---
title: "MAJAS BAKERI STAVERN AS (824971382): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MAJAS BAKERI STAVERN AS i Larvik hadde 5,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 24 ansatte. Daglig leder er Pål Taklo. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/824971382-majas-bakeri-stavern-as"
---

# MAJAS BAKERI STAVERN AS

Detaljhandel med bakervarer, konditorvarer og sukkervarer · Larvik · Etablert 2020

- Org.nr: 824 971 382
- Daglig leder: Pål Taklo (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,2 mill. kr (+20,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 432 609 kr (Margin 8,3 %)
- Ansatte: 24 (Opp fra 17 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 17
- november 2025: 15
- februar 2026: 19
- april 2026: 20
- juli 2026: 22
- august 2026: 24

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 63,1 % (meget god). Opp fra −31,4 % i 2024
- Likviditet: 1,89 (god). Opp fra 1,19 i 2024
- Soliditet: 48,3 % (meget god). Opp fra 20,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −18,4 % | −6,5 % | −31,4 % | 63,1 % |
| Driftsmargin | −1,1 % | −1,7 % | −0,7 % | −3,6 % | 8,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −32,1 % | −157,1 % | 162,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,16 | 1,19 | 1,89 |
| Soliditet | 20,5 % | 21,5 % | 19,4 % | 20,6 % | 48,3 % |
| Gjeldsgrad | 3,9 | 3,7 | 4,2 | 3,9 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 947 | 4 968 | 4 747 | 4 306 | 5 202 |
| Driftsresultat | −55 | −86 | −31 | −153 | 433 |
| Årsresultat | −55 | −85 | −31 | −153 | 337 |
| Driftsmargin | −1,1 % | −1,7 % | −0,7 % | −3,6 % | 8,3 % |
| Sum gjeld | 377 | 356 | 405 | 376 | 465 |
| Sum driftskostnader | 5 002 | 5 054 | 4 778 | 4 459 | 4 770 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | −31 | −153 | 433 |
| Anleggsmidler | 42 | 37 | 32 | 27 | 22 |
| Omløpsmidler | - | - | 471 | 446 | 877 |
| Sum eiendeler | 474 | 453 | 503 | 473 | 899 |
| Egenkapital | 97 | 97 | 97 | 97 | 435 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 405 | 376 | 465 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Pål Taklo: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Rådhusgaten 16, 3290 Stavern
- Postadresse: Storgata 134C, 3262 Larvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.240 Detaljhandel med bakervarer, konditorvarer og sukkervarer
- Etablert: 17.04.2020
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2020
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 91 av 167 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Butikkhandel med bakervarer og konditorvarer. Drive bakeri og konditori. Medvirke i andre selskaper innen samme virksomhet, samt alt som hører naturlig til dette.

## Kunngjøringer

- 21.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000131382&sokeverdi=824971382&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NR 17 STAVERN AS](https://www.norscout.com/no/company/921332424-nr-17-stavern-as) | Larvik | 12 | 1,87 mill. kr | −8,5 % |
| [STAVELIN BAKERIUTSALG LARVIK AS](https://www.norscout.com/no/company/927667428-stavelin-bakeriutsalg-larvik-as) | Larvik | 8 | 4,87 mill. kr | +3,4 % |
| [PADDEBERGET HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/922772525-paddeberget-holding-as) | Larvik | - | 891 706 kr | - |
| [LARVIK ENERGISTASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/930176745-larvik-energistasjon-as) | Larvik | 26 | 7,09 mill. kr | +8,6 % |
| [RÅTT OG SANSELIG AS](https://www.norscout.com/no/company/986643966-ratt-og-sanselig-as) | Larvik | 22 | 17,3 mill. kr | +5,0 % |
| [SPOTMARKED AS](https://www.norscout.com/no/company/925040479-spotmarked-as) | Larvik | 28 | 26,1 mill. kr | +49,4 % |
| [ISHUSET I HAVNA AS](https://www.norscout.com/no/company/928932133-ishuset-i-havna-as) | Larvik | 22 | 4,2 mill. kr | +43 % |
| [COS DAGLIGVARE AS](https://www.norscout.com/no/company/995779668-cos-dagligvare-as) | Larvik | 29 | 86,3 mill. kr | +0,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.08.2026.
