---
title: "EUROMAINT RAIL AS (820438752): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EUROMAINT RAIL AS i Oslo hadde 224 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 66 ansatte. Daglig leder er Sten Jonas Gunnarsson. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/820438752-euromaint-rail-as"
---

# EUROMAINT RAIL AS

Reparasjon og vedlikehold av andre sivile transportmidler · Oslo · Etablert 2018

- Org.nr: 820 438 752
- Telefon: 406 10 333
- E-post: rune.rodsten@euromaint.com
- Nettsted: [euromaint.com](https://www.euromaint.com)
- Daglig leder: Sten Jonas Gunnarsson

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 224 mill. kr (+6,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 23,5 mill. kr (Margin 10,5 %)
- Ansatte: 66 (Opp fra 61 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 61
- januar 2026: 59
- februar 2026: 61
- mars 2026: 62
- april 2026: 61
- mai 2026: 60
- juni 2026: 59
- august 2026: 62
- september 2026: 66

### Per sted

- Bergen: 39 ansatte
- Oslo: 27 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 21,0 % (meget god). Opp fra −9,3 % i 2024
- Likviditet: 1,58 (god). Opp fra 1,17 i 2024
- Soliditet: 37,1 % (god). Opp fra 15,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −47,2 % | −20,9 % | −9,3 % | 21,0 % |
| Driftsmargin | −24,9 % | −45,0 % | −16,5 % | −6,0 % | 10,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −497,0 % | −87,7 % | 69,1 % |
| Likviditetsgrad | 0,82 | 1,00 | 1,11 | 1,17 | 1,58 |
| Soliditet | −22,0 % | 0,3 % | 10,1 % | 15,2 % | 37,1 % |
| Gjeldsgrad | - | 389,6 | 8,9 | 5,6 | 1,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 124 531 | 155 391 | 187 713 | 210 365 | 223 707 |
| Driftsresultat | −31 059 | −69 910 | −31 000 | −12 517 | 23 534 |
| Årsresultat | −31 315 | −72 084 | −32 625 | −13 870 | 19 926 |
| Driftsmargin | −24,9 % | −45 % | −16,5 % | −6,0 % | 10,5 % |
| Sum gjeld | 170 682 | 146 835 | 113 817 | 105 697 | 65 794 |
| Sum driftskostnader | - | - | 218 712 | 222 882 | 200 173 |
| Finansresultat | - | - | −1 626 | −1 353 | −3 608 |
| Resultat før skatt | −31 315 | −72 084 | −32 625 | −13 870 | 19 926 |
| Anleggsmidler | 492 | 734 | 776 | 609 | 446 |
| Omløpsmidler | 139 464 | 146 478 | 125 793 | 123 969 | 104 155 |
| Sum eiendeler | 139 955 | 147 212 | 126 569 | 124 578 | 104 602 |
| Egenkapital | −30 727 | 377 | 12 751 | 18 881 | 38 808 |
| Kortsiktig gjeld | 170 682 | 146 835 | 113 817 | 105 697 | 65 794 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Sten Jonas Gunnarsson: Daglig leder
- Gorka Tamayo Berrotaran: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Dyvekes vei 2, 0192 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 33.170 Reparasjon og vedlikehold av andre sivile transportmidler
- Etablert: 06.02.2018
- Tidligere navn: INCEPTUM 1081 AS (2018)
- Aksjekapital: 150 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2020
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Regnskapsfører: [YBIN AS](https://www.norscout.com/no/company/997586484-ybin-as)
- Størrelse: Nr. 3 av 15 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Direkte eller indirekte gjennom datterselskaper og tilknyttede selskaper, utføre vedlikeholds- og verkstedtjenester til transportselskaper i Norden med tilhørende service, vedlikehold, revisjon, rekonstruksjon av rullende materiell og tilhørende utstyr, samt kjøp og salg av reservedeler og rådgivning knyttet til vedlikehold, service av tog og tilhørende utstyr innen jernbanen samt støttende virksomhet og aktiviteter til konsernets øvrige selskaper.

## Kunngjøringer

- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000591837&sokeverdi=820438752&spraak=nb)
- 06.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000678701&sokeverdi=820438752&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STADLER SERVICE NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/920234984-stadler-service-norway-as) | Oslo | 214 | 694 mill. kr | +21 % |
| [NORDISK TOGTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/914251559-nordisk-togteknikk-as) | Oslo | 32 | 90,3 mill. kr | +3,8 % |
| [MANTENA AS](https://www.norscout.com/no/company/984040849-mantena-as) | Oslo | 524 | 1,3 mrd. kr | −5,8 % |
| [EKORAIL AS](https://www.norscout.com/no/company/934081765-ekorail-as) | Oslo | - | 4,26 mill. kr | - |
| [VR FLEETCARE AS](https://www.norscout.com/no/company/937951434-vr-fleetcare-as) | Oslo | - | - | - |
| [SWISSLOG AS](https://www.norscout.com/no/company/968909266-swisslog-as) | Oslo | 78 | 385 mill. kr | +8,3 % |
| [SIEMENS GAMESA RENEWABLE ENERGY AS](https://www.norscout.com/no/company/917537550-siemens-gamesa-renewable-energy-as) | Oslo | 48 | 897 mill. kr | +13,7 % |
| [GRØNVOLD MASKINSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/978660746-gronvold-maskinservice-as) | Oslo | 48 | 181 mill. kr | −3,7 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
