---
title: "OPSAHLHAVEN UTVIKLING AS (823109822): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "OPSAHLHAVEN UTVIKLING AS i Øvre Eiker hadde 12 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/823109822-opsahlhaven-utvikling-as"
---

# OPSAHLHAVEN UTVIKLING AS

Utvikling og salg av byggeprosjekter · Øvre Eiker

- Org.nr: 823 109 822
- Styreleder: Ola Kvale

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 12 mill. kr (+20 933,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,76 mill. kr (Margin −14,7 %)
- Etablert: 2019

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −10,2 % (ikke tilfredsstillende)
- Likviditet: 1,11 (tilfredsstillende). Ned fra 2,53 i 2024
- Soliditet: 7,8 % (svak). Ned fra 52,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,4 % | 12,8 % | - | −10,2 % |
| Driftsmargin | 11,4 % | 10,7 % | 16,9 % | −1 251,8 % | −14,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 40,6 % | 64,1 % | −7,3 % | −71,8 % |
| Likviditetsgrad | 110,82 | 9,36 | 1,55 | 2,53 | 1,11 |
| Soliditet | 30,0 % | 16,8 % | 29,5 % | 52,8 % | 7,8 % |
| Gjeldsgrad | 2,3 | 5,0 | 2,4 | 0,9 | 11,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 23 093 | 79 256 | 70 090 | 57 | 11 974 |
| Driftsresultat | 2 637 | 8 487 | 11 821 | −713 | −1 760 |
| Årsresultat | 2 057 | 6 491 | 8 960 | −634 | −3 320 |
| Driftsmargin | 11,4 % | 10,7 % | 16,9 % | −1 251,8 % | −14,7 % |
| Sum gjeld | 37 388 | 123 690 | 26 020 | 9 666 | 12 604 |
| Sum driftskostnader | - | - | 58 269 | 770 | 13 734 |
| Finansresultat | - | - | −333 | −79 | −2 496 |
| Resultat før skatt | 2 637 | 8 322 | 11 488 | −791 | −4 257 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | 53 416 | 148 656 | 36 900 | 20 467 | 13 665 |
| Sum eiendeler | 53 416 | 148 656 | 36 900 | 20 467 | 13 665 |
| Egenkapital | 16 027 | 24 966 | 10 880 | 10 801 | 1 061 |
| Kortsiktig gjeld | 482 | 15 884 | 23 758 | 8 094 | 12 354 |
| Langsiktig gjeld | 36 906 | 107 806 | 2 262 | 1 572 | 250 |

## Ledelse og styre

- Ola Kvale: Styrets leder
- Tor Einar Lundteigen: Styremedlem
- Anders Kvale: Styremedlem
- Thomas Brenna: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Tangengata 2B, 3300 Hokksund
- Postadresse: Postboks 239, 3301 Hokksund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekter
- Etablert: 18.06.2019
- Aksjekapital: 140 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [BOGEN REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/832049972-bogen-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 1 084 av 6 240 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp, salg og utleie av fast eiendom.

## Siste endringer

- 22.05.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 22.05.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000291710&sokeverdi=823109822&spraak=nb)
- 04.05.2026: [Manglende roller](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000235341&sokeverdi=823109822&spraak=nb)
- 26.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000144239&sokeverdi=823109822&spraak=nb)
- 17.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000792619&sokeverdi=823109822&spraak=nb)
- 17.10.2025: [Revisjon av årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000792620&sokeverdi=823109822&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HARAKOLLEN UTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/917809186-harakollen-utvikling-as) | Øvre Eiker | - | 15,5 mill. kr | −55,4 % |
| [STASJONSGATEN 61 AS](https://www.norscout.com/no/company/992113758-stasjonsgaten-61-as) | Øvre Eiker | - | 6,17 mill. kr | +4,6 % |
| [MOGETO AS](https://www.norscout.com/no/company/918091181-mogeto-as) | Øvre Eiker | - | 24,1 mill. kr | +44,3 % |
| [FISKUM NÆRINGSOMRÅDE 11 AS](https://www.norscout.com/no/company/928336174-fiskum-naeringsomrade-11-as) | Øvre Eiker | - | 5,58 mill. kr | +2,5 % |
| [ORMÅSEN UTBYGGING AS](https://www.norscout.com/no/company/916667825-ormasen-utbygging-as) | Øvre Eiker | - | 25,3 mill. kr | −70,6 % |
| [SUNDMOEN HANDELSOMRÅDE AS](https://www.norscout.com/no/company/927717557-sundmoen-handelsomrade-as) | Øvre Eiker | - | 4,25 mill. kr | - |
| [BUSKERUD BYGGSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/881088932-buskerud-byggservice-as) | Øvre Eiker | 5 | 11,7 mill. kr | +0,1 % |
| [HENSMOVEIEN 8 AS](https://www.norscout.com/no/company/914637171-hensmoveien-8-as) | Øvre Eiker | - | 2,8 mill. kr | −3,1 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Eiendomsselskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/bergen)
- [Eiendomsselskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/trondheim)
- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Eiendomsselskaper i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/kristiansand)
- [Eiendomsselskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
