---
title: "MALTEC AS (821268672): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MALTEC AS i Sola hadde 86 690 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Paul Malde. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/821268672-maltec-as"
---

# MALTEC AS

Uoppgitt · Sola

- Org.nr: 821 268 672
- Daglig leder: Paul Malde (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 86 690 kr
- Driftsresultat 2025: −15 144 kr (Margin −17,5 %)
- Etablert: 2018

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,0 % (tilfredsstillende). Ned fra 20,9 % i 2024
- Likviditet: 91,16 (meget god). Ned fra 822,46 i 2024
- Soliditet: 98,9 % (meget god). Ned fra 99,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 37,8 % | 20,8 % | 20,9 % | 8,0 % |
| Driftsmargin | 48,5 % | 57,0 % | 19,5 % | - | −17,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 40,6 % | 22,5 % | 21,2 % | 8,1 % |
| Likviditetsgrad | 0,79 | 2,66 | 43,09 | 822,46 | 91,16 |
| Soliditet | 74,8 % | 85,8 % | 97,7 % | 99,9 % | 98,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,2 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 495 | 2 998 | 1 014 | 0 | 87 |
| Driftsresultat | 1 210 | 1 708 | 198 | −82 | −15 |
| Årsresultat | 1 455 | 1 105 | 1 015 | 1 235 | 544 |
| Driftsmargin | 48,5 % | 57 % | 19,5 % | - | −17,5 % |
| Sum gjeld | 1 044 | 695 | 122 | 8 | 78 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 82 | 102 |
| Finansresultat | - | - | - | 1 317 | 559 |
| Resultat før skatt | 1 721 | 1 482 | 1 062 | 1 235 | 544 |
| Anleggsmidler | 3 317 | 3 048 | 83 | 59 | - |
| Omløpsmidler | 825 | 1 850 | 5 257 | 6 402 | 7 075 |
| Sum eiendeler | 4 142 | 4 897 | 5 340 | 6 461 | 7 075 |
| Egenkapital | 3 098 | 4 203 | 5 218 | 6 453 | 6 997 |
| Kortsiktig gjeld | 1 043 | 695 | 122 | 8 | 78 |
| Langsiktig gjeld | 1 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Paul Malde: Daglig leder og styrets leder
- Hilde Mally Oline Malde: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Gamle Tjeltavegen 52, 4054 Tjelta
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 06.08.2018
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2018
- Regnskapsfører: [RANDABERG REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/988980315-randaberg-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 3 785 av 6 324 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investeringer i aksjer og fond, og hva som naturlig hører med.

## Kunngjøringer

- 07.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000099663&sokeverdi=821268672&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HIHAB AS](https://www.norscout.com/no/company/928230880-hihab-as) | Sola | - | 90 000 kr | - |
| [MALIK HOLDINGS AS](https://www.norscout.com/no/company/925099708-malik-holdings-as) | Sola | - | 81 000 kr | - |
| [TYR TRADING AS](https://www.norscout.com/no/company/934309448-tyr-trading-as) | Sola | - | 100 000 kr | - |
| [MOVEMENT IS MEDICINE AS](https://www.norscout.com/no/company/924436980-movement-is-medicine-as) | Sola | - | 58 590 kr | - |
| [HAVBLIKK VENTURES AS](https://www.norscout.com/no/company/934222393-havblikk-ventures-as) | Sola | - | 107 250 kr | - |
| [RMS INVESTERING AS](https://www.norscout.com/no/company/927247925-rms-investering-as) | Sola | - | 52 500 kr | - |
| [HYDEPOINT AS](https://www.norscout.com/no/company/928974278-hydepoint-as) | Sola | - | 141 000 kr | - |
| [LHAG AS](https://www.norscout.com/no/company/931914308-lhag-as) | Sola | - | 50 400 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
