---
title: "SAPIENS SOFTWARE SOLUTIONS (NORWAY) AS (820915542): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SAPIENS SOFTWARE SOLUTIONS (NORWAY) AS i Oslo hadde 3,89 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/820915542-sapiens-software-solutions-norway-as"
---

# SAPIENS SOFTWARE SOLUTIONS (NORWAY) AS

Dataprogrammeringstjenester · Oslo

- Org.nr: 820 915 542
- Styreleder: Paul Michael Wheeler

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,89 mill. kr (+1,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 200 383 kr (Margin 5,2 %)
- Etablert: 2018

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,99 (god). Opp fra 1,55 i 2024
- Soliditet: 49,9 % (meget god). Opp fra 35,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsmargin | 4,7 % | −20,5 % | 4,6 % | 4,7 % | 5,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 52,8 % | 58,5 % | 45,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,53 | 1,55 | 1,99 |
| Soliditet | 59,4 % | 57,2 % | 34,7 % | 35,6 % | 49,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,7 | 1,9 | 1,8 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 640 | 252 | 2 136 | 3 828 | 3 890 |
| Driftsresultat | 76 | −52 | 98 | 180 | 200 |
| Årsresultat | 32 | −77 | 89 | 134 | 147 |
| Driftsmargin | 4,7 % | −20,5 % | 4,6 % | 4,7 % | 5,2 % |
| Sum gjeld | 138 | 93 | 402 | 629 | 497 |
| Sum driftskostnader | 1 563 | 304 | 2 037 | 3 648 | 3 690 |
| Finansresultat | −19 | −25 | −9 | −16 | −10 |
| Resultat før skatt | - | - | 89 | 164 | 191 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | - | - | 615 | 977 | 991 |
| Sum eiendeler | 339 | 217 | 615 | 977 | 991 |
| Egenkapital | 201 | 124 | 214 | 348 | 494 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 402 | 629 | 497 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Paul Michael Wheeler: Styrets leder
- Dariusz Serafin: Styremedlem
- Einav Waizman: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Mazars AS, Fridtjof Nansens vei 19, 0369 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 62.100 Dataprogrammeringstjenester
- Etablert: 15.04.2018
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2019
- Regnskapsfører: [FORVIS MAZARS OUTSOURCING AS](https://www.norscout.com/no/company/828044702-forvis-mazars-outsourcing-as)
- Størrelse: Nr. 1 324 av 4 916 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive forretningsutvikling, service og salg av teknologibaserte produkter og tjenester samt hva somhører til under dette.

## Siste endringer

- 04.06.2026: Styret endret
- 03.02.2026: Styret endret
- 03.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 29.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000445161&sokeverdi=820915542&spraak=nb)
- 04.06.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000349387&sokeverdi=820915542&spraak=nb)
- 17.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000596173&sokeverdi=820915542&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BRÛLÉE AS](https://www.norscout.com/no/company/925900982-brulee-as) | Oslo | - | 3,89 mill. kr | +3,0 % |
| [SLAG AS](https://www.norscout.com/no/company/919765011-slag-as) | Oslo | - | 3,89 mill. kr | −7,3 % |
| [AML APP AS](https://www.norscout.com/no/company/922600562-aml-app-as) | Oslo | - | 3,91 mill. kr | +24,7 % |
| [QOBLEX AS](https://www.norscout.com/no/company/917178666-qoblex-as) | Oslo | - | 3,88 mill. kr | +8,7 % |
| [IXMAL INTELESIS AS](https://www.norscout.com/no/company/848386642-ixmal-intelesis-as) | Oslo | - | 4,02 mill. kr | +8,4 % |
| [PLUS AS](https://www.norscout.com/no/company/918163530-plus-as) | Oslo | - | 3,87 mill. kr | −3,2 % |
| [VISMA RESOLVE AS](https://www.norscout.com/no/company/931095285-visma-resolve-as) | Oslo | - | 4,04 mill. kr | −68 % |
| [CAPABLE.HEALTHCARE AS](https://www.norscout.com/no/company/825093362-capable-healthcare-as) | Oslo | - | 3,87 mill. kr | +51,6 % |

## Bedriftslister

- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [IT-selskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/bergen)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [IT-selskaper i Asker](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/asker)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.06.2026.
