---
title: "ELGFARET 4 AS (820042662): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ELGFARET 4 AS i Marker hadde 1,71 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/820042662-elgfaret-4-as"
---

# ELGFARET 4 AS

Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · Marker

- Org.nr: 820 042 662
- Styreleder: Even Gulbrand Eng

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,71 mill. kr (+2,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,34 mill. kr (Margin 78,4 %)
- Etablert: 2017

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,4 % (god). Ned fra 16,6 % i 2024
- Likviditet: 1,05 (tilfredsstillende). Ned fra 2,53 i 2024
- Soliditet: 23,1 % (god). Ned fra 34,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 17,8 % | 16,6 % | 11,4 % |
| Driftsmargin | 63,7 % | 67,5 % | 78,6 % | 78,8 % | 78,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 60,5 % | 41,4 % | 28,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,45 | 2,53 | 1,05 |
| Soliditet | 13,1 % | 18,2 % | 27,2 % | 34,4 % | 23,1 % |
| Gjeldsgrad | 6,7 | 4,5 | 2,7 | 1,9 | 3,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 000 | 1 000 | 1 671 | 1 671 | 1 710 |
| Driftsresultat | 637 | 675 | 1 314 | 1 317 | 1 342 |
| Årsresultat | 361 | 366 | 777 | 771 | 689 |
| Driftsmargin | 63,7 % | 67,5 % | 78,6 % | 78,8 % | 78,4 % |
| Sum gjeld | 6 204 | 5 855 | 5 543 | 5 438 | 11 747 |
| Sum driftskostnader | 363 | 325 | 357 | 354 | 369 |
| Finansresultat | −144 | −183 | −293 | −298 | −428 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 021 | 1 019 | 913 |
| Anleggsmidler | 6 042 | 5 799 | 5 559 | 5 318 | 9 639 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 060 | 2 967 | 5 644 |
| Sum eiendeler | 7 137 | 7 154 | 7 619 | 8 285 | 15 282 |
| Egenkapital | 933 | 1 299 | 2 076 | 2 847 | 3 536 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 842 | 1 171 | 5 393 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 4 700 | 4 267 | 6 354 |

## Ledelse og styre

- Even Gulbrand Eng: Styrets leder
- Robert Slevigen: Styremedlem
- Ivar Martin Skogstad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Elgfaret 4, 1870 Ørje
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.520 Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass
- Etablert: 11.10.2017
- Aksjekapital: 818 794 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2017
- Regnskapsfører: [ØRJE REGNSKAPSKONTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/913876954-orje-regnskapskontor-as)
- Størrelse: Nr. 750 av 989 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp, salg, eie og utleie av fast eiendom og alt som naturlig hører sammen med det.

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000635186&sokeverdi=820042662&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BYGGTORGET ØST AS](https://www.norscout.com/no/company/995042673-byggtorget-ost-as) | Marker | 17 | 50,5 mill. kr | +11 % |
| [ØKOBYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/932516616-okobygg-as) | Marker | - | 703 405 kr | - |
| [O. MOSBÆK AS](https://www.norscout.com/no/company/998491541-o-mosbaek-as) | Marker | 5 | 2,63 mill. kr | −4,9 % |
| [NILSEN SPORT & ELEKTRISK AS](https://www.norscout.com/no/company/989082566-nilsen-sport-elektrisk-as) | Marker | 8 | 8,98 mill. kr | +6,0 % |
| [DIN NETTHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/819096252-din-netthandel-as) | Marker | - | 0 kr | - |
| [NORGESPORTEN BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/925115010-norgesporten-bil-as) | Marker | 15 | 70,2 mill. kr | +30,2 % |
| [VIKEBY HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/825114572-vikeby-holding-as) | Marker | - | 0 kr | - |
| [BEAUTYCOM AS](https://www.norscout.com/no/company/920236065-beautycom-as) | Marker | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
