
| Kortsiktig gjeld | 308 | 250 | 225 | 207 | 255 |
| Langsiktig gjeld | 839 | 802 | 768 | 861 | 725 |

## Ledelse og styre

- Rune Glenna: Daglig leder og styrets leder
- Bård Glenna: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Borgjalia 14, 3801 Bø i Telemark
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 13.960 Produksjon av tekstiler til teknisk og industriell bruk
- Etablert: 20.10.2017
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2018
- Størrelse: Nr. 69 av 82 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon av leskjermer for camping og regnbeskyttere for industri og camping, samt alt som hører naturlig til dette. Import av div varer til produksjon og videresalg innen camping, samt alt som hører naturlig til dette.

## Siste endringer

- 07.10.2026: Regnskapsfører endret
- 12.01.2026: Antall ansatte endret til 5

## Kunngjøringer

- 02.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000088122&sokeverdi=819874212&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [COVR AS](https://www.norscout.com/no/company/929939891-covr-as) | Randaberg | 5 | 2,16 mill. kr | +23,2 % |
| [PLAMEK FABRIC PRODUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/832539252-plamek-fabric-production-as) | Krødsherad | - | 12,3 mill. kr | - |
| [MØRE BÅND & VEV AS](https://www.norscout.com/no/company/996132218-more-band-vev-as) | Tingvoll | 5 | 4,28 mill. kr | +6,4 % |
| [TECHSEAM AS](https://www.norscout.com/no/company/989165348-techseam-as) | Sandnes | - | 11 mill. kr | +17,7 % |
| [ETEKA AS](https://www.norscout.com/no/company/980865673-eteka-as) | Sveio | 5 | 4,32 mill. kr | +22,7 % |
| [ROBOL AS](https://www.norscout.com/no/company/935490839-robol-as) | Oslo | - | 10 mill. kr | +13,9 % |
| [MÅLØY INDUSTRISØM AS](https://www.norscout.com/no/company/964989133-maloy-industrisom-as) | Kinn | 5 | 5,6 mill. kr | +0,7 % |
| [STAVANGER SEILMAKER AS](https://www.norscout.com/no/company/920245366-stavanger-seilmaker-as) | Stavanger | - | 6,73 mill. kr | +2,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
