---
title: "MJØLNERØD HØY OG HALM AS (821268982): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MJØLNERØD HØY OG HALM AS i Halden hadde 7,75 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/821268982-mjolnerod-hoy-og-halm-as"
---

# MJØLNERØD HØY OG HALM AS

Etterbehandling av vekster etter innhøsting og behandling av såfrø · Halden

- Org.nr: 821 268 982
- Styreleder: Harald Mjølnerød

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 7,75 mill. kr (+6,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,79 mill. kr (Margin 23,1 %)
- Etablert: 2018

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,5 % (meget god). Opp fra 16,1 % i 2024
- Likviditet: 1,65 (god). Opp fra 0,97 i 2024
- Soliditet: 62,2 % (meget god). Opp fra 56,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 24,9 % | 19,9 % | 16,1 % | 16,5 % |
| Driftsmargin | 31,0 % | 29,0 % | 21,7 % | 19,7 % | 23,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 33,1 % | 27,5 % | 27,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,30 | 0,97 | 1,65 |
| Soliditet | 62,6 % | 58,4 % | 61,5 % | 56,0 % | 62,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,7 | 0,6 | 0,8 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 046 | 4 451 | 6 338 | 7 283 | 7 754 |
| Driftsresultat | 944 | 1 292 | 1 375 | 1 438 | 1 792 |
| Årsresultat | 740 | 1 010 | 1 078 | 1 132 | 1 419 |
| Driftsmargin | 31 % | 29 % | 21,7 % | 19,7 % | 23,1 % |
| Sum gjeld | 1 565 | 2 585 | 2 954 | 4 593 | 4 423 |
| Sum driftskostnader | 2 101 | 3 159 | 4 963 | 5 845 | 5 961 |
| Finansresultat | 3 | 3 | 8 | 13 | 27 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 383 | 1 451 | 1 819 |
| Anleggsmidler | 2 721 | 3 581 | 4 060 | 6 241 | 4 875 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 605 | 4 196 | 6 810 |
| Sum eiendeler | 4 189 | 6 219 | 7 665 | 10 437 | 11 685 |
| Egenkapital | 2 623 | 3 633 | 4 712 | 5 844 | 7 262 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 769 | 4 341 | 4 131 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 184 | 252 | 292 |

## Ledelse og styre

- Harald Mjølnerød: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Mjølnerødveien 8, 1763 Halden
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 01.630 Etterbehandling av vekster etter innhøsting og behandling av såfrø
- Etablert: 31.07.2018
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2018
- Revisor: REVISORTEAM DA
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 FORRETNINGSPARTNER ØSTLANDET AS](https://www.norscout.com/no/company/967661643-sparebank-1-forretningspartner-ostlandet-as)
- Størrelse: Nr. 5 av 8 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og salg av høy, halm, korn. Diverse entreprenøroppdrag innenfor graving, slangespredning av gjødsel mv. Kjøp og salg materiell ut utstyr i den forbindelse.

## Kunngjøringer

- 28.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000614215&sokeverdi=821268982&spraak=nb)
- 03.11.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000816828&sokeverdi=821268982&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SVINESUNDHAGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/930848670-svinesundhagen-as) | Halden | 15 | 7,14 mill. kr | +18,7 % |
| [TVETER GÅRD FOREDLING AS](https://www.norscout.com/no/company/924350776-tveter-gard-foredling-as) | Våler | 15 | 25,7 mill. kr | +19,4 % |
| [GRINDER FELLESLAGER AS](https://www.norscout.com/no/company/919870591-grinder-felleslager-as) | Grue | - | 4,91 mill. kr | +84,6 % |
| [LÅGEN POTETPAKKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/963981317-lagen-potetpakkeri-as) | Larvik | 34 | 133 mill. kr | +7,2 % |
| [LÅGENDALS PAKKERIET AS](https://www.norscout.com/no/company/918841946-lagendals-pakkeriet-as) | Larvik | - | 3,03 mill. kr | +2,3 % |
| [HVEBERGSMOEN POTETPAKKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/984655304-hvebergsmoen-potetpakkeri-as) | Grue | 38 | 303 mill. kr | −0,4 % |
| [JORDBÆRTAUSA AS](https://www.norscout.com/no/company/924398140-jordbaertausa-as) | Orkland | - | 1,92 mill. kr | −11,5 % |
| [HUSEBY GÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/991837981-huseby-gard-as) | Lier | 155 | 166 mill. kr | −6,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 29.07.2026.
