---
title: "CHEMELEX NORWAY AS (824328242): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CHEMELEX NORWAY AS i Oslo hadde 126 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/824328242-chemelex-norway-as"
---

# CHEMELEX NORWAY AS

Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · Oslo

- Org.nr: 824 328 242
- Telefon: 66 81 79 90
- E-post: patrik.borjesson@pentair.com
- Nettsted: [nventthermal.no](https://www.nventthermal.no)
- Styreleder: Jan Mikael Jönsson

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 126 mill. kr (+36 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,07 mill. kr (Margin 2,4 %)
- Etablert: 1973

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,8 % (tilfredsstillende). Ned fra 9,2 % i 2024
- Likviditet: 1,14 (tilfredsstillende). Ned fra 1,16 i 2024
- Soliditet: 12,1 % (tilfredsstillende). Ned fra 13,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,4 % | 9,4 % | 9,2 % | 6,8 % |
| Driftsmargin | 2,4 % | 2,5 % | 2,3 % | 2,3 % | 2,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 25,6 % | 22,1 % | 32,3 % | 48,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,18 | 1,58 | 1,62 | 1,16 | 1,14 |
| Soliditet | 13,9 % | 32,2 % | 37,9 % | 13,9 % | 12,1 % |
| Gjeldsgrad | 6,2 | 2,1 | 1,6 | 6,2 | 7,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 74 726 | 67 968 | 74 000 | 92 919 | 126 348 |
| Driftsresultat | 1 779 | 1 694 | 1 738 | 2 156 | 3 073 |
| Årsresultat | 1 468 | 1 397 | 1 457 | 1 809 | 2 435 |
| Driftsmargin | 2,4 % | 2,5 % | 2,3 % | 2,3 % | 2,4 % |
| Sum gjeld | 39 834 | 16 459 | 15 197 | 32 805 | 56 394 |
| Sum driftskostnader | - | - | 72 262 | 90 763 | 123 275 |
| Finansresultat | - | - | 152 | 196 | 71 |
| Resultat før skatt | 1 902 | 1 818 | 1 890 | 2 352 | 3 144 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 35 | 16 |
| Omløpsmidler | 46 246 | 24 269 | 24 464 | 38 079 | 64 122 |
| Sum eiendeler | 46 246 | 24 269 | 24 464 | 38 114 | 64 138 |
| Egenkapital | 6 413 | 7 810 | 9 267 | 5 309 | 7 744 |
| Kortsiktig gjeld | 39 192 | 15 397 | 15 116 | 32 805 | 56 394 |
| Langsiktig gjeld | 641 | 1 061 | 81 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Jan Mikael Jönsson: Styrets leder
- Gert Anna Louis Van Den Vonder: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Haraløkka 14, 0689 Oslo
- Postadresse: Postboks 7    Bølerlia, 0622 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.840 Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr
- Etablert: 30.07.1973
- Tidligere navn: NVENT THERMAL NORWAY AS (2018 til 2025); PENTAIR THERMAL MANAGEMENT NORWAY AS (2013 til 2018); TYCO THERMAL CONTROLS NORWAY AS (2001 til 2013); Raychem AS (1995 til 2001)
- Aksjekapital: 3 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1988
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 56 av 378 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive salgsvirksamhet, fortrinnsvis med varmetekniske produkter samt virksomhet som står i forbindelse med detta.

## Kunngjøringer

- 05.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000662294&sokeverdi=824328242&spraak=nb)
- 02.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000659360&sokeverdi=824328242&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ENTREGA AS](https://www.norscout.com/no/company/918128360-entrega-as) | Oslo | 5 | 15,3 mill. kr | −9,6 % |
| [VOLUTION NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/946287377-volution-norge-as) | Oslo | - | 67,7 mill. kr | −0,2 % |
| [SIMPSON STRONG-TIE NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/967209562-simpson-strong-tie-norge-as) | Oslo | 5 | 88,2 mill. kr | −3,0 % |
| [ENRAD AS](https://www.norscout.com/no/company/931247670-enrad-as) | Oslo | - | 39,2 mill. kr | +99,8 % |
| [ARVID NILSSON NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/959514887-arvid-nilsson-norge-as) | Oslo | 5 | 89,8 mill. kr | −12 % |
| [ROLFSEN & JUELL AS](https://www.norscout.com/no/company/915459242-rolfsen-juell-as) | Oslo | - | 36,1 mill. kr | +86,4 % |
| [PMFLEX NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/911868776-pmflex-norge-as) | Oslo | 5 | 106 mill. kr | +28,9 % |
| [SALJEX AS](https://www.norscout.com/no/company/997618181-saljex-as) | Oslo | - | 28 mill. kr | −16 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
