---
title: "LONEVÅG BESLAGFABRIKK AS (828824112): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LONEVÅG BESLAGFABRIKK AS i Osterøy hadde 277 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 126 ansatte. Daglig leder er Jørn Jacobsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/828824112-lonevag-beslagfabrikk-as"
---

# LONEVÅG BESLAGFABRIKK AS

Produksjon av låser og beslag · Osterøy · Etablert 1973

- Org.nr: 828 824 112
- E-post: lobas@lobas.no
- Nettsted: [lobas.no](https://lobas.no)
- Daglig leder: Jørn Jacobsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 277 mill. kr (−5,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 23,9 mill. kr (Margin 8,6 %)
- Ansatte: 126 (Opp fra 120 i oktober 2025)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 278 mill. kr (−5,2 % fra 2024)

## Ansatte

- september 2025: 126
- oktober 2025: 120
- desember 2025: 122
- januar 2026: 118
- februar 2026: 119
- mars 2026: 118
- april 2026: 120
- mai 2026: 123
- juli 2026: 122
- september 2026: 126

### Per sted

- Lonevåg: 112 ansatte
- Fotlandsvåg: 14 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,6 % (tilfredsstillende). Opp fra 3,5 % i 2024
- Likviditet: 3,45 (meget god). Opp fra 3,43 i 2024
- Soliditet: 84,2 % (meget god). Opp fra 81,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,2 % | 3,8 % | 3,5 % | 6,6 % |
| Driftsmargin | 12,3 % | 12,4 % | 4,6 % | 4,0 % | 8,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 3,4 % | 7,1 % |
| Likviditetsgrad | 2,73 | 3,84 | 2,87 | 3,43 | 3,45 |
| Soliditet | - | - | 76,0 % | 81,3 % | 84,2 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,3 | 0,2 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 258 173 | 283 498 | 267 681 | 291 783 | 276 560 |
| Driftsresultat | 31 722 | 35 195 | 12 390 | 11 777 | 23 860 |
| Årsresultat | 25 364 | 22 907 | 9 821 | 8 635 | 18 405 |
| Driftsmargin | 12,3 % | 12,4 % | 4,6 % | 4,0 % | 8,6 % |
| Sum gjeld | 61 502 | 89 653 | 103 137 | 75 391 | 62 272 |
| Sum driftskostnader | - | - | 255 291 | 280 006 | 252 701 |
| Finansresultat | - | - | 27 | −714 | −484 |
| Resultat før skatt | 32 420 | 30 431 | 12 417 | 11 063 | 23 376 |
| Anleggsmidler | 164 060 | 215 573 | 262 691 | 254 762 | 245 724 |
| Omløpsmidler | 162 118 | 199 861 | 167 240 | 147 327 | 148 801 |
| Sum eiendeler | 326 177 | 415 433 | 429 931 | 402 088 | 394 525 |
| Egenkapital | - | - | 326 794 | 326 697 | 332 253 |
| Kortsiktig gjeld | 59 352 | 51 981 | 58 230 | 42 894 | 43 190 |
| Langsiktig gjeld | 2 150 | 37 671 | 44 907 | 32 497 | 19 082 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 268 636 | 292 764 | 277 606 |
| Driftsresultat | 12 467 | 12 413 | 24 348 |
| Årsresultat | 10 119 | 8 324 | 22 223 |
| Driftsmargin | 4,6 % | 4,2 % | 8,8 % |
| Sum gjeld | 103 189 | 75 539 | 62 398 |
| Sum driftskostnader | 256 168 | 280 351 | 253 258 |
| Finansresultat | 274 | −1 513 | 2 965 |
| Resultat før skatt | 12 741 | 10 900 | 27 313 |
| Anleggsmidler | 259 417 | 250 930 | 245 766 |
| Omløpsmidler | 167 504 | 147 933 | 149 330 |
| Sum eiendeler | 426 921 | 398 863 | 395 096 |
| Egenkapital | 323 732 | 323 325 | 332 697 |
| Kortsiktig gjeld | 58 282 | 43 042 | 43 316 |
| Langsiktig gjeld | 44 907 | 32 497 | 19 082 |

## Ledelse og styre

- Jørn Jacobsen: Daglig leder
- Atle Johan Jacobsen: Styrets leder
- Trude Jacobsen: Styremedlem
- Siri Litland: Styremedlem
- Elise Jacobsen: Styremedlem
- Kim Solberg: Styremedlem
- Kristine Jacobsen: Styremedlem
- Sigbjørn Reigstad: Styremedlem
- Mons Kjetil Vevle: Styremedlem
- Egil Jacobsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Hovdavegen 18, 5282 Lonevåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.620 Produksjon av låser og beslag
- Etablert: 10.01.1973
- Aksjekapital: 4 365 843 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1973
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Størrelse: Nr. 2 av 39 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Fabrikasjon, handel, deltagelse i andre selskaper, kjøp og salg av aksjer og hva som står i for- bindelse med ovenstående.

## Kunngjøringer

- 27.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000304197&sokeverdi=828824112&spraak=nb)
- 19.11.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000842495&sokeverdi=828824112&spraak=nb)
- 19.11.2025: [Erverv av egne aksjer-fullmakt](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000842496&sokeverdi=828824112&spraak=nb)
- 31.07.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000652207&sokeverdi=828824112&spraak=nb)
- 31.07.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000652208&sokeverdi=828824112&spraak=nb)
- 30.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000646327&sokeverdi=828824112&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [JON SOLBERG AS BESLAGFABRIKK](https://www.norscout.com/no/company/916082541-jon-solberg-as-beslagfabrikk) | Osterøy | 10 | 12,9 mill. kr | +4,3 % |
| [MJØS METALLVAREFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/932153408-mjos-metallvarefabrikk-as) | Osterøy | 90 | 196 mill. kr | +30,3 % |
| [GUNNEBO ANJA INDUSTRIER AS](https://www.norscout.com/no/company/913021304-gunnebo-anja-industrier-as) | Osterøy | 77 | 280 mill. kr | +16,8 % |
| [K LERØY METALLINDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/933506797-k-leroy-metallindustri-as) | Osterøy | 68 | 111 mill. kr | +17,9 % |
| [VEVLE MEK VERKSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/986303278-vevle-mek-verkstad-as) | Osterøy | 32 | 51 mill. kr | +17,8 % |
| [SVEMKO AS](https://www.norscout.com/no/company/915312888-svemko-as) | Osterøy | 13 | 49,5 mill. kr | +86,8 % |
| [FJELLSKÅLNES SMED & MEK VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/928824853-fjellskalnes-smed-mek-verksted-as) | Osterøy | 12 | 24,4 mill. kr | +56 % |
| [GALVATEK AS](https://www.norscout.com/no/company/929329899-galvatek-as) | Osterøy | - | 6,85 mill. kr | +101,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
