---
title: "VLO INVEST AS (819919712): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VLO INVEST AS i Lørenskog hadde 1,76 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/819919712-vlo-invest-as"
---

# VLO INVEST AS

Andre egeninvesteringsselskaper · Lørenskog

- Org.nr: 819 919 712
- Styreleder: Vidar Lorentzen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,76 mill. kr (0,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,74 mill. kr (Margin 99,1 %)
- Etablert: 2017

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 24,8 % (meget god). Ned fra 25,6 % i 2024
- Likviditet: 1,43 (tilfredsstillende). Opp fra 0,74 i 2024
- Soliditet: 79,8 % (meget god). Opp fra 44,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 28,9 % | 13,8 % | 25,6 % | 24,8 % |
| Driftsmargin | 96,0 % | 97,9 % | 97,7 % | 99,2 % | 99,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 32,3 % | 58,8 % | 39,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,35 | 0,74 | 1,43 |
| Soliditet | 42,6 % | 56,1 % | 31,0 % | 44,0 % | 79,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 0,8 | 2,2 | 1,3 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 195 | 612 | 585 | 1 755 | 1 755 |
| Driftsresultat | 187 | 599 | 572 | 1 741 | 1 740 |
| Årsresultat | 188 | 578 | 513 | 1 540 | 1 669 |
| Driftsmargin | 96 % | 97,9 % | 97,7 % | 99,2 % | 99,1 % |
| Sum gjeld | 1 021 | 1 043 | 4 106 | 4 311 | 1 282 |
| Sum driftskostnader | 8 | 13 | 13 | 14 | 15 |
| Finansresultat | 1 | −21 | −58 | −201 | −71 |
| Resultat før skatt | - | - | 513 | 1 540 | 1 669 |
| Anleggsmidler | 1 500 | 1 500 | 4 500 | 4 500 | 4 500 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 454 | 3 200 | 1 840 |
| Sum eiendeler | 1 779 | 2 378 | 5 954 | 7 700 | 6 340 |
| Egenkapital | 757 | 1 335 | 1 848 | 3 388 | 5 057 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 4 106 | 4 311 | 1 282 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Vidar Lorentzen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Åsheimveien 100, 1461 Lørenskog
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 64.323 Andre egeninvesteringsselskaper
- Etablert: 22.09.2017
- Aksjekapital: 40 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [ASPIA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/923792457-aspia-norge-as)
- Størrelse: Nr. 541 av 2 251 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eie aksjer og/ eller andeler i PricewaterhouseCoopers, i tillegg til at selskapet kan inneha andre finansielle eiendeler.

## Siste endringer

- 31.10.2026: Regnskapsfører endret
- 07.07.2026: Aksjekapital endret
- 07.07.2026: Kapitalforhøyelse registrert
- 03.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 07.07.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000508887&sokeverdi=819919712&spraak=nb)
- 07.07.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000508888&sokeverdi=819919712&spraak=nb)
- 07.07.2026: [Gjennomføring av fisjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000509004&sokeverdi=819919712&spraak=nb)
- 16.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000268865&sokeverdi=819919712&spraak=nb)
- 05.05.2026: [Fisjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000240434&sokeverdi=819919712&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NORDBERG INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989119834-nordberg-invest-as) | Lørenskog | - | 4,11 mill. kr | +30,6 % |
| [J. WIST HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/914204283-j-wist-holding-as) | Lørenskog | - | 591 779 kr | - |
| [DJUPEKLO INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/920017282-djupeklo-invest-as) | Lørenskog | - | 6 mill. kr | - |
| [MYSU AS](https://www.norscout.com/no/company/915495931-mysu-as) | Lørenskog | - | 583 060 kr | - |
| [SPZ HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989249088-spz-holding-as) | Lørenskog | - | 11,1 mill. kr | −84,5 % |
| [NOAN AS](https://www.norscout.com/no/company/921787561-noan-as) | Lørenskog | - | 505 225 kr | - |
| [TA KNAUSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/987825596-ta-knausen-as) | Lørenskog | - | 368 507 kr | - |
| [POLYVEK AS](https://www.norscout.com/no/company/933746240-polyvek-as) | Lørenskog | - | 226 092 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
