---
title: "ESE SOLUTIONS AS (822977472): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ESE SOLUTIONS AS i Stavanger hadde 4,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/822977472-ese-solutions-as"
---

# ESE SOLUTIONS AS

Uoppgitt · Stavanger

- Org.nr: 822 977 472
- Styreleder: Rune Martin Folkestad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,2 mill. kr (+9,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 413 037 kr (Margin 9,8 %)
- Etablert: 2019

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,2 % (god). Ned fra 48,8 % i 2024
- Likviditet: 0,60 (svak). Ned fra 1,13 i 2024
- Soliditet: 73,4 % (meget god). Ned fra 74,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −10,5 % | - | 48,8 % | 10,2 % |
| Driftsmargin | 7,2 % | −18,0 % | 19,3 % | 44,8 % | 9,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 24,5 % | 84,6 % | 11,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,49 | 1,13 | 0,60 |
| Soliditet | 123,4 % | 84,1 % | 35,2 % | 74,0 % | 73,4 % |
| Gjeldsgrad | −0,2 | 0,2 | 1,8 | 0,4 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 227 | 586 | 1 635 | 3 842 | 4 199 |
| Driftsresultat | 159 | −105 | 316 | 1 720 | 413 |
| Årsresultat | 109 | −109 | 230 | 1 744 | 271 |
| Driftsmargin | 7,2 % | −18 % | 19,3 % | 44,8 % | 9,8 % |
| Sum gjeld | −203 | 182 | 2 194 | 1 029 | 1 165 |
| Sum driftskostnader | 2 068 | 692 | 1 320 | 2 122 | 3 786 |
| Finansresultat | −50 | −4 | −52 | 24 | −65 |
| Resultat før skatt | - | - | 263 | 1 744 | 348 |
| Anleggsmidler | 201 | 1 138 | 2 872 | 3 452 | 3 985 |
| Omløpsmidler | - | - | 512 | 511 | 386 |
| Sum eiendeler | 867 | 1 143 | 3 384 | 3 963 | 4 370 |
| Egenkapital | 1 070 | 961 | 1 190 | 2 934 | 3 206 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 044 | 454 | 640 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 150 | 575 | 525 |

## Ledelse og styre

- Rune Martin Folkestad: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Gjerdeveien 49, 4027 Stavanger
- Postadresse: Postboks 4322 Gjerdeveien, 4082 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 23.05.2019
- Tidligere navn: FOLKETTI HOLDING AS (2019 til 2026)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2019
- Regnskapsfører: [STAVANGER ØKONOMI & REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/935239400-stavanger-okonomi-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 393 av 6 324 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investere i, utvikle og selge produkter og teknologi, selskaper og eiendom samt hva som står i forbindelse med dette. Delta i øvrig virksomhet hva hermed er forbundet med.

## Siste endringer

- 09.04.2026: Navn endret
- 08.04.2026: Regnskapsfører endret
- 03.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 25.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000430171&sokeverdi=822977472&spraak=nb)
- 09.04.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000163353&sokeverdi=822977472&spraak=nb)
- 09.04.2026: [Foretaksnavn](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000163352&sokeverdi=822977472&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000516457&sokeverdi=822977472&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STOKKELAND & SCOTT AS](https://www.norscout.com/no/company/929531574-stokkeland-scott-as) | Stavanger | - | 4,69 mill. kr | +14 % |
| [BJA CONSULTING AS](https://www.norscout.com/no/company/933926508-bja-consulting-as) | Stavanger | - | 3,95 mill. kr | - |
| [FRANTSEN INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/930746258-frantsen-invest-as) | Stavanger | - | 5,09 mill. kr | - |
| [PROCAR MANAGEMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/935998131-procar-management-as) | Stavanger | - | 3,9 mill. kr | - |
| [MESENCEPHALON AS](https://www.norscout.com/no/company/932323443-mesencephalon-as) | Stavanger | - | 5,19 mill. kr | - |
| [KENMA INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/956661633-kenma-invest-as) | Stavanger | - | 3,76 mill. kr | −0,6 % |
| [DALE EIGEDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/830729992-dale-eigedom-as) | Stavanger | - | 6,1 mill. kr | −14,4 % |
| [FRANTSEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/930225614-frantsen-holding-as) | Stavanger | - | 3,44 mill. kr | +36,6 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
