---
title: "FØNIX HAMAR VEST AS (829028492): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FØNIX HAMAR VEST AS i Hamar hadde 2,97 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/829028492-fonix-hamar-vest-as"
---

# FØNIX HAMAR VEST AS

Treningssentervirksomhet · Hamar

- Org.nr: 829 028 492
- Styreleder: Ståle Storrø

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,97 mill. kr (−15,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 914 001 kr (Margin 30,8 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,94 (god). Opp fra 0,91 i 2024
- Soliditet: 44,7 % (meget god). Opp fra 29,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsmargin | - | 87,8 % | 11,7 % | 42,1 % | 30,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 25,0 % | 115,4 % | 48,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,67 | 0,91 | 1,94 |
| Soliditet | - | 23,7 % | 12,9 % | 29,5 % | 44,7 % |
| Gjeldsgrad | - | 3,2 | 6,7 | 2,4 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 88 | 1 759 | 3 513 | 2 969 |
| Driftsresultat | - | 77 | 206 | 1 480 | 914 |
| Årsresultat | 0 | 60 | 143 | 1 014 | 642 |
| Driftsmargin | - | 87,8 % | 11,7 % | 42,1 % | 30,8 % |
| Sum gjeld | 0 | 2 130 | 5 404 | 3 722 | 2 306 |
| Sum driftskostnader | - | 11 | 1 553 | 2 034 | 2 055 |
| Finansresultat | - | - | −23 | −116 | −90 |
| Resultat før skatt | - | - | 183 | 1 363 | 824 |
| Anleggsmidler | 0 | 2 691 | 3 767 | 3 297 | 2 630 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 440 | 1 985 | 1 542 |
| Sum eiendeler | 0 | 2 790 | 6 208 | 5 281 | 4 172 |
| Egenkapital | 0 | 660 | 803 | 1 560 | 1 866 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 637 | 2 189 | 793 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 767 | 1 533 | 1 513 |

## Ledelse og styre

- Ståle Storrø: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Kolltjernvegen 10, 2316 Hamar
- Postadresse: Vangsvegen 62, 2317 Hamar
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.130 Treningssentervirksomhet
- Etablert: 21.02.2022
- Aksjekapital: 600 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [NORSK REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/934605527-norsk-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 322 av 854 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av treningssenter og alt som naturlig hører inn under dette.

## Kunngjøringer

- 15.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000551979&sokeverdi=829028492&spraak=nb)
- 02.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000659448&sokeverdi=829028492&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ESPERN AS](https://www.norscout.com/no/company/985278482-espern-as) | Hamar | 57 | 24,6 mill. kr | +6,7 % |
| [STORHAMAR CROSSFIT AS](https://www.norscout.com/no/company/931498371-storhamar-crossfit-as) | Hamar | - | 1,71 mill. kr | +1,8 % |
| [FØNIX CC STADION AS](https://www.norscout.com/no/company/815592042-fonix-cc-stadion-as) | Hamar | 79 | 17,4 mill. kr | +6,4 % |
| [ESPERN EXPRESS LILLEHAMMER AS](https://www.norscout.com/no/company/926194100-espern-express-lillehammer-as) | Hamar | - | 1,37 mill. kr | +6,8 % |
| [XT HAMAR AS](https://www.norscout.com/no/company/930793612-xt-hamar-as) | Hamar | - | 768 335 kr | - |
| [FITNESSPOINT BRENNERIROA LØTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/936252613-fitnesspoint-brenneriroa-loten-as) | Hamar | - | 164 201 kr | - |
| [HROMALIC HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/831358092-hromalic-holding-as) | Hamar | - | 0 kr | - |
| [FØNIX STORHAMAR AS](https://www.norscout.com/no/company/895272272-fonix-storhamar-as) | Hamar | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
