---
title: "JAKOBSEN MEKANISKE VERKSTED DRIFT AS (823119542): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "JAKOBSEN MEKANISKE VERKSTED DRIFT AS i Lurøy hadde 22,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Johannes Sandhei. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/823119542-jakobsen-mekaniske-verksted-drift-as"
---

# JAKOBSEN MEKANISKE VERKSTED DRIFT AS

Reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter · Lurøy · Etablert 2019

- Org.nr: 823 119 542
- Nettsted: [imtas.no](https://imtas.no)
- Daglig leder: Johannes Sandhei (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 22,9 mill. kr (+64,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,42 mill. kr (Margin 6,2 %)
- Ansatte: 6

## Ansatte

- september 2025: 7
- mai 2026: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 17,7 % (meget god). Opp fra 14,1 % i 2024
- Likviditet: 1,72 (god). Opp fra 1,66 i 2024
- Soliditet: 23,1 % (god). Opp fra 10,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 14,1 % | 17,7 % |
| Driftsmargin | 3,2 % | 3,9 % | 0,6 % | 5,8 % | 6,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 135,5 % | 90,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,08 | 1,66 | 1,72 |
| Soliditet | - | - | 5,4 % | 10,4 % | 23,1 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 17,4 | 8,6 | 3,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 287 | 9 802 | 11 430 | 13 956 | 22 926 |
| Driftsresultat | 328 | 385 | 64 | 816 | 1 420 |
| Årsresultat | 190 | 229 | 0 | 541 | 1 002 |
| Driftsmargin | 3,2 % | 3,9 % | 0,6 % | 5,8 % | 6,2 % |
| Sum gjeld | - | - | 4 200 | 6 750 | 6 879 |
| Sum driftskostnader | 9 959 | 9 417 | 11 365 | 13 139 | 21 506 |
| Finansresultat | −92 | −91 | −63 | −122 | −135 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 | 694 | 1 285 |
| Anleggsmidler | - | - | 427 | 331 | 215 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 015 | 7 202 | 8 731 |
| Sum eiendeler | - | - | 4 442 | 7 533 | 8 946 |
| Egenkapital | - | - | 241 | 783 | 2 067 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 928 | 4 326 | 5 073 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 2 272 | 2 424 | 1 807 |

## Ledelse og styre

- Johannes Sandhei: Daglig leder og styremedlem
- Olav Hilmar Koløy: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Slenesveien 60, 8762 Sleneset
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 33.150 Reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter
- Etablert: 24.04.2019
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2019
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Regnskapsfører: [EDVARDSEN ØKONOMISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/927389754-edvardsen-okonomiservice-as)
- Størrelse: Nr. 107 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Mekanisk virksomhet, samt hva som står i naturlig forbindelse med dette. Videre kan selskapet delta i, og helt eller delvis eie andre selskap. Selskapet kan støtte allmennyttige formål.

## Siste endringer

- 25.08.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 25.08.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000713364&sokeverdi=823119542&spraak=nb)
- 28.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000614235&sokeverdi=823119542&spraak=nb)
- 29.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000808966&sokeverdi=823119542&spraak=nb)
- 05.09.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000729370&sokeverdi=823119542&spraak=nb)
- 10.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000568188&sokeverdi=823119542&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HELGELAND BÅTSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/984711921-helgeland-batservice-as) | Lurøy | 11 | 24 mill. kr | +39,2 % |
| [STYVAN DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/837574072-styvan-drift-as) | Lurøy | - | - | - |
| [OXENØEN MARINA DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/923459030-oxenoen-marina-drift-as) | Bærum | 6 | 23,6 mill. kr | −13,8 % |
| [FRAMNES MARINE AS](https://www.norscout.com/no/company/913932706-framnes-marine-as) | Sandefjord | 6 | 20,1 mill. kr | +4,4 % |
| [TROMSØ MARINE SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/989333550-tromso-marine-service-as) | Tromsø | 6 | 62,6 mill. kr | +15,1 % |
| [PINOVO AS](https://www.norscout.com/no/company/892248362-pinovo-as) | Austevoll | 6 | 15,8 mill. kr | +51,1 % |
| [AQUAFARM EQUIPMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/986927646-aquafarm-equipment-as) | Haugesund | 6 | 239 mill. kr | +87,2 % |
| [TOR BÅTSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/813930242-tor-batservice-as) | Trondheim | 6 | 12,8 mill. kr | +31,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
