---
title: "TVEITA SPECSAVERS AS (822204902): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TVEITA SPECSAVERS AS i Oslo hadde 13,9 mill. kr i driftsinntekter i 2026 og 10 ansatte. Daglig leder er Daron Abdul-Rahman. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/822204902-tveita-specsavers-as"
---

# TVEITA SPECSAVERS AS

Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler · Oslo · Etablert 2018

Heleid av [SPECSAVERS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/987644087-specsavers-norway-as)

- Org.nr: 822 204 902
- Nettsted: [specsavers.no](https://specsavers.no)
- Daglig leder: Daron Abdul-Rahman (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2026: 13,9 mill. kr (+7,6 % fra 2025)
- Driftsresultat 2026: −434 141 kr (Margin −3,1 %)
- Ansatte: 10 (Ned fra 11 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 10
- oktober 2025: 9
- november 2025: 10
- desember 2025: 11
- februar 2026: 10
- mai 2026: 8
- juni 2026: 9
- juli 2026: 10
- august 2026: 9
- oktober 2026: 10

## Nøkkeltall 2026

- Lønnsomhet: −18,8 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −23,5 % i 2025
- Likviditet: 0,45 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,51 i 2025
- Soliditet: −83,4 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −59,2 % i 2025

| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −41,8 % | −16,5 % | −23,5 % | −18,8 % |
| Driftsmargin | −1,5 % | −10,5 % | −4,6 % | −4,4 % | −3,1 % |
| Likviditetsgrad | 0,40 | 0,62 | 0,50 | 0,51 | 0,45 |
| Soliditet | −158,3 % | −7,5 % | −30,5 % | −59,2 % | −83,4 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 673 | 8 210 | 10 357 | 12 900 | 13 881 |
| Driftsresultat | −129 | −860 | −472 | −573 | −434 |
| Årsresultat | −144 | −883 | −529 | −627 | −485 |
| Driftsmargin | −1,5 % | −10,5 % | −4,6 % | −4,4 % | −3,1 % |
| Sum gjeld | 2 377 | 3 431 | 3 287 | 3 754 | 4 134 |
| Sum driftskostnader | - | - | 10 829 | 13 473 | 14 315 |
| Finansresultat | - | - | −57 | −54 | −50 |
| Resultat før skatt | −144 | −883 | −529 | −627 | −485 |
| Anleggsmidler | 162 | 1 918 | 1 474 | 1 062 | 744 |
| Omløpsmidler | 759 | 1 274 | 1 044 | 1 297 | 1 511 |
| Sum eiendeler | 920 | 3 192 | 2 519 | 2 359 | 2 254 |
| Egenkapital | −1 456 | −239 | −768 | −1 395 | −1 880 |
| Kortsiktig gjeld | 1 907 | 2 048 | 2 105 | 2 523 | 3 389 |
| Langsiktig gjeld | 470 | 1 383 | 1 182 | 1 231 | - |

| 1 000 kr | 2021 |
| --- | ---: |
| Driftsinntekter | 6 450 |
| Driftsresultat | −506 |
| Årsresultat | −516 |
| Driftsmargin | −7,8 % |
| Sum gjeld | 2 783 |
| Sum driftskostnader | - |
| Finansresultat | - |
| Resultat før skatt | −516 |
| Anleggsmidler | 306 |
| Omløpsmidler | 1 164 |
| Sum eiendeler | 1 470 |
| Egenkapital | −1 313 |
| Kortsiktig gjeld | 2 548 |
| Langsiktig gjeld | 235 |

## Konsern

14 selskaper.

- [SPECSAVERS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/987644087-specsavers-norway-as) (Morselskap)
  - [ARENDAL SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/914386543-arendal-specsavers-as) (13 ansatte)
  - [BY17 SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/929502604-by17-specsavers-as)
  - [BY18 SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/937902700-by18-specsavers-as)
  - [BY19 SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/937887078-by19-specsavers-as)
  - [JEKTA SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/929499298-jekta-specsavers-as) (7 ansatte)
  - [KVADRAT SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/929502493-kvadrat-specsavers-as) (12 ansatte)
  - [LAMBERTSETER SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/922205256-lambertseter-specsavers-as) (11 ansatte)
  - [LILLE GRENSEN SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/929502566-lille-grensen-specsavers-as) (10 ansatte)
  - [LINDERUD SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/914386551-linderud-specsavers-as) (7 ansatte)
  - [METRO SKÅRER SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/912418723-metro-skarer-specsavers-as) (9 ansatte)
  - [MO I RANA SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/922205450-mo-i-rana-specsavers-as) (5 ansatte)
  - [SØRLANDSSENTERET SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/912418685-sorlandssenteret-specsavers-as) (11 ansatte)
  - TVEITA SPECSAVERS AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Daron Abdul-Rahman: Daglig leder og styremedlem
- Richard Neil Owens: Styrets leder
- Henning Jørgen Færden: Styremedlem
- Nina Helen Kleppe: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Tvetenveien 150, 0671 Oslo
- Postadresse: Postboks 788 Sentrum, 0106 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.740 Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler
- Etablert: 20.11.2018
- Tidligere navn: BY6 SPECSAVERS AS (2019)
- Aksjekapital: 30 250 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2019
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 116 av 489 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel med optiske varer samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 07.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000514776&sokeverdi=822204902&spraak=nb)
- 02.10.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000770861&sokeverdi=822204902&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LAMBERTSETER UR & OPTIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/916897472-lambertseter-ur-optikk-as) | Oslo | 11 | 9,17 mill. kr | +10,6 % |
| [OLLIS OPTIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/971163488-ollis-optikk-as) | Oslo | 10 | 13,2 mill. kr | +12,7 % |
| [STOVNER SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/995798247-stovner-specsavers-as) | Oslo | 11 | 12,9 mill. kr | +23,4 % |
| [SANDAKER SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/924986433-sandaker-specsavers-as) | Oslo | 10 | 13,2 mill. kr | +10,7 % |
| [HENRIK IBSENS GATE SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/930344648-henrik-ibsens-gate-specsavers-as) | Oslo | 11 | 14,4 mill. kr | +8,8 % |
| [LILLE GRENSEN SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/929502566-lille-grensen-specsavers-as) | Oslo | 10 | 0 kr | - |
| [LAMBERTSETER SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/922205256-lambertseter-specsavers-as) | Oslo | 11 | 18,5 mill. kr | +15,5 % |
| [ZE-BRA OPTIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/989286765-ze-bra-optikk-as) | Oslo | 9 | 6,97 mill. kr | −2,7 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
