---
title: "SCANTEST AS (825052852): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SCANTEST AS i Stavanger hadde 21,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Daglig leder er Terje Madtsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/825052852-scantest-as"
---

# SCANTEST AS

Teknisk prøving og analyse · Stavanger · Etablert 2020

- Org.nr: 825 052 852
- Nettsted: [scantest.no](https://scantest.no)
- Daglig leder: Terje Madtsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 21,4 mill. kr (+81,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 4,69 mill. kr (Margin 21,9 %)
- Ansatte: 11

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 62,8 % (meget god). Opp fra 42,2 % i 2024
- Likviditet: 1,28 (tilfredsstillende). Ned fra 1,63 i 2024
- Soliditet: 27,5 % (god). Ned fra 41,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 15,2 % | - | 42,2 % | 62,8 % |
| Driftsmargin | −13,0 % | 2,3 % | 19,7 % | 14,1 % | 21,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 495,4 % | 108,4 % | 194,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,41 | 1,63 | 1,28 |
| Soliditet | −59,3 % | −30,9 % | 33,6 % | 41,5 % | 27,5 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 2,0 | 1,4 | 2,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 511 | 5 276 | 8 284 | 11 792 | 21 364 |
| Driftsresultat | −586 | 122 | 1 629 | 1 666 | 4 689 |
| Årsresultat | −463 | 102 | 1 205 | 1 200 | 3 700 |
| Driftsmargin | −13 % | 2,3 % | 19,7 % | 14,1 % | 21,9 % |
| Sum gjeld | 1 132 | 1 165 | 1 840 | 3 006 | 7 133 |
| Sum driftskostnader | 5 097 | 5 154 | 6 655 | 10 126 | 16 676 |
| Finansresultat | −8 | −11 | −6 | −8 | 4 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 623 | 1 658 | 4 693 |
| Anleggsmidler | 389 | 377 | 190 | 234 | 706 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 580 | 4 902 | 9 130 |
| Sum eiendeler | 711 | 890 | 2 770 | 5 136 | 9 837 |
| Egenkapital | −422 | −275 | 930 | 2 130 | 2 703 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 833 | 3 004 | 7 130 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 7 | 2 | 3 |

## Ledelse og styre

- Terje Madtsen: Daglig leder og styrets leder
- Torstein Håkedal: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Forusparken 22, 4031 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.200 Teknisk prøving og analyse
- Etablert: 20.04.2020
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2020
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [ADDVANT STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/926956027-addvant-stavanger-as)
- Størrelse: Nr. 64 av 324 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Teknisk prøving og analyse av utstyr til olje- og offshorebransjen i tillegg til landbasert industri og det som naturlig faller innunder dette. I tillegg skal selskapet drive med undervisning, opplæring og utvikling av utstyr.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 14.07.2026: Styret endret
- 02.07.2026: Revisor endret
- 20.02.2026: Regnskapsfører endret
- 11.02.2026: Antall ansatte endret til 11

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000781027&sokeverdi=825052852&spraak=nb)
- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000599012&sokeverdi=825052852&spraak=nb)
- 14.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000543628&sokeverdi=825052852&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000475179&sokeverdi=825052852&spraak=nb)
- 14.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000579679&sokeverdi=825052852&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STRATUM RESERVOIR (NORWAY) AS](https://www.norscout.com/no/company/938130027-stratum-reservoir-norway-as) | Stavanger | 110 | 293 mill. kr | +12,4 % |
| [INDUSTRIELL VANNBEHANDLING AS](https://www.norscout.com/no/company/998383285-industriell-vannbehandling-as) | Stavanger | 7 | 13,8 mill. kr | −0,3 % |
| [TOOLCHECK AS](https://www.norscout.com/no/company/931421239-toolcheck-as) | Stavanger | 5 | 9,31 mill. kr | +92 % |
| [SERTIFISERINGSORGANET FOR SAKKYNDIG VIRKSOMHET AS](https://www.norscout.com/no/company/980843378-sertifiseringsorganet-for-sakkyndig-virksomhet-as) | Stavanger | - | 2,53 mill. kr | −6,1 % |
| [RADIPRO AS](https://www.norscout.com/no/company/914791243-radipro-as) | Stavanger | - | 2,14 mill. kr | +1,0 % |
| [SIKKERT AS](https://www.norscout.com/no/company/917875421-sikkert-as) | Stavanger | - | 1,24 mill. kr | - |
| [PROTRACK AS](https://www.norscout.com/no/company/982588693-protrack-as) | Stavanger | - | 843 700 kr | −49,1 % |
| [FORUS EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/956825687-forus-eiendom-as) | Stavanger | - | 31 300 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
