---
title: "VELURE GARD AS (828583832): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VELURE GARD AS i Ullensvang hadde 651 794 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Johan Gjerde. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/828583832-velure-gard-as"
---

# VELURE GARD AS

Produksjon av juice av frukt og grønnsaker · Ullensvang

- Org.nr: 828 583 832
- Daglig leder: Johan Gjerde (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 651 794 kr (+286,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −174 951 kr (Margin −26,8 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 0,15 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 1,12 i 2024
- Soliditet: −4,0 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 23,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsmargin | −23,8 % | 7,9 % | 31,5 % | −26,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 34,2 % | 97,0 % | −2 480,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,30 | 1,07 | 1,12 | 0,15 |
| Soliditet | 23,4 % | 17,7 % | 23,1 % | −4,0 % |
| Gjeldsgrad | 3,3 | 4,7 | 3,3 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 21 | 128 | 169 | 652 |
| Driftsresultat | −5 | 10 | 53 | −175 |
| Årsresultat | −5 | 9 | 41 | −137 |
| Driftsmargin | −23,8 % | 7,9 % | 31,5 % | −26,8 % |
| Sum gjeld | 82 | 158 | 250 | 1 589 |
| Sum driftskostnader | - | 118 | 115 | 827 |
| Finansresultat | - | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | −5 | 10 | 53 | −175 |
| Anleggsmidler | 0 | 22 | 46 | 1 286 |
| Omløpsmidler | 107 | 170 | 280 | 241 |
| Sum eiendeler | 107 | 192 | 326 | 1 528 |
| Egenkapital | 25 | 34 | 75 | −61 |
| Kortsiktig gjeld | 82 | 158 | 250 | 1 589 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Johan Gjerde: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Gamlevegen 16, 5777 Grimo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.320 Produksjon av juice av frukt og grønnsaker
- Etablert: 01.01.2022
- Tidligere navn: SØRFJORDEN SAFT OG SIDERFABRIKK AS (2022)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 02.03.2023
- Regnskapsfører: [FONNA ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/922866384-fonna-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 15 av 27 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon, kjøp og salg av næringsmidler samt hva med dette hører til.

## Kunngjøringer

- 02.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000224262&sokeverdi=828583832&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000516647&sokeverdi=828583832&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EPLI SIDERI AS](https://www.norscout.com/no/company/815099982-epli-sideri-as) | Ullensvang | 5 | 6,22 mill. kr | −2,1 % |
| [INSTANES GARD AS](https://www.norscout.com/no/company/935204577-instanes-gard-as) | Ullensvang | - | 54 265 kr | - |
| [LELI HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/915099963-leli-holding-as) | Ullensvang | - | 0 kr | - |
| [LILLE VÅLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/935346398-lille-valand-as) | Ullensvang | - | 109 327 kr | - |
| [FLØY AS](https://www.norscout.com/no/company/919652896-floy-as) | Ullensvang | 12 | 4,06 mill. kr | −6,1 % |
| [MEIRSMAK MÅGE AS](https://www.norscout.com/no/company/827134422-meirsmak-mage-as) | Ullensvang | - | 60 727 kr | - |
| [TROLLTUNGA LILLE BAKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/983527027-trolltunga-lille-bakeri-as) | Ullensvang | 17 | 7,37 mill. kr | +8,5 % |
| [BALHOLMBYGGET AS](https://www.norscout.com/no/company/920805140-balholmbygget-as) | Sogndal | - | 1,21 mill. kr | +2,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
