---
title: "MUTANS AS (822018602): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MUTANS AS i Porsgrunn er registrert i Enhetsregisteret. Daglig leder er Elin Simones. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/822018602-mutans-as"
---

# MUTANS AS

Uoppgitt · Porsgrunn

- Org.nr: 822 018 602
- Daglig leder: Elin Simones (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −11 566 kr
- Etablert: 2018

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 25,3 % (meget god). Opp fra 18,3 % i 2024
- Likviditet: 224,78 (meget god). Ned fra 472,19 i 2024
- Soliditet: 85,6 % (meget god). Opp fra 72,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 26,3 % | 20,5 % | 18,3 % | 25,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 57,3 % | 34,6 % | 26,9 % | 31,8 % |
| Likviditetsgrad | 106,25 | - | 214,95 | 472,19 | 224,78 |
| Soliditet | 35,7 % | 54,6 % | 62,9 % | 72,5 % | 85,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,8 | 0,8 | 0,6 | 0,4 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 0 | - | 0 | - |
| Driftsresultat | −19 | −17 | −24 | −18 | −12 |
| Årsresultat | 381 | 809 | 760 | 796 | 1 266 |
| Sum gjeld | 1 817 | 1 513 | 1 517 | 1 276 | 783 |
| Sum driftskostnader | - | - | 24 | 18 | 12 |
| Finansresultat | - | - | 784 | 817 | 1 287 |
| Resultat før skatt | 381 | 809 | 760 | 799 | 1 275 |
| Anleggsmidler | 2 400 | 2 400 | 3 250 | 3 284 | 3 314 |
| Omløpsmidler | 425 | 930 | 844 | 1 366 | 2 108 |
| Sum eiendeler | 2 825 | 3 330 | 4 094 | 4 649 | 5 422 |
| Egenkapital | 1 008 | 1 817 | 2 577 | 3 373 | 4 639 |
| Kortsiktig gjeld | 4 | - | 4 | 3 | 9 |
| Langsiktig gjeld | 1 813 | 1 513 | 1 513 | 1 273 | 773 |

## Ledelse og styre

- Elin Simones: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Grava terrasse 24, 3940 Porsgrunn
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 11.11.2018
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [ONE ACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/820585402-one-accounting-as)
- Formål: Investeringer i aksjer og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 02.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000224208&sokeverdi=822018602&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HCHI AS](https://www.norscout.com/no/company/820663462-hchi-as) | Porsgrunn | - | 0 kr | - |
| [ABSOLUTE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/825031022-absolute-holding-as) | Porsgrunn | - | 0 kr | - |
| [TB INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/818061722-tb-invest-as) | Porsgrunn | - | 0 kr | - |
| [JTL HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/828231812-jtl-holding-as) | Porsgrunn | - | 0 kr | - |
| [ESTIA AS](https://www.norscout.com/no/company/989190695-estia-as) | Porsgrunn | - | 6 010 kr | - |
| [MINDSPARK AS](https://www.norscout.com/no/company/830569812-mindspark-as) | Porsgrunn | - | 0 kr | - |
| [TEIGEN INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/933394220-teigen-invest-as) | Porsgrunn | - | 6 600 kr | - |
| [BÆRØ HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/830906282-baero-holding-as) | Porsgrunn | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
