---
title: "SPOT AS (821116422): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SPOT AS i Skien hadde 300 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 118 ansatte. Daglig leder er Jon-Henrik Enggravslia. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/821116422-spot-as"
---

# SPOT AS

Rørleggerarbeid · Skien · Etablert 2018

- Org.nr: 821 116 422
- Telefon: 91 89 58 00
- E-post: post@spotas.no
- Nettsted: [spotas.no](https://www.spotas.no)
- Daglig leder: Jon-Henrik Enggravslia

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 300 mill. kr (−0,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 22,8 mill. kr (Margin 7,6 %)
- Ansatte: 118 (Ned fra 198 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 102
- oktober 2025: 196
- november 2025: 201
- desember 2025: 198
- januar 2026: 111
- februar 2026: 123
- mars 2026: 124
- april 2026: 122
- mai 2026: 113
- juni 2026: 114
- juli 2026: 119
- august 2026: 121
- september 2026: 115
- oktober 2026: 118

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,5 % (meget god). Ned fra 41,5 % i 2024
- Likviditet: 1,32 (tilfredsstillende). Ned fra 1,87 i 2024
- Soliditet: 26,9 % (god). Ned fra 44,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 40,8 % | 36,9 % | 41,5 % | 15,5 % |
| Driftsmargin | 19,1 % | 12,1 % | 10,8 % | 10,4 % | 7,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 97,5 % | 96,3 % | 102,4 % | 46,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,74 | 1,95 | 1,45 | 1,87 | 1,32 |
| Soliditet | 32,0 % | 50,0 % | 32,4 % | 44,0 % | 26,9 % |
| Gjeldsgrad | 2,1 | 1,0 | 2,1 | 1,3 | 2,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 46 733 | 76 837 | 130 756 | 300 348 | 299 693 |
| Driftsresultat | 8 940 | 9 320 | 14 158 | 31 232 | 22 842 |
| Årsresultat | 6 781 | 7 045 | 10 799 | 23 913 | 18 093 |
| Driftsmargin | 19,1 % | 12,1 % | 10,8 % | 10,4 % | 7,6 % |
| Sum gjeld | 16 480 | 10 781 | 37 465 | 53 413 | 153 235 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 269 116 | 276 851 |
| Finansresultat | - | - | - | −563 | 190 |
| Resultat før skatt | 8 694 | 9 033 | 13 848 | 30 669 | 23 032 |
| Anleggsmidler | 1 588 | 2 568 | 2 793 | 7 820 | 15 352 |
| Omløpsmidler | 22 644 | 18 993 | 52 652 | 87 486 | 194 265 |
| Sum eiendeler | 24 232 | 21 561 | 55 445 | 95 306 | 209 616 |
| Egenkapital | 7 752 | 10 780 | 17 980 | 41 893 | 56 381 |
| Kortsiktig gjeld | 13 035 | 9 742 | 36 419 | 46 831 | 146 792 |
| Langsiktig gjeld | 3 445 | 1 039 | 1 046 | 6 582 | 6 443 |

## Ledelse og styre

- Jon-Henrik Enggravslia: Daglig leder
- Tore Erland Gregersen: Styrets leder
- Tor Inge Ellingsen: Styremedlem
- Terje Fuglset: Styremedlem
- Marie Evensen: Styremedlem
- Steffan Finkenhagen: Styremedlem
- Lene Nordvik: Styremedlem
- Torjus Olbergsveen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Rødmyrlia 34, 3735 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.221 Rørleggerarbeid
- Etablert: 04.06.2018
- Tidligere navn: HANES DATTER 1 AS (2018)
- Aksjekapital: 1 030 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2018
- Revisor: [REVISJONSSELSKAPET AS](https://www.norscout.com/no/company/974481596-revisjonsselskapet-as)
- Regnskapsfører: [ONE ACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/820585402-one-accounting-as)
- Størrelse: Nr. 9 av 2 656 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Teknisk produksjons- og service-virksomhet, samt på annen måte involvere seg i mulig tilknyttet investerings- og næringsvirksomhet.

## Siste endringer

- 14.04.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 23.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000292917&sokeverdi=821116422&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GRENRØR AS](https://www.norscout.com/no/company/935709601-grenror-as) | Skien | 12 | 28,1 mill. kr | - |
| [SKIEN RØRSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/928195309-skien-rorservice-as) | Skien | 10 | 8,74 mill. kr | +35,8 % |
| [LYNG & LØBERG AS](https://www.norscout.com/no/company/914057507-lyng-loberg-as) | Skien | 8 | 15,1 mill. kr | +3,4 % |
| [AERIS AS](https://www.norscout.com/no/company/989797425-aeris-as) | Skien | 7 | 18,4 mill. kr | −23,2 % |
| [RØRLEGGER SIVERTSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/913206754-rorlegger-sivertsen-as) | Skien | 7 | 11,7 mill. kr | +5,3 % |
| [RØRLEGGER THOMAS WESTGÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/989740059-rorlegger-thomas-westgard-as) | Skien | 6 | 12 mill. kr | +13,4 % |
| [KOMPLETT SPRINKLER NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/922651930-komplett-sprinkler-norge-as) | Skien | 6 | 1 000 kr | - |
| [RØRGUTTA SKIEN AS](https://www.norscout.com/no/company/817010482-rorgutta-skien-as) | Skien | 5 | 8 mill. kr | −13,5 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
