---
title: "7SENSE PRODUCTS AS (828444522): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "7SENSE PRODUCTS AS i Horten hadde 7,52 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Max Jarle Tangen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/828444522-7sense-products-as"
---

# 7SENSE PRODUCTS AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Horten

- Org.nr: 828 444 522
- Telefon: 922 20 226
- E-post: post@7sense.no
- Nettsted: [7sense.no](https://www.7sense.no)
- Daglig leder: Max Jarle Tangen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 7,52 mill. kr (−25,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 513 836 kr (Margin 6,8 %)
- Etablert: 2021

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,08 (tilfredsstillende). Ned fra 1,24 i 2024
- Soliditet: 7,6 % (svak). Ned fra 24,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 43,7 % | 8,6 % | 11,4 % | - |
| Driftsmargin | - | 22,4 % | 1,2 % | 1,8 % | 6,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 2,9 % | 13,4 % | 141,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,12 | 1,24 | 1,08 |
| Soliditet | - | 19,1 % | 21,7 % | 24,1 % | 7,6 % |
| Gjeldsgrad | - | 4,2 | 3,6 | 3,2 | 12,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 5 176 | 8 883 | 10 039 | 7 521 |
| Driftsresultat | - | 1 161 | 108 | 185 | 514 |
| Årsresultat | 0 | 849 | −4 | 42 | 528 |
| Driftsmargin | - | 22,4 % | 1,2 % | 1,8 % | 6,8 % |
| Sum gjeld | 0 | 4 658 | 3 383 | 2 316 | 3 127 |
| Sum driftskostnader | - | 4 015 | 8 775 | 9 854 | 7 008 |
| Finansresultat | - | −73 | −79 | −74 | 186 |
| Resultat før skatt | - | - | 30 | 112 | 700 |
| Anleggsmidler | 0 | 850 | 517 | 183 | - |
| Omløpsmidler | - | - | 3 806 | 2 867 | 3 385 |
| Sum eiendeler | 0 | 5 759 | 4 322 | 3 050 | 3 385 |
| Egenkapital | 0 | 1 102 | 939 | 734 | 257 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 383 | 2 316 | 3 127 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Max Jarle Tangen: Daglig leder og styremedlem
- Gerhard Gullaksen: Styrets leder
- Frode Stensaa: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Moloveien 14, 3187 Horten
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 02.12.2021
- Tidligere navn: 7SENSE INVEST AS (2021 til 2022)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2022
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: HISDAL REGNSKAP
- Størrelse: Nr. 1 018 av 5 674 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling og salg av produkter innenfor sensorteknologi, og annen virksomhet som naturlig hører sammen med dette.

## Siste endringer

- 05.10.2026: Revisor endret
- 22.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 05.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000775123&sokeverdi=828444522&spraak=nb)
- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000591924&sokeverdi=828444522&spraak=nb)
- 22.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000583314&sokeverdi=828444522&spraak=nb)
- 24.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000620593&sokeverdi=828444522&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VILJE INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/995927209-vilje-industri-as) | Horten | 7 | 886 558 kr | −14,5 % |
| [TG BRANNTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/930643890-tg-brannteknikk-as) | Horten | - | 7,04 mill. kr | - |
| [ARCTICNOR AS](https://www.norscout.com/no/company/915614264-arcticnor-as) | Horten | 35 | 46,6 mill. kr | −13,2 % |
| [SUBTECH ENGINEERING AS](https://www.norscout.com/no/company/923552391-subtech-engineering-as) | Horten | - | 4,6 mill. kr | +59 % |
| [NATCON AS](https://www.norscout.com/no/company/893749942-natcon-as) | Horten | - | 3,46 mill. kr | −0,7 % |
| [CONFUNDO AS](https://www.norscout.com/no/company/916549318-confundo-as) | Horten | - | 2,83 mill. kr | +5,1 % |
| [COMPLEMENTUM AS](https://www.norscout.com/no/company/828468782-complementum-as) | Horten | - | 2,19 mill. kr | −35,4 % |
| [ZIMMERTECH AS](https://www.norscout.com/no/company/992581751-zimmertech-as) | Horten | - | 1,53 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
