---
title: "TURNER & TOWNSEND AS (820410092): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TURNER & TOWNSEND AS i Stavanger hadde 84,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 14 ansatte. Daglig leder er Nima Nicolas Aase. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/820410092-turner-townsend-as"
---

# TURNER & TOWNSEND AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Stavanger · Etablert 1978

- Org.nr: 820 410 092
- Telefon: 51531610
- Nettsted: [turnerandtownsend.com](https://turnerandtownsend.com)
- Daglig leder: Nima Nicolas Aase (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 84,1 mill. kr (+480,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 4,17 mill. kr (Margin 5,0 %)
- Ansatte: 14 (Uendret siden november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 14
- juni 2026: 13
- juli 2026: 14
- september 2026: 13
- oktober 2026: 14

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 21,7 % (meget god). Opp fra 7,5 % i 2024
- Likviditet: 1,31 (tilfredsstillende). Ned fra 1,34 i 2024
- Soliditet: 40,6 % (meget god). Ned fra 45,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 22,4 % | 29,8 % | 7,5 % | 21,7 % |
| Driftsmargin | 7,5 % | 11,5 % | 10,6 % | 5,2 % | 5,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 87,0 % | 19,1 % | 49,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,28 | 1,34 | 1,31 |
| Soliditet | 60,1 % | 35,0 % | 29,0 % | 45,7 % | 40,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 1,9 | 2,4 | 1,2 | 1,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 20 146 | 22 700 | 29 686 | 14 489 | 84 068 |
| Driftsresultat | 1 503 | 2 602 | 3 144 | 755 | 4 168 |
| Årsresultat | 1 233 | 2 011 | 2 379 | 656 | 3 268 |
| Driftsmargin | 7,5 % | 11,5 % | 10,6 % | 5,2 % | 5,0 % |
| Sum gjeld | 5 972 | 6 497 | 8 574 | 6 326 | 17 134 |
| Sum driftskostnader | 18 644 | 20 098 | - | 13 734 | 79 900 |
| Finansresultat | 81 | −23 | - | 87 | 22 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 051 | 842 | 4 190 |
| Anleggsmidler | 7 581 | 1 533 | 1 113 | 3 190 | 6 352 |
| Omløpsmidler | - | - | 10 966 | 8 451 | 22 475 |
| Sum eiendeler | 14 965 | 10 002 | 12 079 | 11 641 | 28 827 |
| Egenkapital | 8 994 | 3 505 | 3 505 | 5 315 | 11 693 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 8 574 | 6 326 | 17 093 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 42 |

## Ledelse og styre

- Nima Nicolas Aase: Daglig leder og styremedlem
- Paul James Grace: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Sandvigå 2, 4007 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 01.07.1978
- Tidligere navn: TURNER & TOWNSEND PEARSON LUGARD AS (2013 til 2019); PEARSON LUGARD AS (1995 til 2013)
- Aksjekapital: 2 109 600 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2001
- Revisor: [KPMG AS](https://www.norscout.com/no/company/935174627-kpmg-as)
- Regnskapsfører: [VIEW GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/987260335-view-group-as)
- Størrelse: Nr. 179 av 5 674 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Konsulentvirksomhet inne bygg- og anleggsvirksomhet, onshore og offshore, samt delta i lignende virksomhet.

## Siste endringer

- 04.02.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 15.10.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000801360&sokeverdi=820410092&spraak=nb)
- 04.02.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000041960&sokeverdi=820410092&spraak=nb)
- 11.08.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000686812&sokeverdi=820410092&spraak=nb)
- 11.08.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000686813&sokeverdi=820410092&spraak=nb)
- 06.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000678700&sokeverdi=820410092&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ARCHER WIND AS](https://www.norscout.com/no/company/925270261-archer-wind-as) | Stavanger | 14 | 297 mill. kr | +129,1 % |
| [BRUNEL ENERGY NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/993808881-brunel-energy-norge-as) | Stavanger | 14 | 83,2 mill. kr | +26,8 % |
| [ENGINEERING IDS AS](https://www.norscout.com/no/company/920328245-engineering-ids-as) | Stavanger | 18 | 39,3 mill. kr | +22,2 % |
| [SIGLAR CARBON AS](https://www.norscout.com/no/company/916560273-siglar-carbon-as) | Stavanger | 14 | 10,6 mill. kr | −24 % |
| [LOGTEK AS](https://www.norscout.com/no/company/996257533-logtek-as) | Stavanger | 23 | 64,1 mill. kr | +0,3 % |
| [SCANWELL TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/998426162-scanwell-technology-as) | Stavanger | 13 | 16,9 mill. kr | −11,8 % |
| [ECCO IT AS](https://www.norscout.com/no/company/926624121-ecco-it-as) | Stavanger | 26 | 81,3 mill. kr | +5,4 % |
| [FIRECOM AS](https://www.norscout.com/no/company/997425871-firecom-as) | Stavanger | 12 | 48,1 mill. kr | +20 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.10.2026.
