---
title: "MAGNA PROSJEKT SØR AS (823569262): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MAGNA PROSJEKT SØR AS i Lindesnes hadde 16,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Mona Anita Mortensen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/823569262-magna-prosjekt-sor-as"
---

# MAGNA PROSJEKT SØR AS

Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning · Lindesnes · Etablert 2019

- Org.nr: 823 569 262
- Nettsted: [magnaprosjektsor.no](https://magnaprosjektsor.no)
- Daglig leder: Mona Anita Mortensen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 16,7 mill. kr (−5,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,89 mill. kr (Margin 11,4 %)
- Ansatte: 9 (Uendret siden september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 9
- januar 2026: 8
- april 2026: 7
- juni 2026: 8
- august 2026: 10
- september 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 29,3 % (meget god). Opp fra 26,1 % i 2024
- Likviditet: 1,12 (tilfredsstillende). Ned fra 1,46 i 2024
- Soliditet: 15,7 % (tilfredsstillende). Ned fra 34,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 43,6 % | 23,3 % | 26,1 % | 29,3 % |
| Driftsmargin | 15,3 % | 16,6 % | 9,1 % | 8,9 % | 11,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 74,7 % | 114,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,66 | 1,60 | 1,46 | 1,46 | 1,12 |
| Soliditet | - | - | 35,8 % | 34,2 % | 15,7 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 1,8 | 1,9 | 5,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 11 619 | 16 344 | 15 389 | 17 660 | 16 662 |
| Driftsresultat | 1 782 | 2 710 | 1 394 | 1 576 | 1 893 |
| Årsresultat | 1 388 | 2 108 | 1 174 | 1 319 | 1 535 |
| Driftsmargin | 15,3 % | 16,6 % | 9,1 % | 8,9 % | 11,4 % |
| Sum gjeld | 3 200 | 4 151 | 3 803 | 4 681 | 5 341 |
| Sum driftskostnader | - | - | 13 995 | 16 084 | 14 769 |
| Finansresultat | - | - | 120 | 123 | 76 |
| Resultat før skatt | 1 781 | 2 711 | 1 514 | 1 699 | 1 968 |
| Anleggsmidler | 25 | 457 | 362 | 303 | 378 |
| Omløpsmidler | 5 310 | 6 636 | 5 558 | 6 814 | 5 959 |
| Sum eiendeler | 5 335 | 7 094 | 5 920 | 7 117 | 6 337 |
| Egenkapital | - | - | 2 117 | 2 435 | 995 |
| Kortsiktig gjeld | 3 192 | 4 147 | 3 803 | 4 681 | 5 341 |
| Langsiktig gjeld | 8 | 4 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Mona Anita Mortensen: Daglig leder
- Knut Hegge: Styrets leder
- Thorstein Dyrstad: Styremedlem
- Jens Birger Kristensen: Styremedlem
- Jan Nilsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kastellgata 34, 4514 Mandal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 70.200 Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning
- Etablert: 20.09.2019
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2019
- Revisor: [CROWE PARTNER REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/922829845-crowe-partner-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [SUNDE REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/926195581-sunde-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 391 av 9 905 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Yte rådgivningstjenester innen utredninger, prosjektutvikling, konseptvalg og prosjektgjennomføring og annen aktivitet som naturlig hører med, samt deltakelse i andre selskaper med beslektet virksomhet.

## Kunngjøringer

- 18.09.2026: [Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000750311&sokeverdi=823569262&spraak=nb)
- 21.04.2026: [Erverv av egne aksjer-fullmakt](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000191586&sokeverdi=823569262&spraak=nb)
- 02.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000088130&sokeverdi=823569262&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [WHY CONNECT AS](https://www.norscout.com/no/company/920453406-why-connect-as) | Lindesnes | 7 | 6,58 mill. kr | +16,7 % |
| [ENSKE AS](https://www.norscout.com/no/company/931144928-enske-as) | Lindesnes | 5 | 3,6 mill. kr | +83,2 % |
| [LINDESNESREGIONEN NÆRINGSHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/982457211-lindesnesregionen-naeringshage-as) | Lindesnes | - | 5,53 mill. kr | −3,6 % |
| [FRIXEN AS](https://www.norscout.com/no/company/915225047-frixen-as) | Lindesnes | - | 4,28 mill. kr | +7,3 % |
| [SW SPORTS AS](https://www.norscout.com/no/company/932689413-sw-sports-as) | Lindesnes | - | 1,57 mill. kr | +1,6 % |
| [LEAN.NO AS](https://www.norscout.com/no/company/984686919-lean-no-as) | Lindesnes | - | 1,4 mill. kr | −40,3 % |
| [RAGNAROK SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/933836266-ragnarok-solutions-as) | Lindesnes | - | 1,24 mill. kr | - |
| [BUTIKKUTVIKLING AGDER AS](https://www.norscout.com/no/company/933989488-butikkutvikling-agder-as) | Lindesnes | - | 1,16 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
