---
title: "STAMSUNDVÆRING AS (822927092): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STAMSUNDVÆRING AS i Vestvågøy hadde 16,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/822927092-stamsundvaering-as"
---

# STAMSUNDVÆRING AS

Fiske og fangst i sjø · Vestvågøy

- Org.nr: 822 927 092
- Styreleder: Trond Sørensen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 16,5 mill. kr (+38,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,33 mill. kr (Margin 14,1 %)
- Etablert: 2019

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,5 % (svak). Opp fra 1,1 % i 2024
- Likviditet: 2,85 (meget god). Opp fra 2,84 i 2024
- Soliditet: 21,4 % (god). Ned fra 22,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,6 % | 16,7 % | 1,1 % | 3,5 % |
| Driftsmargin | 11,4 % | 24,0 % | 46,2 % | 2,8 % | 14,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 46,2 % | −16,4 % | −6,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 5,41 | 2,84 | 2,85 |
| Soliditet | 55,7 % | 38,6 % | 23,7 % | 22,7 % | 21,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 1,6 | 3,2 | 3,4 | 3,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 944 | 14 576 | 20 767 | 11 911 | 16 511 |
| Driftsresultat | 1 245 | 3 495 | 9 588 | 339 | 2 331 |
| Årsresultat | 752 | 2 333 | 6 223 | −2 396 | −798 |
| Driftsmargin | 11,4 % | 24 % | 46,2 % | 2,8 % | 14,1 % |
| Sum gjeld | 9 036 | 21 806 | 64 199 | 59 568 | 61 575 |
| Sum driftskostnader | 9 700 | 11 081 | 11 179 | 11 572 | 14 179 |
| Finansresultat | −185 | −430 | −1 814 | −3 415 | −3 354 |
| Resultat før skatt | - | - | 7 774 | −3 076 | −1 023 |
| Anleggsmidler | 12 682 | 28 769 | 66 301 | 70 445 | 73 966 |
| Omløpsmidler | - | - | 17 834 | 6 662 | 4 350 |
| Sum eiendeler | 20 416 | 35 518 | 84 135 | 77 107 | 78 317 |
| Egenkapital | 11 380 | 13 713 | 19 936 | 17 540 | 16 741 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 298 | 2 347 | 1 529 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 60 901 | 57 221 | 60 047 |

## Ledelse og styre

- Trond Sørensen: Styrets leder
- Rolf Arne Frantzen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Hellesjyveien 16, 8340 Stamsund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.110 Fiske og fangst i sjø
- Etablert: 10.05.2019
- Aksjekapital: 105 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2019
- Revisor: [NORDNORSK REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/936929443-nordnorsk-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [VESTVÅGØY REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/983041809-vestvagoy-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 317 av 2 109 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive fiske fra eget fiskefartøy.

## Kunngjøringer

- 22.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000196649&sokeverdi=822927092&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BALLSTADØY FISKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/922758824-ballstadoy-fiskeri-as) | Vestvågøy | - | 17,9 mill. kr | +15,6 % |
| [HÅKONSEN FISKERIER AS](https://www.norscout.com/no/company/921853114-hakonsen-fiskerier-as) | Vestvågøy | - | 10,2 mill. kr | +4,7 % |
| [JOKER FISK AS](https://www.norscout.com/no/company/919471778-joker-fisk-as) | Vestvågøy | - | 21,1 mill. kr | +6,3 % |
| [NYSOL AS](https://www.norscout.com/no/company/985080720-nysol-as) | Vestvågøy | - | 9,23 mill. kr | +90,3 % |
| [BALLSTADVÆRING AS](https://www.norscout.com/no/company/990034168-ballstadvaering-as) | Vestvågøy | - | 28,3 mill. kr | +13,3 % |
| [GURATIND AS](https://www.norscout.com/no/company/997058976-guratind-as) | Vestvågøy | - | 8,9 mill. kr | −6,2 % |
| [ROWENTA AS](https://www.norscout.com/no/company/823750102-rowenta-as) | Vestvågøy | - | 118 mill. kr | +13,3 % |
| [STORHAV AS](https://www.norscout.com/no/company/928100413-storhav-as) | Vestvågøy | - | 8,31 mill. kr | +163 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
