---
title: "AS SETTEFISKANLEGGET LUNDAMO (821018692): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "AS SETTEFISKANLEGGET LUNDAMO i Melhus hadde 5 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Stig Alsethaug. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/821018692-as-settefiskanlegget-lundamo"
---

# AS SETTEFISKANLEGGET LUNDAMO

Produksjon av yngel og settefisk i ferskvann · Melhus

- Org.nr: 821 018 692
- Telefon: 72 85 15 56
- E-post: post@settefisk.com
- Daglig leder: Stig Alsethaug (også varamedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5 mill. kr (+4,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 121 000 kr (Margin 2,4 %)
- Etablert: 1963

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,5 % (svak). Opp fra 1,5 % i 2024
- Likviditet: 6,52 (meget god). Opp fra 6,05 i 2024
- Soliditet: 86,5 % (meget god). Opp fra 85,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,6 % | −5,7 % | 1,5 % | 5,5 % |
| Driftsmargin | −1,4 % | 3,9 % | −8,4 % | −1,6 % | 2,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −6,9 % | 1,8 % | 6,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 4,79 | 6,05 | 6,52 |
| Soliditet | 85,3 % | 83,7 % | 82,9 % | 85,9 % | 86,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 616 | 5 144 | 4 474 | 4 781 | 5 002 |
| Driftsresultat | −80 | 199 | −377 | −77 | 121 |
| Årsresultat | −60 | 198 | −205 | 53 | 193 |
| Driftsmargin | −1,4 % | 3,9 % | −8,4 % | −1,6 % | 2,4 % |
| Sum gjeld | 638 | 764 | 766 | 616 | 619 |
| Sum driftskostnader | 5 696 | 4 945 | - | 4 857 | - |
| Finansresultat | 3 | 54 | - | 144 | - |
| Resultat før skatt | - | - | −263 | 67 | 247 |
| Anleggsmidler | 1 017 | 848 | 803 | 648 | 534 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 670 | 3 729 | 4 038 |
| Sum eiendeler | 4 353 | 4 676 | 4 474 | 4 377 | 4 572 |
| Egenkapital | 3 715 | 3 913 | 3 707 | 3 760 | 3 953 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 766 | 616 | 619 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Stig Alsethaug: Daglig leder og varamedlem
- Anders Bråten: Styrets leder
- Vemund Gjertsen: Styremedlem
- Rasmus Lange: Styremedlem
- Daniela Sabine Wald: Styremedlem
- Nina Emilie Sundnes: Varamedlem
- Kari Anne Wilberg: Varamedlem
- Kay Arne Olsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Fremovegen 357, 7234 Ler
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.222 Produksjon av yngel og settefisk i ferskvann
- Etablert: 08.11.1963
- Aksjekapital: 1 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1970
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 60 av 78 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: 1. Å drive produksjon og utsetting av yngel, settefisk og smolt. 3. Å medvikre til forsking og opplæring i samband med virksomhet som nevnt under pk 1.

## Siste endringer

- 02.09.2026: Daglig leder endret
- 29.06.2026: Styret endret
- 23.04.2026: Styret endret
- 03.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 02.09.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000724975&sokeverdi=821018692&spraak=nb)
- 05.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000662276&sokeverdi=821018692&spraak=nb)
- 07.07.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000507390&sokeverdi=821018692&spraak=nb)
- 29.06.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000443228&sokeverdi=821018692&spraak=nb)
- 01.08.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000658376&sokeverdi=821018692&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SEAMATECH AS](https://www.norscout.com/no/company/983599834-seamatech-as) | Høyanger | - | 5,08 mill. kr | −20,2 % |
| [VANNTUN AS](https://www.norscout.com/no/company/922828946-vanntun-as) | Flekkefjord | - | 2,58 mill. kr | −17,3 % |
| [NORSK EDELFISK AS](https://www.norscout.com/no/company/929046323-norsk-edelfisk-as) | Vestnes | - | 5,31 mill. kr | - |
| [TELEMARK SETTEFISK AS](https://www.norscout.com/no/company/987546700-telemark-settefisk-as) | Skien | - | 2,48 mill. kr | −0,2 % |
| [HAVLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/925448761-havland-as) | Kinn | - | 85,3 mill. kr | +3,4 % |
| [SCALPRO AS](https://www.norscout.com/no/company/975971783-scalpro-as) | Øygarden | - | 1,62 mill. kr | +3,4 % |
| [TORGHATTEN AQUA AS](https://www.norscout.com/no/company/977552087-torghatten-aqua-as) | Brønnøy | 5 | 5,6 mill. kr | +86,3 % |
| [GRUNDVÅGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/932985284-grundvagen-as) | Smøla | - | 1,62 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
