---
title: "M2 HUS AS (820577892): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "M2 HUS AS i Skien hadde 14,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 7 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/820577892-m2-hus-as"
---

# M2 HUS AS

Oppføring av bygninger · Skien · Etablert 2018

- Org.nr: 820 577 892
- Styreleder: Peter Aarup

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14,9 mill. kr (+26,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,81 mill. kr (Margin 12,2 %)
- Ansatte: 7 (Uendret siden november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 7
- juni 2026: 6
- september 2026: 7

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 37,0 % (meget god). Ned fra 37,9 % i 2024
- Likviditet: 0,90 (svak). Opp fra 0,78 i 2024
- Soliditet: 30,1 % (god). Opp fra 30,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 39,3 % | - | 37,9 % | 37,0 % |
| Driftsmargin | −5,1 % | 25,9 % | 14,5 % | 16,5 % | 12,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 179,1 % | 150,9 % | 123,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,00 | 0,78 | 0,90 |
| Soliditet | 6,6 % | 13,5 % | 19,4 % | 30,0 % | 30,1 % |
| Gjeldsgrad | 14,2 | 6,4 | 4,1 | 2,3 | 2,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 266 | 9 586 | 13 057 | 11 804 | 14 923 |
| Driftsresultat | −13 | 2 486 | 1 896 | 1 943 | 1 815 |
| Årsresultat | −98 | 1 711 | 1 407 | 1 457 | 1 418 |
| Driftsmargin | −5,1 % | 25,9 % | 14,5 % | 16,5 % | 12,2 % |
| Sum gjeld | 5 599 | 5 774 | 4 601 | 3 186 | 3 680 |
| Sum driftskostnader | 279 | 7 101 | 11 161 | 9 861 | 13 108 |
| Finansresultat | −112 | −291 | −92 | −74 | 3 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 804 | 1 869 | 1 817 |
| Anleggsmidler | 5 655 | 3 179 | 3 001 | 2 385 | 2 252 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 711 | 2 168 | 3 013 |
| Sum eiendeler | 5 992 | 6 677 | 5 711 | 4 553 | 5 265 |
| Egenkapital | 393 | 904 | 1 111 | 1 367 | 1 585 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 720 | 2 765 | 3 338 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 881 | 421 | 342 |

## Ledelse og styre

- Peter Aarup: Styrets leder
- Finn Harald Stensrud: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Hemmestveits veg 6, 3734 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 41.000 Oppføring av bygninger
- Etablert: 25.02.2018
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2018
- Revisor: [REVISJON SØR AS](https://www.norscout.com/no/company/943708428-revisjon-sor-as)
- Regnskapsfører: [KRAGERØ OG GRENLAND ØKONOMISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/998711282-kragero-og-grenland-okonomiservice-as)
- Størrelse: Nr. 1 769 av 9 256 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Oppføring, kjøp, salg og utleie av fast eiendom, medvirke i andre selskaper innen samme virksomhet, samt alt som hører naturlig til dette.

## Siste endringer

- 03.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 12.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000260204&sokeverdi=820577892&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TAKFORNYING TELEMARK AS](https://www.norscout.com/no/company/918320628-takfornying-telemark-as) | Skien | 8 | 9,61 mill. kr | +10,1 % |
| [NTK BYGGTJENESTER AS](https://www.norscout.com/no/company/930163961-ntk-byggtjenester-as) | Skien | 6 | 8 mill. kr | +63,6 % |
| [BOLIGENTREPRENØREN AS](https://www.norscout.com/no/company/925757616-boligentreprenoren-as) | Skien | 8 | 10 mill. kr | +49,9 % |
| [LILLØY BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/913811445-lilloy-bygg-as) | Skien | 6 | 7,34 mill. kr | −13,9 % |
| [EKRE SNEKKERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/912436802-ekre-snekkerservice-as) | Skien | 8 | 10,7 mill. kr | +0,8 % |
| [BYGGMESTER BJØRKHOLT AS](https://www.norscout.com/no/company/826543612-byggmester-bjorkholt-as) | Skien | 6 | 6,24 mill. kr | −3,3 % |
| [ROSBACH & FORSLAND BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/930829382-rosbach-forsland-bygg-as) | Skien | 8 | 11,1 mill. kr | +36,9 % |
| [R3 MONTASJE AS](https://www.norscout.com/no/company/922277672-r3-montasje-as) | Skien | 6 | 3,1 mill. kr | +29,6 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
