---
title: "HARSTAD SPYLESERVICE AS (821537002): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HARSTAD SPYLESERVICE AS i Harstad hadde 9,58 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Per-Martin Klaussen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/821537002-harstad-spyleservice-as"
---

# HARSTAD SPYLESERVICE AS

Oppsamling og behandling av avløpsvann · Harstad · Etablert 2018

- Org.nr: 821 537 002
- Daglig leder: Per-Martin Klaussen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 9,58 mill. kr (+9,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,01 mill. kr (Margin 10,6 %)
- Ansatte: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,1 % (god). Ned fra 18,8 % i 2024
- Likviditet: 1,44 (tilfredsstillende). Ned fra 3,14 i 2024
- Soliditet: 61,3 % (meget god). Opp fra 57,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 28,6 % | 26,6 % | 18,8 % | 11,1 % |
| Driftsmargin | 25,6 % | 23,7 % | 25,5 % | 20,3 % | 10,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 53,5 % | 29,8 % | 15,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,40 | 3,14 | 1,44 |
| Soliditet | 29,5 % | 44,8 % | 46,1 % | 57,7 % | 61,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,4 | 1,2 | 1,2 | 0,7 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 298 | 8 020 | 8 657 | 8 790 | 9 582 |
| Driftsresultat | 1 612 | 1 902 | 2 203 | 1 788 | 1 012 |
| Årsresultat | 1 188 | 1 379 | 1 580 | 1 155 | 657 |
| Driftsmargin | 25,6 % | 23,7 % | 25,5 % | 20,3 % | 10,6 % |
| Sum gjeld | 4 350 | 3 937 | 5 103 | 4 043 | 3 466 |
| Sum driftskostnader | 4 686 | 6 118 | 6 453 | 7 002 | 8 571 |
| Finansresultat | −85 | −127 | −177 | −313 | −167 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 026 | 1 475 | 845 |
| Anleggsmidler | 3 774 | 4 565 | 5 599 | 4 554 | 6 839 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 874 | 5 014 | 2 108 |
| Sum eiendeler | 6 172 | 7 139 | 9 473 | 9 568 | 8 947 |
| Egenkapital | 1 822 | 3 201 | 4 370 | 5 525 | 5 482 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 612 | 1 595 | 1 465 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 3 491 | 2 448 | - |

## Ledelse og styre

- Per-Martin Klaussen: Daglig leder og styremedlem
- Ørjan Ursin: Styrets leder
- Birger Johan Theodorsen: Styremedlem
- Camilla Eliseussen: Varamedlem
- June Kristoffersen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Østenbekkveien 29, 9403 Harstad
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 37.000 Oppsamling og behandling av avløpsvann
- Etablert: 28.08.2018
- Tidligere navn: HARSTAD SPYLESERVICE DRIFT AS (2018 til 2019)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2018
- Revisor: [ES REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/997820266-es-revisjon-as)
- Regnskapsfører: BØNDERNES REGNSKAPSLAG ARL SA
- Størrelse: Nr. 54 av 124 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av tjenester knyttet til slam og spyleservice og håndtering av spesialavfall og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.

## Siste endringer

- 11.06.2026: Antall ansatte endret til 6
- 11.03.2026: Ny forretningsadresse
- 11.03.2026: Formål endret

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000598981&sokeverdi=821537002&spraak=nb)
- 11.03.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000107439&sokeverdi=821537002&spraak=nb)
- 09.01.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000008115&sokeverdi=821537002&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HARSTAD SPYLESERVICE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/820215362-harstad-spyleservice-holding-as) | Harstad | - | 0 kr | - |
| [SPYLEVAKTA AS](https://www.norscout.com/no/company/920223826-spylevakta-as) | Øvre Eiker | 6 | 9,77 mill. kr | −6,4 % |
| [BÆRUM SEPTIK OG TRANSPORTFORRETNING AS](https://www.norscout.com/no/company/922208352-baerum-septik-og-transportforretning-as) | Bærum | 6 | 8,02 mill. kr | −12,1 % |
| [IGLAND & NYHAVEN SLAM OG RØRSPYLING AS](https://www.norscout.com/no/company/919712724-igland-nyhaven-slam-og-rorspyling-as) | Grimstad | 6 | 13,8 mill. kr | +30,1 % |
| [RØR ÅPNER'N AS](https://www.norscout.com/no/company/998552974-ror-apner-n-as) | Nordre Land | 6 | 6,76 mill. kr | −10,4 % |
| [SPYLEXPERTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/927810506-spylexperten-as) | Oslo | 6 | 15,1 mill. kr | +45,4 % |
| [BB SPYLESERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/935824451-bb-spyleservice-as) | Nord-Aurdal | 6 | 2,77 mill. kr | - |
| [KRAGERØ SEPTIKSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/992640960-kragero-septikservice-as) | Kragerø | 6 | 16 mill. kr | −6,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.07.2026.
